FIV 210

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

nimeni?....nu ma poate ajuta cu un sfat?....nici o parere despre analizele de la CMU??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Draga Taty ana, tu vrei o lista de analize pentru FIV sau nu am inteles eu bine? Eu pot sa-ti trimit , dar nu de la CMU. In general sunt cerute aceleasi analize.
Muffinuta: Multumesc!!! Ai grija de tine in continuare!
Eu am gasit in Constanta tot tratamentul, am mai facut comanda doar de cateva fiole pe care nu le aveau pe stoc. Ramane de vazut Pregnylul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Aaaa...m-am vazut pe listuta si m-au apucat emotiile.Zici ca dau examen.Mai stii?Poate ma asculta cineva la Genetica sau Ginecologie ca doar m-am specializat, nu?
Betty78 si eu tot pe 15 feb fac punctia...m-a sunat azi Ioana si mi-a zis.Felicitari pt baietel.Si succes la fratiori/surioare.Care a fost secretul tau de ai reusit din prima.Scrie-mi si mie pe PM poate mai prind si eu curaj.
Moniland multumim pt ca ai grija de noi desi tu esti la "odisee".
Muffinuta salutari.
Many_bani esti figura cu monitorizarile ecologice
Maria08 succes!Sa nu te prindem fara burta in februarie.
Florela si tie iti tinem pumnii.Sa fii optimista!
Taty ana analizele sunt peste tot la fel :estradiol, tsh, fsh, lh,igg, igm, chlamydia, rubeola,papanicolau, rh, grupa de sange, spermograma....off! acum constat ce multe sunt.fetele!!!!ajutor!!mai completati voi ca eu m-am pierdut.
Pupaturi!


Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Hello! Reportajul realizat de catre dna Carmen Avram cu fetele de pe forum va fi redifuzat duminica, 18 ianuarie, la 18h00, actualizat cu evolutiile la zi ale campaniei.


---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Enni , Cristal multumesc mult pt lamuriri .
o sa merg sa le cumpar .
Menopur fac intramuscular si diphelerine subcutanat .

la subcutanat nu am emotii ca apuc un pic pielea si intep , dar la intramuscular am mari emotii .

eu retin asa de la primul fiv- cate injectii aveam atatea sticlute de solvent utilizau asistentele.
adica am 3 menopur , trei sticle solvent folosesc corect nu ?.
nu mai stiu daca se utilizeaza aceeasi seringa sau trebuie alta dupa ce le-am amestecat ... poate ma lamuriti voi.

mai am de facut histeroscopia . cica mi-o face fara anestezie . doare ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Pregnil5000 am luat eu aseara de la farmacia Tei ( pe bd lacul Tei -intre statia Teiul Doamnei si Circ ). Cand se vine dintre Circ - pe stanga - este pe colt .

vad ca aceasta farmacie s-a specializat pe medicamente pentru fiv ..eu am luat si la primul tot de la ei medicatia .si le merge bine. bravo lor . stiu ce se cauta si aduc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

fetelor am fost putin suparata dar mia trecut va multumesc tuturor ca mati bagat in seama am nevoie de voi pt ca nu cu prea multa lume pot vb sunt de la tara si cu asta am spus tot succes FLORELA sa vii cu vesti super abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Candy in primul rand mesajele tale au fost moderate si probabil ca fetele nu l-au vazut in timp real

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Candy1902 bine ai venit printre noi si multa bafta!
Florela30 multa bafta, sa aiba dreptate zodiile!

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Salutare, revin si eu cu noutati pe scurt


Pupam toate fetele si burticile si tinem pumnii stransi pentru cat mai multe reusite anul asta
Ieri am avut laparo si histero cu rezultat chist endometriozic curatzat si cauterizat, am scapat de chsitdar acum am niste dureri ceva de speriat ; mi-au plecat cateva bule de aer de la faimosul balonas spre umeri si ma dor ingrozitor la fel ca si cele 3 noi gurele in burta cu care m-am ales..da na riscurile meseriei!M-au trecut pe anticonceptionale 21 de zile si apoi pot reincepe cu Suprefact pt al treilea in vitro+icsi.
Are cineva idee daca nu este prea mult pt organism o laparo histero si apoi direct in vitro?
mercicuri

Mergi la inceput