**LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (310)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

seara buna


ce fac fetele????eu pe acas cu copiii si profit ca papan a plecat cu tati la nanii...la munte a fost atre bine,o sa pun poze...multi rusi ca s sarbatorile pe rit vechi ...la predeal mai putina lume dar la poiana full ..si la club era plin,ne am distrat e super in gascasambata noaptea ne am culcat la 3 si duminica la 2 asa ca s in urma cu somnul


papan????e un nebunic..la gradi se duce cand doreste dumnealui(Mai bine)...azi a injurat de am zis ca i trag vreo 2 asa ca ce gradii???
bianca????cu teste,referat,proiecte si a inceput inotul(si eu cu ea sa slabesc 4 kg)


luni incep sesiunea asa ca......si dupa sesiune vreau sa ma operez de miopie

la multi ani tuturor sarbatorilor si sa ne,,vedem,, cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara gagici.
Giova, multumesc pt cuvintele de curanjare, stiam eu ca bat unde trebuie . Ieri eram parca pe alta planeta de nervi, suparare, stres si de toate. Placinte americane eu cumpar de langa mine de la bloc...le face cu budinca (cu faina..ce va crema de ciocolata) si foi dinalea vafa parca...eu asa imi dau seama. Pofta buna la varza si mie imi place.

Am observat ca Dani stie care e stanga si care dreapta. Azi ii spunea la taicas-o in ce parte sa ia volanul cand am fost la cumparaturi. Si tot azi a desenat in spate la geamul lui care era aburit un cap de omulet, gura, nas si ochi...a desenat cu stanga mai intai si i-am spus sa faca si cu dreapta (cu dreapta se tinea de scaun) si apoi a desenat si cu dreapta. Nu mi-a venit sa cred ce vedeam...trebuie sa il pun si pe hartie sa vad daca ii iasa.

L-am cantarit si masurat la aproape 3 ani (sigur nu se mai schimba nimic) si rezultatul e urmatorul:
13.800 g
96 cm

Am facut o comparatie cu cm si kg la 1 si 2, 3 ani
la 1 an avea 10.200 si 78 cm
la 2 ani avea 12.000 si 90 cm
la 3 ani are 13.800 si 96 cm

La cm cam putin intr-un an dar la kg vad ca e constant...cate 1.800 in fiecare an .

Sandra mea are 1.52 cm la 11 ani jumatate...mai are 3 cm si ma ajunge..eu care stiam ca am 1.58/....cica am 1.55..cred ca am intrat la apa sau nu m-a masurat bine . Deci Sandra mai are 3 cm si ma ajunge

Cam atat despre noi...alte noutati nu am..azi nu am invatat nimic inca si nu stiu daca ma mai apuc acum...sa vad daca am chef de citit ceva.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

La Multi Ani pt frumuselul David , sa creasca mare, sanatos ca frumos e destul

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

LA MULTI ANI TIBI, AYAN SI DAVID!!! Sa cresteti mari si voinici!!!
si eu in sesiune...
Razvan merge la cresa de ieri. Toata lumea de acolo inmarmurita de progrese.
In seara asta am fost la PATINOAR!!! Adica am si patinat. Sunt taaaare fericita.
Maraki, karate??? Eu zic sa te mai gandesti... la ceva mai delicat.
Ana de France !!!
Cam atat.


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki, prietena mea primeste copii la arte martiale de la 4 ani. Pana atunci stii cum e...nu prea ai cu cine te intelege.
Astery sa iti fie de bine patinatul. Si eu m-am pus pe fapte mari sa ma urc iar pe patine dar era multa lume cand am fost si am renuntat. Next time...dupa sesiune poate imi fac curaj. Bafta la examene.
Cosmi, bafta la examene. Si o prietena s-a operat de miopie si nu mai poarta ochelari.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
azi a fost polei, asa ca l-a dus Clau pe marco la gradi. eu numai acum m-am ridicat din pat, am un somn in mineeee.....
Cu 2 copii a fost ok, sa nu va zic cum arata casa.
Marco l-a pocnit pe Mihnea taman cand suna Sorana la interfon.
Mi-a zis ca la vara il infiaza pe marco, ca sa ma pot ocupa de bb2, si oricand am nevoie sa apelez la ea. Sunt niste oameni super, ma bucur ca se intelege si Clau cu Adi. vroiam sa mergem in Egipt cu ei in febr., dar nu sunt finante. sunt, dar nu pt. vacanta, asta e...cine stie cand om mai vedea noi vacanta la mare si soare...poate la anul....

maraki hai ca pun imediat reteta pt. clatite, sunt dintr-alea mici rotunde, ca niste placinte, dar pufoase ca sunt cu praf de copt si spuma de albus. eu le fac cu dulceata sau Nutella. aseara le-am facut si nu le-am mai mancat...ne-a pierit pofta...ca la prosti.
La innot si eu vreau sa-l dau pe marco din martie. deocamdata mai merge luna asta la dansuri si gata, din febr. e retras.
Initial vroiam sa merg eu cu el la innot, dar in situatia de fata, il predau gradinitei si se ocupa ei, platesc mai mult, dar nu-mi mai bat eu capul.
Bianca si eu am incercat sa-l masor pe marco, dar nu vrea, nici la cantarit... Prietenii zic ca s-a inaltat, eu ca a slabit sa vedem cand m-o lasa care e verdictul.
toate hainele care i le-am luat sunt de 104 cm si ii sunt putin mari, cele de 92-98 ii sunt fixe.
Stanga/dreapta noi de mult le stim, cam de prin vara, am observat ca-mi zicea in ce directie sa merg cu masina. Tot la gradi i-a invatat, eu cu siguranta nu.
Hai nu claca, caci mai ai putin si scapi. eu mi-am dat licenta gravida fiind cu marco si am invatat printre reprize de si somn.
Cosmi bine ati revenit. asteptam poze de la club bran, acolo ati fost nu? e super si eu as vrea acolo, mi-a fost frica de drumul cu masina pana sus, si nu era zapada, era doar ploaie si intuneric. dar mie in general mi-e groaza de astfel de drumuri, oricat ar fi masina de buna si sofer la fel.
bafta si tie in sesiune si pe urma cu operatia. o faci cu laser?
Astery ma bucur ca s-au minunat d-nele de progresele piticului. sa dea DD sa nu se mai imbolnaveasca asa des, iar tie bafta maxima in sesiune.

revin dupa ce-mi inchid geamurile, ca ma congelez in casa.

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

CLATITE AMERICANE CU BANANE
- 3 oua mari, 115 gr. faina, o lingurita cu varf praf de copt, sare.
- 140 ml lapte, 2 bucati unt cat o nuca, 3 linguri zahar, 4 banane mici, frisca.
Se separa ouale. Galbenusurile se amesteca cu faina, praful de copt si laptele. Se adauga albusurile batute spuma cu o lingura de zahar si vanilie. Se coc clatitele din acest aluat.
Intr-un vas se pune untul si restul de zahar si se topesc la foc mic, pana se formeaza un sos caramel (aprox.3'). Bananele curatate de coaja si taiate pe lungime, se prajesc pe ambele parti in acest sos pana devin aurii. Se servesc bananele peste clatite cu frisca deasupra.

* eu nu am facut niciodata banane caramelizate. cum am scris mai sus eu pun gem, nutella sau miere cu nuca, etc.

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:


Fetelor dragi, va multumim din tot sufletul ptr.urararile si cuvintele frumoase si ca v-ati gandit si la noi.

Multumesc si fetelor care mi-au scris pe PM si pe mess!
Noi suntem bine, astazi l-am sarbatorit pe David, asa "scurt" cu un tort si a facut tati cateva poze, o sa avem un mic party sambata la un loc special amenajat! Speram ca o sa fie fain, nu am mai fost acolo, o sa fie in jur de 4-5 copii nu mai mult. Sper sa aiba fun!

Poze o sa pun sper cat de curand, eu sunt tare prinsa cu scoala abia de imi citesc e-mails! Am lucrari si teme gramada, sper sa le dovedesc in timp si cu eficacitate. Printre astea ma ocup si de familie, noroc ca ma mai ajuta sotul cand poate, cel mai mare ajutor e cand il ia pe David de pe capul meu...ca nu va spun cum e sa inveti cu Thomas haraind in cap, cu vreau pisu, cu facem litere, vreau si eu sa scriu, vreau si eu calculatorul si multe altele...

Multumim inca o data si va pupam pe toate si toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mamaaaaa...dar va inghesuiti la scris nu gluma!!!
Pe unde sunteti mamici? Toate sunteti in sesiune?

Ieri m-am simtit putin rau, am inceput cu niste arsuri la stomac...probabil din cauza fierului luat inainte de masa, iar seara am continuat cu o durere de cap. Slava domnului ca azi sunt ok si mi-am putut face treburile.
Musai sa ajung si la dr. de fam. cu analizele...

Florina sa aveti distractie faina sambata!!! spor la invatat!!!

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna ziua si de la mine..eu la munca, muncesc cu drag si spor .
Ne pregatim pt ziua lui Dani, azi vreau sa fac tortul pt gradinita, maine in jur de ora 10 merg sa il sarbatoreasca si colegii lui. Mai cumpar niste suc si gata. Pt sambata mai am de facut cumparaturi, sa ornez din nou un tort si cam atat. Pt tort am cumparat de la Real niste figurine "ferma animalelor" sunt curioasa ce va iesi. Tortul il fac in interior cu crema cu lapte si unt .......si zahar ars (se toarna strat de zahar ars peste blat ) iar deasupra frisca. Cel de sambata poate tot asa...inca ma mai gandesc daca asa sau cu crema de ciocolata in interior. Oricum am treaba cand merg acasa + sa invat .
Pana la urma se pare ca vor fi mai putini adulti la ziua lui, finii mei au un botez la Sibiu si nu vin. Si nasii lui ceilalti au ceva...ma anunta ei daca pot venii (nici anul trecut nu au fost ca nascuse nasa de o luna si noah...nasul singur s-a scuzat)..ma rog...m-am enervat destul. Daca vin vin, daca nu nu.
Cu patul din camera lui Dani...ne gandim si facem calcule de care sa ii luam..am vazut altul supraetajat...in partea de sus e patul, urca pe o scara care de fapt sunt sertare, iar in partea de jos e dulapul (unul singur) si o masa de birou. Arata super bine dar si costa 1300 lei. Si mobila veche trebuie sa o arunc atunci plus ca mai trebuie sa ii fac un dulap la comanda ca nu imi ajunge doar ce are la mobila.


Giova deci tot cu rau dupa tine...la unele nu le e usor sa fie gravide ...ce bine ca eu nu am simtit nimic .
Mai revin eu daca am inspiratie...

P.S. Sandra merge la olimpiada de mate , mi-a facut o surpriza foarte frumoasa .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput