Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Hihihi...cum zic ceva de ea, zici ca stie. Acum s-a intors singurica pe stga si doarme linistita. Azi am criticat-o la vecini ca nu doarme ziua si mi-a dormit pt prima data 3 ore. Nu-mi venea sa cred...
Asa ca o critic:NOAPTEA NU DOARME MAI MULT DE 2 ORE LEGATE!!!!

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Alé, Alra, Anes, pe unde sunteti fetelor, ce mai faceti?


la coada la medicul de familie ca sa ii arat tzatzele si sa ii dau si bani dupa aia! la naiba, unele fac bani din chestia asta si eu platesc. macar de le-as arata cuiva gratis si as iesi in castig asa.
m-am dus bou si m-am intors vaca (dupa 2 ore si cu bani mai putin in portofel) a zis ca nu mai are ce sa mai imi faca, ca nu vede nimic patologi, sa iau antib si sa astept. chestia buna e ca mi-a schimbat unguentul de sfarcuri cu unul cu vitamine poate asa scap de iritatie. de umflaturi si durere nu stiu cum scap (varza, branza, ...). colac peste pupaza parca simt si niste mancarime si parca si la celalat san la fel.
ma rog, vestea buna e ca ma duc vinerea ailalta la ginecoloaga pt controlul de 6 saptamani si o avea si aia alta idee. doctorul de tzatze e ginecologul, nu?

in alta ordine de idei fi-mea care a iesit din puseul de crestere de 3 saptamani la 4 saptamani a intrat acuma in cel de 6 saptamani (la 5 saptamani fix) urla de foame. a mancat la 7.30 inainte sa plec bine, la 9.30 mamica ii dadea biberon ca nu au putut sa se mai inteleaga cu ea, apoi dupa 80ml de biberon i-am dat eu iara ambii sani, acuma urla iar. idei? opinii? sugestii? sanii ii am goi, abia a terminat.

ALRA 8kg+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Prima trezire la 03:30.
Babyzapims. de inf. cu anticonceptionalele, o sa-l intreb pe dr.
Mar_ysa28, Ovestin se da fara reteta?
Ziceam ca mi-a venit ciclul...dar parca nu mai e nimic acuma fost ceva maroniu si gata.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:


Neata dragele mele, va invit la o ceiut, croisant...uff ce as manca un croisant dar nu am.... voi papati ciocolata? ca se pare ca cacaua agita bebelusii....eu mai trisez cu cioco alba

Multumesc Babyzapi, Bravegirl...unde le-ai vazut live? Fetelor astept si alte pareri

Ramo nu stiu daca se dau si fara reteta ca astazi trimit sa le cumpere si o sa il pun sa intrebe, iar daca vrei iti iau eu cu reteta mea...



Denisa, proaspata mamica cu fetita dulce Leyre Alexandra 08.11.08

Fotografii noi cu printesa noastra http://www.flickr.com/photos/32020823@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Babyzapi, e asa de scumpica cu cercelusi
Anca_27, Mar_ysa, Aleinad, multumesc fetelor pentru raspunsuri. Deci nu e singura, ma gandesc ca o fi normal sa-si reduca nr. scaunelor pe masura ce trec saptamanaile. Oricum, a umplut pampersul de doua ori peste noapte si a golit matzele de tot
Fetele cu doi copilasi...cei mari ai vostri se mai trezesc peste noapte?? Ma refer la cei de 3,4,5 anisori....Rebeca ma termina in ultimul timp, se trezeste mai ceva ca sor-sa, iar eu umblu dintr-o camera in cealalta toata noaptea. Azi-noapte urlau amandoua, m-am dus sa trezesc sotu' si i-am zis sa aleaga in ce camera doreste sa intre, ele avand camerele fata in fata....uuffff

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Diamisha, ce anume folosesti de la Kerastase Age Recharge - sampon, tratament, masca, concentrat? Am vazut ca sunt mai multe produse din gama asta si sunt destul de scumpe, la tine care a functionat?

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:




11.40-7.25!!!!





ALRA 8kg+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Maaamaaa....eu intrasem sa dau 'neata si cand colo, intru sa ma oftic!
Bravoooo, asa s-o tineti!!

Citat:
citat din mesajul lui alra




11.40-7.25!!!!





ALRA 8kg+

Vacanta cu Laura in Romania


pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Neatza Mamici!

Mar_ysa eu iau ceiutul, mmmm...e bun, mersi

Bravegirl mersi de raspuns, dar nu era vorba de pozitia capului in patut, ci atunci cand il tin in brate pozitie verticala.

Alra pai trebuia sa-i zici dr. mi-ai vazut tzitzile nu mai platesc , barem era barbat?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Delia, bine ati venit! Sa-ti traiasca cozonacelul!
Marysa, eu am fosat in Carrefour-ul din Vitan. Acolo au stand cei de la Simonne. www.simonne.ro Vroiam sa te intreb de ursitoare...cat te costa?
Noi mergem iar la masaj. Nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa urle mititica
Apoi ma duc sa ma cert cu alea de la bijuteria Adorri. De craciun am primit un inel si a dat comanda sotul si de pandativ. Aveam cercei de la craciunul trecut. si am asteptat nerabdatoare sa vina. Ma asteptam sa fie ca cerceii. Si vine sotul ieri cu el ..si e identic cu inelul. Dar nu asta e buba....e inelul caruia i-au taiat lateralelle si i-au pus agatatoare. si nu sta si pace. Si a cosatat dublu fata d einel ca cica e perla mai mare. Balarii....daca nu mi-l schimba ma oftic rau de tot. Vroiam sa-l port la botez

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu

Mergi la inceput