America (140)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Miere nastere usoara si revenire grabnica

Luc ce zice ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Miere, super transmisia ta in direct. Eu estimez ca urmatoarele 6 ore o sa fii inca ok. la inceput dozele de pitocin sunt mai mici apoi ei le cresc pe masura ce observa cum si daca te dilati. Cu foamea te inteleg, am trecut prin asta n-am mancat nimic de miercuri seara (joi dimineata am inceput sa fiu indusa) si am nascut dupa aprox 18 ore, vineri la 0:10 AM. Cel mai mult imi aduc aminte cat de foame imi era :( si asta a fost prima durinta dupa ce am nascut, sa mananc)!
Cat poti inca, odihneste-te ca ai nevoie, daca dormi trece timpul mai repede
Iti tinem pumnii si sa ne mai tii la curent daca poti



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Carmen, nu ne-ai spus cum ati terminat escrow-ul, ati luat casa, cum e?
Pe unde o fi Ramona, n-a mai dat pe aici...vaz ca eu bat recordurile la scris azi!!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AcsorAburit spune:

Adrianaloy de cadou pentru fetita pune pe lista poate s-un aparat de facut poze pentru copii
sau o masinuta de cusut
sau un telescop
sau o chitara

Sau ia ceva mic cu farmec si o carte cadou la un magazin.

Asta ca sa fiu fata buna ca altfel wow ce fun era la opt ani Lego si trenuletele electrice cu sine multe, poduri s-alte cele...:) Is dusa, stiu si e iremediabil:)

Andrada advilul e floare la ureche... daca esti asa de varza iti trebuie ceva mult mai tare un amestec de antinflamatoare cu relaxante musculare si gimnastica... Lumirelax(methacarbamol) cu Brexin (piroxicam beta-cyclodextrine) dar nu-s over the counter... si unii nu reusesc sa conduca... Da un phone ca sa nu te prind eu taman cand atipesti:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Miere, m-am molipsit si eu, de abia astept sa nasti odata.. Doamne, ce baiat incapatanat.. Cu ulei de ricin n-ai vrea sa incerci? Adica orice numai sa nu ajungi la cezariana..

Iti tin pumnii:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

miere- bafta!

transmisiune in direct! miere push,miere push!

la prima nastere,in secunda 2 dupa ce am vazut copilu,am trimis sotul sa cumpere pizza, aveammmmm o foame!

lucasmom- si eu am fost indusa tot intr-o joi dimineata si am nascut la 1 noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui alintaroma

Miere nastere usoara si revenire grabnica

Luc ce zice ?

There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!

Pai ce sa zica? Sarurile, va rog!
Miere, sa dea Domnul sa functioneze inducerea ca sa nu ajungi la cezariana. Recuperarea ar fi mai nasoala, ca sa nu mai vorbesc de bietul Luc. L-ai aduna de pe jos . Nastere usoara!
Scot pampoanele: hai, Irinahai, Irina
Fetelor, noi avem 8 grade C. Asta ca sa nu se mai sperie lumea ca in Colorado e frig. Ca nu-i adevarat. Am reusit sa scot instalatiile de lumini de afara.


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Din pacate casa avea multe judgementuri (proprietarii aveau $50000 pe credit carduri neplatite si i-au dus aia in court) si doar nu o sa platesc eu, ca inca nu am innebunit de tot , asa ca s-au tot amanat negocierile pana banca care vindea casa s-a saturat de probleme si a vandut loanul la alta banca. acum suntem in faza in care asteptam sa se faca recordul cu noua banca si sa facem alta oferta sa vedem. Oricum, la sf lui februarie casa intra in foreclosure si o sa fie alta distractie atunci. Halal aventura!

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucasMom

Carmen, nu ne-ai spus cum ati terminat escrow-ul, ati luat casa, cum e?
Pe unde o fi Ramona, n-a mai dat pe aici...vaz ca eu bat recordurile la scris azi!!

Alina


LOL! Sint faimoasa pentru numarul de postari.

Miere, super transmisiunea in direct. Nastere usoara, abia astept sa-l cunoastem pe Aidan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Revin pt Miere!

Eu am fost indusa la 3:30 AM si am nascut la 14:32 aceeasi zi. Pe la 10:30 mi s-a terminat si epidurala si nu mi-au mai dat alta ca e scumpa rau. Asa ca am fost sigura ca dau coltul de durere ( Miere, nu citi ).
Dar, imediat dupa am uitat si acum as mai face unul, dar nu cred ca ma mai lipesc.

Haide Miere!

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput