Nou stil de viata (244)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Raport 68,5kg.

Eu propun ca fiecare sa zica un numar de kg pe care vrea sa-l slabeasca ca sa putem vedea cam cum ne incadram.

Si incep eu 4,5kg.

Carolina daca vrei sa ma treci in lista cu 69 de kg cat aveam la inceputul anului.

Neatza sunt rapida ca trebuie sa plec dupa copil si vreau sa citesc un pic din urma ,revin la pranz.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliclara

[blue]Nu corect ca echipa adversa a inceput sa scrie in culoarea echipei


asa mi-a dat prin cap, daca va deranjeaza schimb. Observ ca nu prea se cunoaste.

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citit si cum nu puteam sa plec fara sa va zic ceva ,am sa fug sa iau copilul si e ca si cum as face sport.

Delia,Lou,Carmen ,Gabriela si restu de fete care ati scris aveti dreptate ca sunt grasa o recunosc si eu si de asta am si pus poza ca sa vedeti ce vacuta sunt si cum o sa arat dupa ce dau macar 5 kg jos.Vik burta nu era supta asa arat eu ,sport fac acest mers pe jos sa iau copilul de la gradi cam 3km pe zi /4zile pe saptamana.Zuzi puteai sa scrii ca eu asta am cerut sa spuneti ca asa gasesc mai multa putere sa lupt cu mine.
Delia adevar graiesti cand spui ca greu se mai dau jos ,dar am in cap ca pana la ziua mea sa fac 58 si sa incerc sa ma mentin.

Gata ma duc.
Meniu
fructe
supa crema
legume la wok

Ieri nu mi-a iesit pasenta cu ce mi-am propus la mancat asa ca azi sunt hotarata sa devin om normal si sa gandesc de 10 ori pana sa bag in gura.

Pup toate fetele si spor la slabit si bafta la concurs.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, de ce nu ti-a iesit pasenta? Eu cred ca te cam infometezi acum, si nu e bine. Daca nu vrei sa mananci decat legume si fructe, macar mananca mazare, linte, naut, fasole si niste seminte, nuci pe langa.

Madelaine, sanatate .

Felicitari fetelor care au slabit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

OK, am actualizat tot ce am avut pana acum.

Va rog sa raportati azi si maine, mai ales voi cele din concurs, ca sa va pot trece cu datele de start. Am trecut in lista numai greutatea de start si pe parcurs voi trece cat ati slabit. Separat mi-am facut un Excel in care voi trece treptat si greutatile intermediare si target-ul si ce ati realizat. Tabelul se poate plimba via email pe la serife, daca eu nu voi putea sa fiu 6 saptamani. Nu pot trece in lista toate datele astea, asa ca la final publicam ce si cum a realizat fiecare, OK?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

madelaine77, bafta sa te poti lasa de tigari usor. Eu de tigari m-am lasat destul de usort, dar de dulciuri nu pot. Ca sa zic asa de ieri m-am lasat de mancat dulciuri sa vedem cat ma tine.

Cat despre sterilet Mirena, eu am nevoie sa mi-l schimb pe asta obisnuit pe care il am , ca sa indepartez pericolul menopauzei si efectul curelor de slabire. dar nu stiu de unde sa il iau. pe tine te-a pus sa il cumperi? ca eu nu am inteles daca trebuie sa il cumpar sau il iau de la ei. Nu se comercializeaza la noi si e destul de scump. Astept raspunsul tau, ca trebuie neaparat sa ma duc.

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Eu imi propun sa ajung la 58 kg, deci 6,5 kg as vrea sa slabesc.

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

CristinaT, Mirena gasesti la farmaciile Sensiblu: www.sensiblu.ro du-te la "cautare dupa nume produse" alege "Contine - Mirena" si gasesti farmaciile si preturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Carolina, eu vreu la 55.
Madeleine si eu incerc sa ma las de fumat. La munca nu mai fumez din august, dar acasa e mai greu. Ieri am fumat doar doua cand am ajuns acasa. Multa bafta.
Cat despre culoare, ma prosteam si eu.Cum o fi, numai kg sa dispara.


Din milioane de oameni Dumnezeu m-a ales sa fiu ceea ce sunt. Mare rabdare am avut si in sfarsit, tot Dumnezeu m-a facut fercita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Cristina, au facut ei comanda. Cu tot cu montaj mie mi-au cerut 8 milioane..., dar mi-e foarte teama sa nu ma ingras si mai ales sa nu ma doara cand mi-l pune.
Tu nu te-ai ingrasat dupa ce ai renuntat la tigari?

Caro, tu ai Mirena?

Puskin, merci de urare.

Aliclara, eu vreau sa le las de tot, daca tot ma chinui macar sa fiu in sfarsit nefumatoare.

MADELAINE

Mergi la inceput