*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

hey mamicilor

ce faceti voi? eu nu prea am mai dat, am tinut-o intr-o bascalie de cand a operat-o pe S.

dpdv cardiologic e totul perfect, nu are nici o treaba. saturatii 99%, totul super.

dpdv audiologic, are o pierdere de auz sever-profunda, adica aude joasele fff tare si inaltele deloc. deci e nasol. cu toate ca ea daca strig la ea, aude. daca fac ca bufnita, aude. ramane sa vedem cu cat o vor ajuta aparatele auditive. si daca nu incepe sa vb in 1-3 luni, (dr a spus ca e extrem de inteligenta si dornica sa vb)inseamna ca nu o ajuta aparatele si va trebui implant cochlear. alta operatie, alta anestezie, alta distractie, alti 50.000 euro. pe urma ii trebuie terapia vorbirii, tot felul de exercitii pe care mi le iau de aici. oricum facem progrese cu limbajul semnelor, ne intelegem din ce in ce mai bine.


va si sa aveti o zi buna !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ceau

OFffffffffff, OANA, nu stiu ce sa mai zic. Stiu ca tu esti o femeie puternica si o sa poti rezolva toate problemele Soniei.
Va pupam !!!!!!!


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mica, welcome back. Nu mai apuc sa scriu, dar mai citesc in super-graba. Ti-am vazut pozele din US, ce frumos v-ati distrat! La noi e greu, parca nu gasim deloc resurse (timp, energie, bani) si e pacat caci ne trece viata... Copiii sunt bine, nu avem deloc probleme cu ei, e mai greu cu sculatul f devreme, caci acum sotul e in delegatie si mie imi ia 2 ore ca sa-i duc la cresa si gradi . Am pe cap probl cu vanzarea ap, aprobare credit pt imobil nou, actionez in instanta dezvoltatorul apartam nou ca sa ne recuperam avansul dat, examenele Cisco, gospodaria, copiii, ...
Imi doresc timp pt mine, sa pot merge la sala ca altadata, sa mai slabesc caci pe mine stresul ma ingrasa, sa merg in vacanta doar cu sotul... din pacate astea-s doar VISE!
Multumesc lui D-D ca baietii mei sunt sanatosi, asta e cel mai imp!

Doxinu, Elteka, multumim ca ati intrebat de noi. Va imbratisez cu drag si va citesc cu placere mesajele. Ma bucur sa aud ca sunteti bine! Elteka, m-ai distrat cu povestile despre Elias cel rapid. Si eu patesc asa cu B in mom cele mai nepotrivite... bine macar ca M merge pe picioarele lui si mai asculta ce-i spun.
Of Doamne Kay, cate necazuri pe tine, mamico! M-am bucurat f mult sa aud ca Sonia e bine dupa operatie, dar m-am intristat sa aflu ca are probl cu auzul. Sa va ajute D-D sa le rezolvati treptat pe toate. Daca ai posibilitatea, da-i Soniei din Sfanta Impartasanie (mergand cu ea la biserica sau chemand un preot la voi). Ajuta f mult copiii, e un moment unic de iubire cu Doamne-Doamne!
Didi, tu pe unde esti, cu ce esti ocupata?

Am cateva poze noi in semnatura.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Dec-Ian 09
NE JUCAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Dragele mele,
va multumesc din suflet pentru urarile de ziua mea...am implinit 37 de ani !!!! Wow, cum trece timpul ...Am sarbatorit cu sotul si cu Nicole cu un tort delicios si un muschiulet la cuptor, si cam atit !
Va citesc si ma bucur ca ati avut sarbatori frumoase alaturi de cei dragi, ma bucur ca Sonia e bine dupa operatie, succes cu problemuta aparuta, ziceai tu Oana ca e ceva in neregula.
Eu ma stresez un pic cu vorbitul, inca nu zice prea multe, dar cu siguranta o sa-si dea drumul, la noi e si romana si engleza... in schimb, primul lucru pe care-l cere de dimineata e "cheon si cate", desenam, "citeste" pe limba ei , e activa ! Am sa pun si poze .... Va pupam si numai bine , revin cu poze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Oana, bine ca este in regula inimioara Soniutei. Stiu ca nici partea cu auzul nu este deloc usoara, dar nu se compara cu ce a fost pana acum. Te pupam si anunta-ne daca mai ai nevoie de bani.

Carla, s.18 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Oana imi pare tare rau ca s-a confirmat...Cat mai stati? Mai facei ceva investigatii sau e decizia finala? Soniuta iubita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

oana... imi pare asa de rau;reusiti voi sa treceti si peste asta;

noi azi ne am jucat minunat cu cea mai tare "jucarie"; am facut o coca din faina si apa si am modelat o cum am vrut noi; bianca a fost fascinata;eu o intindeam si ea decupa forme cu capace de biberon.o adevarata plastilina eco!

azi am fost cu bianca sa o inscriu la gradinita; a stat o ora cu copii fara sa mi simta lipsa cat am vorbit eu in camera alaturata cu directoarea;sunt tare incantata;incep sa o duc de luni; e un centru franco-roman aproape de casa noastra.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Oana ma bucur tare mult ca Sonia e bine cardiologic, asta era cel mai mare hop. Imi pare rau insa ca necazurile voastre par a nu se mai sfarsi si acum ati dat de alta. Sunt sigura insa ca se va rezolva si problema cu auzul si apoi va veti bucura in liniste de dezvoltarea si progresele Soniei. Sa ne spui daca mai e nevoie de ajutor. Multi pupici si multa sanatate Soniutei.
Am si eu o intrebare la voi. Maine imi vine o femeie la curatenie si am stabilit sa vorbim cand vine de pret, dar eu nu am habar cat se mai plateste. Ma puteti ajuta cu niste preturi orientative? Multumesc.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

madaiulia, eu ii dau 60 lei pt 3 cam,2 bai si bucatarie

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Oana, imi pare tare rau de problema aparuta. sunt sigura ca se va rezolva. Bine ca s/a rezolvat ce era mai greu. Nu imi venea sa cred ce bine arata Soniuta la cateva zile de la operatie. Felicitari mamico!! Felicitari si puiului mic si luptator!!
Madaiulia , negociaza cu ea la fata locului. Intradevar, cum spunea si Ckristina pentru un apartament de 3 camere se da 60 lei.
Apoi depinde si de aglomeratia din apartament ...adica daca in sufragerie ai doar un covor si o canapea* cum am eu* , se poate reduce si la 50 lei. Deci depinde cat de *greu* se poate face curat in casa.
Fetelor, va rooooog, vreau si eu parola de la mailul comun!!!! Am uitat/o! Am mai scris intr/un mesaj dar nimeni nu mi/a scris
Noi suntem cu varicela in continuare. bubitele au mai trecut dar nu au cazut cojitele. Of, of...Toni se duce la usa, isi pune caciula stramb pe capsi zice "Toni a topii", "Toni megem pa". Mi/e mila de el.
Va pup si va mai scriu, fiindca nu imi place ca suntem tot timpul pe pagina 2


Diana mamica de Alin si Toni

Mergi la inceput