Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Neatza!
mersi de cafea Marysa!
Mai aparem si noi din cand in cand, am avut de recuperat din urma..
Al meu puiandru in ultimele 3 nopti s-a trezit o singura data in jur de 2, 3 si apoi pe la 6 fara..Dne tine-i obiceiul...!!!!in schimb ziua doarme cam putin, oricum incep si eu sa scap de oboseala acumulata de la nastere incoace... asta datorita noptilor in care dorm destul cat sa ma odihnesc..
Olivia mamica scumpa si Davidutz crestinutz !!!!

Alra cu intarziere raspund la o intrebare de a ta.. eu am luat Meterghin si in spital si mi s-a dat si pt acasa , am luat 10 zile dimi si seara cate 10 picaturi. am mai uitat si eu cateodata de ele tinand cont ca in primele zile am fost shef zombie. din cate stiu sunt doar pt retragerea uterului, asa am inteles la spital. ni s-au prescris si noua vitamina K si d3 asta pt cei alaptati exclusiv la san. noi avem niste fiole de cauciuc la care li se rupe un capacel si se dau picaturile. contin ambele vitamine si mi s-a recomandat si la spital si de catre pediatrul nostru sa le dau timp de 3 luni.
Otilia sa mai zic ceva de kg mele in minus? nu mai zic nimic. oricum ma mir si eu de modul in care slabesc, se vede ca n-am ajutoare in afara de sot...
as fi vrut sa va mai zic de frumusetile ce le-am vazut in poza dar ma striga fomila al meu.
o zi buna!!!

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28


voi papati ciocolata? ca se pare ca cacaua agita bebelusii....eu mai trisez cu cioco alba


nu fi zuzi, poti sa mananci daca nu exagerezi. eu beau in fiecare dimineata cafea cu cofeina si fi-mea doarme tun ziua de trebuie sa trag de ea ca sa ii dau de mancare la 3 ore.
si intre noi fie vorba de cand am nascut am mai scapat si niste visine in lichior, upsss

ALRA 8kg+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Neatza Mamici!

Mar_ysa eu iau ceiutul, mmmm...e bun, mersi

Bravegirl mersi de raspuns, dar nu era vorba de pozitia capului in patut, ci atunci cand il tin in brate pozitie verticala.

Alra pai trebuia sa-i zici dr. mi-ai vazut tzitzile nu mai platesc , barem era barbat?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii


Am inteles , eu ziceam ca doarme d edrapta, cd se joaca sta pe dr, cd o tin in bratee tot pe dr sta, daca o intorc eu sta doar cxateva minute. Rar sta pe stga din proprie initiativa. Dar eu nu ma agit...si eu prefer sa stau pe dr.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Neata mamici,

noi in week-end am fost la niste prieteni care au un baiatel de aceeasi varsta cu brianna. s-au jucat si brianna a cazut din patul de sus (aveau un pat supra-etajat) direct in cap. m-am speriat ingrozitor de tare cand am auzit urletul si cand am vazut-o intinsa pe spate iar manutza dreapta o tinea stramba. am crezut ca e coloana.....dar se lovise la cap. imediat mi-au venit in minte si imaginile cu fretele meu si nu va dati seama in ce panica am intrat. a plecat sotul repede cu ea la Bagdasar Arsenie i-a facut radiografie si din fericire nu are nimic. a durut-o capul 2 zile si mi-au zis sa-i dau Nurofen. acum e ok.

cea mica - a fost pediatra ieri la noi la un control de rutina. a crescut 5 cm in ultima luna si a luat in greutate 1,200. saptamana viitoare am facut programare la ecografie de sold la Mircea Stamate la Medlife.

cam atat despre noi.....ma duc sa citesc din urma

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki (22.11.2008) si Brianna (03.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

alarma semi -falsa..
Cand ne-au externat neonatologul shaf ne-a tinut o scurta teorie despre ce si cum sa mananc beau...adica sa mananc orice dar fara exagerari si de cafea a zis ca 2 3 cafele pe zi nu dauneaza...apoi la ce cafa beau astia, picatura de drog...nu stiu ce sa zic...eu oricum mai nou m-am dat pe cappucino preparat de mine , facut cu cafea naturala. inainte mai beam decaf...
Alraaaaa felicitari...!!!! si eu ma laudam ca se trezeste o sg data
gata, alarma !!!bye

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Babyzapi, noua ne-a trecut iritatia cu crema Mustela pentru schimbat scutece, aia cu oxid de zinc. Dupa 2 aplicatii deja e curatica pe fata. In paralel folosim ceai de musetel si galbenele si crema de galbenele Maria Treben.

Mar_isa, mie imi place http://www.publiserv.ro/detaliiPtCod.php?id=216&cod=31.025.10652&pret=1.55.

Alra, fii fericita ca mananca atat de mult. Noi suntem la polul opus, 5 min si gata. Si culmea si-a rarit si mesele. Imi vine sa urlu. Si, felicitari pentru programul de noapte. Vreau si eu bebelina ca a ta. O critic si eu ca si Corina poate se face fata cuminte si a mea.

Mar_isa, Corina, ce sunt ursitorile de care vorbiti?

Brie, of ce sperietura! Bine ca nu a fost nimic grav si acum e bine papusa.



Mamica Teodorei (1.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamkrys75 spune:

buna ziua!sunt mamica unei fetite de 2 luni si avem mari probleme cu regurgitatiile si colicii care sunt fff puternici...am inceput de vre o 2 zile sa i dau lactana,credeti ca voi avea un rezultat pozitiv?nu stiu ce sa mai fac...va multumesc!

kamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamkrys75 spune:

stie cineva unde pot gasi GAVISCON?

kamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Brie aoleu ce sperietura trebuie sa fi tras cu Brianna...bine ca nu a patit nimic . Mie niciodata nu mi-au placut patuturile astea supraetajate tocmai din motivul asta, ca poate sa cada copilul din ele...Ce frumos creste Androniki sa o tina tot asa.

Bravegirl iubita, nici eu nu eram ingrijorata si il lasam sa stea cum vrea, pana am observat ca atunci cand ii intorc caputul si pe partea dreapta incepe sa planga. Oricum diseara la 6 ne lamurim ce e si cu asta, abia astept.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

buna dimineata fetelor! buuuuna cafeaua ... si eu mai servesc cate una la prima ora ... goooood
babyzapi cremele pe baza de zinc snt cele mai bune pt piele ... eu folosesc ceva relativ ieftin dar cu randament maxim - cutaden ... poti da pe orice zona in strat subtirel ... dar precis ca iti va zice si dr ...
...c2 copii, e ok. fetita mea 3,3 ani doarme bustean toata noaptea, uneori, cand se culca seara mai devreme, spre dimineata 5-6 cand il aude pe bb vine in camera si ma cearta , zice sa- i dau tzatzica sa nu mai planga, hai ca ai lapte ... e asa faina
va pe toate
have a nice day!!!

mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput