Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Ia sa va aratam ce facu mami "tzigni" azi...
Bebe a fost un pic agitat dupa masa de la 11.30... si cum il puneam jos, cum plangea si mai regurgita un pic, cum il luam in brate... tacea si se uita curios in jur.
Dar... eu aveam treaba ca Teo nu mai avea nimic de mancare... asa ca l-am luat pe bebe la bucatarie, am bagat rufe, pe el pe masina de spalat l-am pus... si am adus si trenuletul cel mai zgomotos al lui Teo... si ia uitati ce frumos am linistit copilul...
Nu se mai vede in poze ca socru nu se uita ce face si misca trenuletul si il rasturna peste copil... ca nu s-a trezit el din atata lucru.


Mamici care ati botezat de curand, sau care ati nasit si mai bine... mai spuneti va rog neuronului meu pierdut cum decurge treaba, sa stiu ce fac cu toate paturile, prosoapele, carpele, toalele de le-am cumparat ieri... ca deja sunt bulversata.
(cum spunea tata saracu... multumesc...anticipat!)

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

alexa am vazut filmuletul. f tare matei!
vad ca incep fetele sa tinjeasca dupa burtici si bblushi. ce mai stati? apucati-va de treaba:)))

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

bitza, am vazut voinic ochios si frumos!

gaia.nevia, sterge tu, dar vezi sa nu fie careva care a scris acolo si nu a bagat datele si dincolo

_giulianna_, acum nu mai sunt eu cu cel mai mare bebe la nastere, ca a aparut ege, cu bebe de 4700!! sa vedem la cate saptamani...
oricum, chiar ca nu conteaza greutatea la nastere, ca fiecare copil sanatos are sansa lui in viata si dezvoltarea lui unica. sanatoshi sa creasca mari toti!!

de Eva mai stiti ceva? ca parca n-am mai vazut-o...

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

AlexaM, suuuper! dar zice chiar clar!


poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

gaia.nevia super tare metoda ta de linistire!! Si eu am recurs la eu cind era Victor mic. Acum pe Dragos il linistesc cu uscatorul de par, care merge nonstop cit timp el doarme.
Am reusit sa ma "join". Eu eram de vina Mersi.

Acum va las ca trebuie sa scot voinicii afara, la aer, altfel Victor se urca pe pereti, tinut in casa toata ziua.

mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

aici ne gasesti:))

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Hello!!!!!!!


Andy multa sanatate si copii cuminti!!!!!!!!


laureta ma bucur ca ai mai intrat,ce ar fi sa o faci mai des!cum fuse vaccinul?


Anis
merci de pontul cu lepicol,o sa-l incerc si pe asta,sa inteleg ca se poate lua si cand alaptezi da?


Kristin sa va traiasc micutul crestin! si felicitari pt nasit,a 4 a oara,wow!Super!

AlexaM f f f frumos filmuletul si matei e un scump cum zice el mama.......super!!!!!!!!

boo
f tare poza cu piciorusele,sunt gustoase?si eu abia astept momentul acesta,mi se par atat de haiosi,abia astept...


Noi suntem bine dupa vaccin,nici o reactie decat o foame de lup.Nu am mai apucat sa intru aseara,mi s-a pus pata pe brad sa-l strangem si cine aduna ace din covor la ora 10 noaptea,nici baita nu am mai facut ca eram terminata de cat a trebuit sa fac curat dupa bradul uscat.....la anul il fac de plastic!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Mi-am amintit,care e faza cu chestia aia in yahoo,mi-am bagat nasul pe acolo dar nu am inteles nimic,ma luminati si pe mine ce trebuie sa fac si cum???????

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna fetele.

Vreau si eu parola de la contul comun de poze.

Owner-ul de la grup sa ma accepte si pe mine. M-am inscris dar acu apare Your membership is awaiting approval by the group owner. Pana atunci nu pot accesa nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Mi-am amintit,care e faza cu chestia aia in yahoo,mi-am bagat nasul pe acolo dar nu am inteles nimic,ma luminati si pe mine ce trebuie sa fac si cum???????

Minunea a venit! de Luca Nicolae




Te inscrii cu ID cont comun, mergi la Database si vezi ce tabele a introdus fetele acolo. Apoi completezi in tabel datele despre Luca si/sau eventualele probleme medicale avute cu Luca. Partea asta din urma mi se pare cea mai importanta, mai ales ca se ofera si tratamentul/alte sfaturi.



Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput