Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata!

Mie imi cresc maselele de minte. Am o falca umflata (amandoua cresc pe dreapta) si abia pot sa inghit. Colac peste pupaza, tre' sa fug si la facultate, am doua examene la master la care tre' sa prestez live.

Banuiesc ca nu se pune problema sa le scot pe nesuferitele astea acum, nu? Una cel putin nici n-are unde iesi.

Monica Elefantica 32+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Petrean ai niste grasuti! Bravo lor - si mamicii - ca-s asa bine dezvoltati. Scoatem agitatele?

Carmencar LA MULTI ANI!

Monica Elefantica 32+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Maya, intr-adevar cred ca pentru mine va fi mai ok nasterea naturala desi... la inceputul sarcinii oftalmologul mi-a descoperit un glaucom la ochiul stang ceea ce contravine cu nasterea naturala. Insa totul pare discutabil.

Asa ca, impreuna cu doctorul meu am decis sa incercam nasterea naturala si in cazul in care efortul va fi prea mare trecem la cezariana. Explicatia pare simpla, sunt sigura ca in practica lucrurile stau altfel, insa am incredere in dr. meu si in tpt personalul clinicii unde voi naste si sper sa fie totul ok.

Oricum, cred ca, asa cum ai zis si tu, fiecare dintre noi alege ce e mai bine pentru sine si pentru copil.

ILINCA, somezi?! Sper ca esti ok...

28+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

La Multi Ani Carmencar

Monvas sincer nu prea cred ca iti poate scoate maseaua acum , dar totusi ar fi bine sa mergi la dentist sa vezi ce iti spune
poate nu e cazul de scos ci iti taie un pic gingia sa aiba loc sa iasa- asa mi-a facut si mie, adevarat ca nu in timpul sarcinii deci eu am primit si anestezic
Bogdana felicitari pt grasuti- vezi ca nici nu mai ai asa de mult- o sa scapi mai repede ca noi

28+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Buna dimineatza la tufetele burtoase!
Asa e, Gaza22, ai dreptate, si eu ma gandeam ce ciudat e ca un lucru care ar trebui sa aiba acelasi curs pentru toate, doar suntem aceeasi specie...se manifesta atat de diferit. Si eu de mai mult decat de usoare dureri de spate si cateodata gust nasol in gura nu ma pot plange. Experientele sunt foarte diferite si numai de-aici, de pe forum, am aflat atatea lucruri la care nu m-as fi gandit niciodata, am citit despre cazuri in care sarcina cu probleme, disgravidie, col deschis, placenta imbatranita etc. s-a terminat cu bine, cu copil sanatos iar sarcini fara niciun fel de problema, fara greturi chiar, s-au terminat tragic, cu copilas mort in saptamanile 36-40, din diferite cauze imprevizibile (cel putin dupa parerea medicilor). Cateodata ma gandesc ca e mai bine sa nu mai citesc nimic, decat sa-mi tot fac ganduri negre!
Va citez un articol din ziarul local, preluat din presa internationala, care pe mine m-a impresionat:
"Patinatoarea britanica Jayne Soliman a murit zilele trecute dupa ce a suferit o hemoragie cerebrala.La doua zile dupa deces, femeia a nascut o fetitza sanatoasa. Dupa 25 sapt. de sarcina, patinatoarea s-a prabusit in dormitorul ei si a fost dusa de urgenta la spitalul ... din Oxford. Medicul care s-a ocupat de caz a declarat ca J.S avea o tumoare pe creier care i-a provocat moartea. Medicii au decis ca femeia sa ramana conectata la aparate inca doua zile, deoarece isi dorea f. mult sa devina mama. In aceasta perioada femeii i s-au administrat steroizi pentru ca plamanii copilului sa functioneze normal. Desi se afla in moarte clinica, patinatoarea a nascut prin cezariana o fetita sanatoasa."

26
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Denisamada, cred ca sint si eu in situatia ta. Adica, AM IMPRESIA ca totul e ok. Cum recunosti contractiile?

Nu ride de mine, please...

Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

petran - felicitari!!!! sunt mari amandoi. bravo tie, nu stiu ce le-ai dat de mancare dar ai facut tare binepoate ii faci o surpriza doctorului si treci de 36. oricum noi suntem pe baricade fi facem galerie

eu ieri toata ziua am pregatit hainele piticului meu. a durat o ora numai sa tai toate etichetele. multe haine mai are, cred ca sunt nebunaprobabil ca multe nici nu o sa apuce sa le imbrace o data. plus cate o sa mai primesc. oricum m-am oprit din cumparat. am umplut doua mashini plus ca am spalat la mana tot ce era colorat mai ciudat pt ca mi-a fost frica sa nu iasa culorile sa le stric pe toate. azi ma apuc sa le calc.
dar stitzi cat de frumos arata uscatorul de rufe plin de haine pt papushi?

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Carmenada draga mea LA MULTI ANI cu sanatate. Nastere la termen si bebe sanatos si grasunel!

***

Ilinca, impresionant. Incredibil. Trist, in acelasi timp.

Aveti dreptate "tufete" ca, prinse de micile noastre probleme, nu ne gindim la tragediile din jur...

Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!La Multi Ani Carmencar! Ne servesti si tu cu tort? Ilinca, impresionant cazul patinatoarei britanice!Fetelor, ati auzit ceva de caiul de zmeura? Cum ca ar ajuta in cazul unei nasteri naturale? Am citit pe forum un subiect despre asta si mi-am achizitionat si eu o cutie, dar la mine e inca devreme, cica se ia incepand cu 6-8 saptamani inainte de DPN. Bine, si trebuie sa intreb si dr pana atunci.Ana-Maria 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Aris, harnicutzo, de abia astept sa trec si eu la operatiunea asta dar la mine e cam repede. Mi-e frica sa nu se prafuiasca Sint cam paranoia. Simbata imi monteaza mobila in camera lui bebe si, nu stiu sigur, dar nu cred ca ma voi putea abtine. De abia astept sa la vad pe fiecare pe umerasul ei!


Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput