Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

gata am luat rezultatul,sunt ok analizele,nu are nici viermisori nici giargia,eram eu stresata ca e agitata noaptea si ma gandeam la tot felul,decat cu fierul sta un pic mai prost,nu e mic dar nici prea mare asa ca ii voi da un pic fier!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Dar oricum nu imi dau seama de ce cu fierul are probleme ca ea mananca de toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CRISTINA FELICITARI!!!!
LAVI ..nu conteaza mama zi asa ca si eu tot din ochi fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Si fosfaza alcalina a iesit cam mare,asa ca vom lua 3 picaturi de vigantol,din cate am citit aceasta enzima ajuta la fixarea vitaminei D3 in organism,deci e raspunzatoare de aparitia rahitismului,dar nu vreau sa ma stresez mai mult de cat e cazul,facem tratament si mai vedem dupa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uberbax

Dar oricum nu imi dau seama de ce cu fierul are probleme ca ea mananca de toate!

19.12.2007-fetita Maria!!!!!!!!!si mami Cristina
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo


bine ca te-ai linistit. si eu i-am facut analizele la 1 an si a iesit nivelul de fier putin scazut. pediatra mi-a recomandat inainte s aince sa ii dau fier (medicament) sa ii dau sa manince alimente bogate in fier...si mai vedem mai incolo. Valorile nu erau alarmante.

Cristina si Radu 3.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

imi poti spune si mie cam ce alimente i-ai mai dat,poate imi vin idei!Asa si la noi nu e nimic de speriat!Hemoglobina e buna decat fierul un pic cam mic dar nu iese din interval,e doar la limita inferioara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

urberbax, ma bucur ca e totul ok. si noua ni s a prescris fier inca de cand s a nascut. a stat maria sa ii ia sange?? ca si eu vreau sa merg cu iasmi dar mie groaza.....

roxana, biscuiti (ii sfarami) amesteci cu cacao , lapte, nuca sau rahat daca vrei. pana se face o pasta mai groasa. mai lasi cativa biscuiti bucati mai mari "asa de design".... uite aici arata fff detaliat: http://www.vulpeabucatar.com/retete/prajituri/salambiscuiti/index.html


noi iesim la plimbarici.

PS: ellis, exact o ora am fiert carnea de vita.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

fierul il pot pune il lapte seara?sau trebuie dat separat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

A tinut-o tati a plans un pic dar ama vut noroc ca i-a gasit imediat vena si n-a chinuit-o ,dupa ce a terminat s-a oprit instantaneu din plans!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Am fugit un pic pe afara sa fac cateva cumparaturi,azi vreau sa-i fac ficatei la cuptor,si sa-i mai aiu pasta de tomate din aia BIO,e mai buna decat aia normala,nu am incredere mare,dar ma rog....
O zi buna si intru mai tarziu!

Mergi la inceput