Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

fetele harnicute foc, mi-a luat mai bine de o ora sa citesc din urma!

In primul rand, LA MULTE LUNITE si LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi! Sa aveti parte de tot ce-i mai bun pe lume si de muuulte zambete!

Inca o data va multumesc tuturor de aprecieri, iar m-ati facut sa rosesc...of mult pe Felicic76, Paula Laura, CosmyB, Anca, CD27, Laura, Babytza, Simo_ef, Cristinel, Oana, Claudinna, Kid, Ada... ce mai, pe toate, ca nu-mi ajunge pagina sa va insir pe aici...!

Cristinel, pup pe Harri, sper sa treceti cu bine si peste problema cu pielicica si peste cea cu kaki.... si merci de poza! Mi-am adus aminte de burtica mea mica de atunci.... si ce mare s-a facut pe parcurs...oho. Ma bucur ca ai gasit vaccinul, tare profi astia de la Donna, nu ma asteptam

AlexaM, m-am emotionat rau cand am vazut filmuletul... eu care dau in lacrimi si cand rad printisorii mai cu foc... bravos, cred ca esti taaare mandra.

CD27, cum mai e Mikul azi?

Kid, pup Maria si sper sa fie bine dupa vaccin! Apropos de vaccin, Musette, sunteti bine? Ati facut aseara, nu?

Bravo Razvanel al lui Claudinna.... vreau si eu....!!

Nikolici, ma bucur ca s-a rezolvat cu restaurantul.

Kllumi si Ege, bine ati venit!

Simo_ef, vazut poze cu Tudor mic, care mi se pare ca seamana cu geminica Robi

Anca, intrebai cum mananca bebicii, pretiosii mei papa tot cam 100-130 ml/masa, dar papa de 8 ori in 24h, ca nou-nascutii. Daca i-am cantarit bine aseara (ca erau cam agitati....), Edisor a luat 230 gr si Robica 440 gr intr-o saptamana... dar nu cred ca e bine, e prea mare diferenta dintre ei, pana acum oscila intre 20 si 40 de gr si acum am ajuns deodata la 230.... mai tre' sa incerc in seara asta.

In rest, suntem bine, am avut o noapte linistita, au adormit imediat ce au papat de fiecare data cand s-au trezit, doar pe la 05.00 i-a apucat o joaca mica si pe mine m-a apucat cititul din Peter Pan pana pe la 06.00 si ceva dimineata. Acum dorm chipurile, sunt chiar in spatele meu si Robica are un ochi putin deschis... crede el ca nu stiu ca ma priveste peste umar, vrea sa vada ce va spun...

Hai ca intru si eu pe grup, sa vad cum e cu tabelele si dau cu feedbacku'.


Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

Claudinna, voi sunteti mai maricei....poate, poate..inca doarme. Cand se trezeste ii arat pozele sa vedem ce zice

Eu una...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata la amiaz!!

Noi am chefuit azi noapte in stil Alexia..trezire din 2 in 2 ore asa ca am recuperat de dim prin somn,apoi a venit andy de la gradi asa ca de abia acum am reusit sa intru si sa va multumesc ptr urari:anca,claudinna,oana,bitza,giulianna,denisa,simo,piolica

Va invit pe toate la ,osi o felie de tort...azi puteti face o exceptie fetelor care alaptati,asa de ziua mea

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Asa... cu tabelele... feedbacku' meu zice ca e mai ok cum a facut Claudinna... mi se pare ca le pot urmari mai usor. Am completat si eu cu pretiosii mei! Ehe, si ce amintiri m-au apucat cand am rasfoit caietelul lor... cat de micuti erau la nastere! Si Babytza, vad ca si puiul tau a fost mic, mic la nastere! Asa mi-l aminteam si eu, micut, da' ma gandeam ca poate ma insel...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


CRACIUNEII
poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI
Blog personal


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

INTREBARE: Cat ceai pt stimularea lactatiei sa beau intr-o zi?
Anca ai PM

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Miruna, am vazut si eu pozele de la botez, super simpatic Dimitri. chiar l-a tras pe preot de barba? in alta ordine de idei, succes la job. ce mi-ar placea si mie sa ma intorc la job... dar al meu e la budapesta, fir-ar sa fie. tb sa-mi gasesc un job aici, si nu e usor cu criza de acum.
vad ca multe fete sint nostalgice dupa pivot table si alte nebunii...

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Alexa e superb cum spune el mamamam

Carla,Mario,Radu

Khristin sa va traiasca micul crestin

kllemi,boo,rainlover bine-atu revenit

anca Carla si tin pumnii sa manance...la fel si Elsa de piolica

Simo frumoase poze

Luminita

Cum intru si eu pe contul acesta cu datele bbeilor???


laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Laura, pepsi zici?...sa bem!

Si apropo de crestere, cred ca Luminita, tu esti cel mai bun exemplu ca fiecare copil e diferit.Pai daca din aceeasi mama si tata, in aceleasi conditii si tot si e diferenta intre ei, pai atunci.....




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

INTREBARE: Cat ceai pt stimularea lactatiei sa beau intr-o zi?
Anca ai PM

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze


Eu beau chimen si anason si beau cam 1-1,5l pe zi.Sunt de fapt vreo 5-6 pahare mari.Nu stiu daca fara el as avea lapte, asa ca beau zilnic sa nu ma risc.Si iau si Galafor.....




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

INTREBARE: Cat ceai pt stimularea lactatiei sa beau intr-o zi?
Anca ai PM

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze


Eu beau 2 litri de ceai si inca 1 sau 2 de apa.

Dr mi-a zis: 4l de lichide pe zi...

Multumesc fetelor...eu sunt topita dupa el.


Matei Gabriel 24.08.08 foto
Matei Gabriel povestea nasterii
www.youtube.com/watch?v=YE6ZcHeDxJM" target="_blank"> primul mama

Mergi la inceput