**LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (310)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

LA MULTI ANI DAVID! SA CRESTI MARE, VOINIC SI SANATOS , CA FRUMOS ESTI FOC!
azi e marti, 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

LA MULTI ANI FRUMOSULUI DAVID, FOTOMODEL CU ADEVARAT SA CREASCA MARE SI SANATOS SI SA IL VEDEM PE COPERTILE REVISTELOR FLORINA SA VA TRAIASCA MINUNEA MICA!

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Chiar ca e marti 13 sper sa nu se simta.
Giova scuze, am recitit si am vazut ca se intelegea ce ai zis tu dar nu am fost eu atenta . Chiar ma gandeam ca aici nu am vazut cred ca never hainute cu Thomas nu e asa in voga, in Romania eram si eu innebunita dupa desenul ala animat.
Maraki si eu am vazut la Mango doar pe site, in outlet sigur sunt mai ieftine cu mult. Sa porti sanatoasa ce ti-ai luat si sa ne zici ce ai mancat la chinezi eu sunt mare fan mancare chinezeasca mai putin pachetele alea din foaie de orez. Am acasa tot felul de ingrediente de ale lor si fac diverse mancaruri.
O zi buna tuturor chiar si azi fug sa fac o spa de fasole verde pentru pitic.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

David scump si frumos!!!! Numai sanatate si bucurie sa aduci parintilor!!! si la cat mai multe poze bestiale in portofoliu!!!!

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi e 13 marti, afara era zapada cand am plecat eu cu masina.
acum vad ca s-a mai topit putin, cel putin de pe stradute.

Maraki eu ti-am zis ca am luat din Outlet, la mango in Viena nici nu am intrat. in Parndorf merita sa intri, o bluza ce am luat-o cu 10 euro, la noi e la 81 lei(redusa 50%), cum naiba pot pune astia asa preturi????? zici ca romanaii sunt plini de bani, pe cuvant.
Si la Adidas am vazut preturibune in comparatie cu ce e la noi. azi am dat o tura la noi in mall...haine faine, dar mi-ar trebui vreo 30 mil. sa-mi satisfac poftele.
Acum am vazut caci totusi in Parndorf nu sunt doar colectii vechi. vroiam un trening la 100 euro si acum am constata ca e colectia noua, dar m-am multumit cu unul mai ieftin, poate din colectia de vara trecuta.
Silvia pai stiu ca nu se prea gaseste Thomas in magazinele de dincolo, speram sa gasesc totusi, dar in afara de acest trening de la Toys, nu am gasit nimic cu Thomas.
Bianca haide nu dispera, poate iei examenul. Nasol ca sunt profi asa duri, mai ales la materii neimportante. Doar ca pt. fiecare prof. materia lui e cea mai cea si musai sa invete toata lumea.

merg sa pun si eu o varza calita la foc, caci dupa amiaza il aduc si pe Mihnea la noi si iar nu pot misca in front.
o zi buna sa aveti.

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki poezia a fost compusa de Anasebe pt. spiridusii cand i-am sarbatorit prima data, sau anul trecut...nu mai retin.

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Tibi de anasebe si Ayan de Alina!!! sa cresteti mari si sanatosi si sa aveti parte numai de bucurie si fericire!!!

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

David-La multi ani!

Eu tot ma agit cu tastaturile mele pe aici.Culmea, sambata am fost la cump si am uitat sa luam una noua sau cablu pt celalat calc.

Giova_ e bine ca ai scapat de grija soldurilor. Langa noi e un outlet mare, de fapt langa Disney, dar niciodata nu gasesti ceea ce cauti ca sunt numai marci si astia-s ciudati cateodata, dar poti face afaceri bune ...la plezneala, dar am inteles ca in partea cealalta a Parisului e unul de magazine normale, unde chiar e interesant sa mergi ca sunt reduse bine.
Bumbi-daca suntem in zona, musai sa ne vedem...Daca vreti sa va plimbati mai linistiti alegeti sf lui iulie, incep lui aug ca atuncu pleaca parizienii in concediu si e mai liber.

Ancuta- ma bucur sa te revad

Maraki- sa porti sanatoasa achizitiile...Am fost si o pacalita nitel si dusa la solduri ca erau mag chiar langa dr lui alex, dar am intrat decat in alea de copii ca mie nu-mi place buluceala...mu-e imi plac solduri in ultimele zile cand se reduc de mai multe ori si atunci mi se pare sa se fac intr-(adevar afaceri, insa nu te poti baza ca mai gasesti ceea ce cauti, dar macar nu mai e buluceala


Alex e ok...l-am dusla ORL ca asa ne-au zis de la cresa ca cica vb taaare...de cum a intrat la dr l-a salutat, s-a prezentat si a inceput sa-l intrebe despre aparate. omul s-a uitat la noi si ne-a intrebat ce cautam acolo ca, daca avea vreo pb, nu vb atat la varsta asta....ma rog, l-a studiat(spre incantarea pacientului, care era f mandru ca-i punea toatea alea la urechi) sia zic sa asta e: sunt copii care vb tare, urla, asta_i varsta...daca vrem controale aprofundate pe la5 ani se fac.
Alt eveniment notabil:incepu gimnastica. Nu se mai da dus de acolo, ieri abia am reusit sa-l imbrac ca sa_l aduc acasa...e cel mai mic din grupa si ceilati aveau cel putin 3 ani impliniti in septembrie( pe el l-au luat ca i-a placut dir de el), asa ca el e nitel in contratimp ca nu prea stie ex, dar s-a integrat imediat...sunt tare haiosi.
Si azi se topi si zapada- e prima oara de cand sunt aici cand tine o saptamana....nu ii gaseamlui alex manusi potrivite ca noi ii luasem o pereche de polar pt iarna si alea la zapada nu fac fata.pana la urma am gasit unele la H1M care cica_s de 3-4 ani, dar mie mi se par de 5-6.ma rog, altele nici ca am mai gasitsi alta zapada nici nu mai pupam.

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la mine nici nu se simte ca sunt 2 copii. au avut ceva altercatii la inceput, dar si-au revenit.

Ana atunci stau linistita caci nici marco nu e surd. si el vorbeste tare, dar m-am gandit ca s-a luat dupa mine, sau de la gradi, nicidecum ca ar fi surd.
Sa inteleg ca bucatarul trupei mai face si gimnastica? super!!! lasa ca-i prinde bine. si la marco la gradi vine un prof. de 2x pe sapt. si tare incantat e de orele de gimnastica.

unde sunteti gagici

am facut o varza calita, de ma ling pe degete. abia astept sa ajunga clau sa ne bagam in ea.
mai vreau sa fac si niste clatite americane, sa vedem cand ma apuc de ele.

_
Gio12+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Ana de France multumesc Despre ce sport este vorba? L-ai dat pe Alex la gimnastica artistica? Eu ma gandeam sa il dau la inot, as fi vrut si gimnastica dar musai sa urmeze si la karate pt ca bunica-su e cu vechime si il mai poate invata.Acum sa vedem cand si unde va incepe, ce spun si cei de aici, care ar fi varsta potrivita( inotul cred ca e ok de la 3 ani )Noi joi avem programare cu Angelo la psiholog, trebuie sa repete testul pt auz ca data trecuta nu l.a facut pt ca nu a stat cu ce i.a pus la urechi.Vedem ce ne mai spune si dr. ca eu nu sant de acord cu diagnosticul ei - microcefalie - in conditia in care nu a masurat bine capul copilului. Joi aflam concluzia ei si vedem ce va mai fi...
Giova cum e cu 2 copii? Sa bagi aici reteta clatitelor americane ca nu am facut niciodata Eu am bagat sa fac la cuptor friptura a la Minodora am deschis geamul larg pt ca se simt vaporii de vin

revin...nu ma lasa

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput