Colectia de toamna-iarna 2005 (226)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Remember us?

Ieri i-am facut a doua doza de Prevenar Mirunei si de cand am ajuns acasa n-am mai avut pic de liniste. E super agitata, aseara a facut putina febra (38) dar s-a foit toata noaptea, a povestit, suntem franti si eu si tasu'. Dimineata la 8 era in picioare si a dat drumul la arsenalul de vorbit...jur ca nu a tacut 10 minute pana la ora asta, am un cap cat o banitza, deja nu mai pot s-o urmaresc. Povesteste verzi si uscate!

Am fost azi si la dr si mi-am facut un PAP, m-am dus cu o prietena care se pregateste sa se apuce de proiectat un bb si m-am molipsit si eu la fatza locului....de analize..nu de bb...dar mai stii?

Mara cu mare intarziere...sa-ti traiasca ingerasul si sa va bucurati de el pana la adanci batraneti!


Pupam pe toata lumea!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

LISTA INTALNIRE DUMINICA

ANDA77
CORAP
MELKU
MADAU
TWEETY 77

CRISTINAMH, dupa 12:30

pt cele ce m-au intrebat de ora pe e-mail: am zis sa fim la 9:30 acolo sa fim primele la inchiriat patine numar minim, pt pitici, poate n-au asa multe (stiu de la inchiriat clapari ca e bataie pe nr. minim, adica 25:)
cine nu vrea patinoar poate aparea si la 10. neaparat cu ceva lichid cald la recipient, ca sa facem party outdoor:) eu aduc si niste prajiturele.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

IMI CER SCUZE daca am omis pe cineva in lista de e-mail trimis. am luat lista cu e-mailurile detinute de cristinamh, ca era mai lunga decat lista mea si apoi am incercat sa scot diaspora din lista ca este probabil ca nu vor ajunge pe kiseleff duminica:)). daca am omis sau sters din greseala pe cineva, habar n-am, sunt oricum ametita complet cu listele actualizate de id-uri, cu corespondenta dintre id si adresa de e-mail in sensul ca unele nu stiu ale cui sunt...
trebuie imbogatita lista de pe prima pagina, oricum. dupa cum am zis, unele fete nu scriu, dar citesc.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:


LISTA INTALNIRE DUMINICA

ANDA77
CORAP
MELKU
MADAU
TWEETY 77

CRISTINAMH, dupa 12:30

ORDINE SI DISCIPLINA: PAULA, SEBI SI COCA!!!!! VA ROG SA INTRATI IN CONTUL COMUN SA SCRIETI CE ID AVETI PE DESPRECOPII, CA NU AVEM DE UNDE SA GHICIM.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Meems, Bic, multumesc de raspunsurile cu patinajul
Mihaleluta, wow, tenis! Sanatate multa.

Adevarul e ca am avut un sentiment special cand am dus prima oara copilul la sport ceva mai organizat si m-am straduit sa-l invat cate ceva - s-au facut copii MARI! Atat de repede!

Citat:
citat din mesajul lui corap
amandoi plang in oglinda, i-am prins si cand faceau repetitii sa vada care "mutra" da o impresie mai artistica )



Citat:
citat din mesajul lui Ripley
Si noi facem sport: cat se pot intinde nervii lu' mami fara sa faca poc pe kuru Anei?


Aoleu Ripley, la postarea asta n-am mai putut de ras, dar la urmatoarea, cea cu cearceaful si fluturasul . Sa dea Domnul sa treceti cu bine peste scos polipii si sa uitati de tratamentele astea!

Madau, super ca a revenit cheful de bb2 la voi .

Fug la pozele lui Noki - scuze de inducerea in eroare, dar zau ca n-aveam cum sa imortalizez decat vreo mega-busitura daca indrazneam sa ma departez de el.

Sa aveti o super-intalnire la patinaj - ce va invidiez ca sunteti asa de multe in Buc! Bravo Anda pentru strigare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

UAI, ce copii frumosi are maraaaa! andrei e un pufos scump!

aseara, dupa tenis, mitza trebuia sa vina pe la noi. m-a sunat de pe drum si eu vorbeam la tel cu o prietena care fusese disponibilizata si nu puteam inchide apelul respectiv, sa-l preiau pe-al mitzei. asa ca mitza s-a dus acasa unde a inceput sa vomite tzitzi.cand am terminat convorbirea, nu mi-a mai raspuns la tel. datorita (multumita) prietenei disponibilizate, am scapat de o enterocolita! vorba mitzei, "al tau e si slabut":), ne nenorocea daca ne arunca pe vome in jet acum:)

nu v-am spus ca i-au iesit analizele proaste lui nichita, adica lipsa importanta de fier. deocamdata bagam ficatel, spanac si rosii, cu niste rugaminti nemaipomenite din partea mea, amenintari etc. daca dupa 2 luni e la fel fierul, inseamna ca nu e din alimentatie si atunci n-ar fi prea bine...vom face analize in extenso.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Io foarte pe fuga, informal.
Am luat 10 la ex de ieri.Maine am prima emisiune (de-o ora) dupa revenirea la job. Am emotii rrrau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

leea, la ce post de radio? parca radio local faceai, nu, dar care? poate prindem si de aici, daca ne chinuim...

noki, frumoasa budapesta, pacat ca a fost cam innorat. de la muzeul martipanului probabil eu as fi plecat taraind cu greu cateva sacose....


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Anda, tocmai vroiam sa-ti spun ca si io m-am anuntat pentru duminica si ca probabil m-ai confundat cu addya. vaz ca intre timp ai corectat. ce sa fac daca si io sunt adina...de obicei scriu melku cand trimit spre voi de pe yahoo. de data asta am uitat.

vreau sa vin duminica. mai mult ca sigur insa nu voi ajunge la orele indicate. cred ca dupa 10. speram sa mai gasim patine potrivite.


asaa: La multi ani cu sanatate va urez tuturor ca e prima data cand scriu la colectie pe anul asta.!!!


sunt cat de cat la zi cu noutatile:
Andrei-Stefan bine ai venit pe lume! Sa fii sanatos alaturi de surioara si de parintii tai!

bine ai venit Mihaela80. tare frumos scrii!

Camelia, drum bun in Frankfurt. foarte pitoresc oraselul. ai ce vedea, daca ai timp. ti-am trimis un mail pe yahoo.

Lavi si Noki, am vizionat poze din calatoriile voastre. foarte frumoase. io nu cred ca voi putea sa petrec revelion/craciun intr-o tara calda, eventual sa fac si plaja. nu-mi inchipui astea 2 sarbatori petrecute la 30 de grade. imi place mult budapesta. cum am reusit noi sa ciopartim bucurestiul asta si altii, in aceeasi epoca comunista, si-au dat seama care le sunt valorile?

Joy, multa sanatate baietilor. mai tusesc? io la craiu am fost la cabinet particular cand nu se mai oprea Daria din tuse. mi-a placut mult dr, dar sper sa nu mai am nevoie de el

Ripley, asa am concluzionat si io: mucii sunt cei care trebuie starpiti cat mai corect ca de la ei vin toate nenorocirile: ori se duc in ureche, ori pe amigdale, ori direct in plamani.
io n-am increde de cum isi sufla Daria nasul. nu stie sa sufle corect, asa ca aplicam cu succes in continuare batista bebelusului cu spray cu apa de mare.
Mult succes la scosul polipilor!


am vazut panoul aniversar. foarte draguta CristinaMh ca l-a realizat. dar, datorita bulibaselii cu pozele, n-am trimis cea mai corecta poza pentru portret.
io ramasesem tot la poza aniversara 2 ani cu tortul, eventual.
noi sa fim sanatosi, e frumoasa si asa...


cat priveste povestile, vai de steaua mea: cand era mai micuta, i le povesteam io, la culcare pranz si seara. la un moment dat, a vrut sa citesc direct din carte. si asa a ramas si in zilele noastre: la fiecare culcare, tre sa citim cel putin o carte/poveste.
e placut, dar cateodata chiar as vrea sa adoarma direct, pentru ca tare greu adoarme oricum, sa sarim peste poveste, dar nu vrea...i-a intrat in sange

capra cu trei iezi nu intra in meniul nostru. ne ferim. cu toate ca o stie, probabil de la gradinita.
scufita rosie, in cartea pe care o avem noi, fuge de lup si bunica se ascunde in dulap. iar lupului nu i se taie burta. si era bine. e, la gradi a auzit varianta macelareasca. asa ca...
alba ca zapada e in top, varianta disney, si carte si desene.
are ta-su in masina varianta audio romaneasca veche, cu multe arhaisme, asa cum o stiam si io cand eram mica. la inceput a fost bulversata pentru ca in varianta romaneasca in casuta piticilor era curatenie luna. "Si tapaca ce mai face daca a gasit cuatenie?" si e "moarta ca toti mortii" la sfarsit.
si printul nu o saruta, ci se impiedica un pitic de o piatra pe cand ducea sicriul....de....a inteles acum ca e aceeasi poveste, dar alta varianta, ca oamenii stiu povestea in mai multe feluri.


fug s-o iau de la gradi
pup


Adina si Daria
Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

M-am uitat aproape o ora la poze, am vazut mamici fericite si copii frumosi, a fost o placere! Albumul lui ripley a expirat in noiembrie, de la ea nu am vazut nimic.

pare sa fie multa armonie intre Flavia si bbAndrei, felicitari Mara!

Apropo de speriatul copiilor, vreau sa va spun faza memorabila in familia noastra. pe la un an ma plangeam maica-mii ca Maya nu asculta, nu intelege sa nu mai puna mana pe cuptor, etc. Si ea:
-Lasa, ca o sa creasca si o sa poti sa o santajezi!
A recunoscut ca a scapat porumbelul.

maria_alexia, si eu la fel cu topitul dupa bebelusii altora ca reactie la decizia de a ramane cu madam si atat.

bic, nu, apa e calda, pot intra si in costum, daca vreau snorkeling si stau mai mult imi iau neopren (cu maneci scurte, insa). eu sunt sigura ca problema e la mine, in primul rand mie nu imi place sa fiu imigrant, imi place sa apartin locului sau macar sa am sentimentul asta. probabil ca daca as lucra in afara casei as fi mai bine integata. dar asta nu se poate din muulte motive.

camelia, drum bun si intoarcere cu bine!

mihaelutat, refacere rapida lui titi! Si umple frigiderul pentru cand isi revine, Maya a avut enterocolita in decembrie, cand i-a trecut am crezut ca ma mananca si pe mine, statea numai calare pe frigider balotand cantitati industriale.

cu sportul, felicitari, sa ajungeti cat mai sus!

ripley, pt voi nu e valabila urarea, in sportul pe care si l-a ales zilele astea sa nu faca Ana performanta! am ras o gramada de descriere

madau, cred ca in perioada 10-15 decembrie 2005 bantuia virusul limbaritei prin elias, s-au procopsit cu el si maya si miruna. maya daca tace inseamna ca e foarte, foarte bolnava. altfel nu se opreste nici cand mananca, nici cand doarme, nu exagerez.

anda77, nemtii au pt lipsa de fier la copii un suc f bun, se cheama scufita rosie, rotbackhen, e din fructe rosii bio cu fier natural, la copiii de 3 ani 100 de ml asigura 44% din necesarul zilnic. se absoarbe bine pt ca are si vit c naturala. kinderii nemti cresc band un pahar de 2-3 ori pe saptamana, traditie asemanatoare cu cea a uleiului de peste turnat pe gat la noi. se gaseste si in romania?

leea
, bafta multa maine! cred ca dupa primele minute iti vor trece emotiile si va fi ca si cum n-ai fi facut nici o pauza!


Mergi la inceput