Cum s-a nascut galusca mea iubita

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Bertha, foarte emotionant si frumos ai povestit nasterea galustii tale! Sa iti traiasca si sa va faca parinti fericiti!
Povestea ei a ajuns deja pe prima pagina la desprecopii.com
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1739

te pupam cu drag,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Abia acum am descoperit subiectul pe prima pagina, recunoscand titulul povestii mele! Ma bucur mult ca a placut atator persoane povestea mea. Sunt atat de emotionata! Multumesc mult DC ca mi-ai oferit posibilitatea sa impartasesc tuturor acele clipe minunate si, nu in ultimul rand, ca esti langa mine zi de zi.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_mada spune:

Foarte frumos scrisa povestea Ioanei;ce emotionant sa-l ai alaturi in acele momente si pe baietelul tau.Ai reusit sa ma faci sa-mi imaginez cum va fi cand si baietelul meu va avea un fratior sau o surioara(ieri am avut testul cu doua liniute clare).Cate peripetii intr-o singura zi.Sa fiti sanatosi toti 4 si sa va bucurati de cei mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Bertha, sa iti traiasca minunile! Mi-au dat lacrimile simtind emotia cu care ai scris povestea nasterii galustei tale . Sa va traiasca sanatosi !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Ioana_Mada, felicitari pt liniute si iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebelus sanatos si cuminte! Multumesc pt cuvintele frumoase!

Magdita, iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca visul cat mai rapid si sa devii o mamica fericita!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput