Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

ce faceti?
noi suntem bine, ne-am intors de la Viena. Iris e super, nu are colici, dar o sa ii iasa dintii, mergand dupa reteta celorlalte moate ale mele, la 4 luni le-a iesit primul dinte...
o sa pun poze.
noutati?

*** AniS


Iris-Medeea *** sufletelul meu mic*** (9 octombrie 2008)***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***

IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."


nu am noutati doar intrebari. A primit sanul? Cum a fost readaptarea? Sunt curioasa pentru ca voi pleca si eu cinci zile si vreau sa stiu cam cat risc sa imi refuze sanul. Pediatra zice ca nu risc nimic, dar tot ma informez si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Buna seara fetelor! Noi nu avem vesti prea bune dupa 2 ce i-am dat Panadol sirop, a mai facut temperatura 37.9, acum e mai bine, dar secretiile nazale sunt tot mai multe am pus batista bebelusului in functiune, dar nu iese tot, la 5 min fornaie iar, chiar se ineaca cu mucutii sunt in gat cei mai multi... am innebunit-o pe pediatra cu telefoane, a fost de 2 ori sa o vada, ea zice sa aspir secretiile din nasuc si cam atat... s-a inecat de cateva ori si am intrat in panica acum colac peste pupaza am observat cateva bubite pe obraji si frunte, nu se vad, dar se simt la atingere maine chem pediatra iar.. am dat eu cu crema de galbenele sa vedem cum e. pana acum nu a avut absolut nimic pe fata, chiar nimic. am vazut ca si voi ca confruntati cu asa ceva. nu stiu daca e dermatita aceea, o sa vedem.
vaccinul nu-l facem inca, pana trec mucutii.


Cuscra felicitari pt soricelul crestinat! abia asteptam sa vedem poze, mai ales Maya! cred ca era un dulce cum refuza el vinul la fel face Maya pana simte gustul ca dupa ii place

Nikolici nesimtiti pe fata cei cu restaurantul! ai mai dat si accont? lasa ca o sa gasesti alta locatie, nu mai fii supi!

Multumim tuturor pentru gandurile bune merg sa citesc din urma, pana se trezeste piti. revenim sa vedem poze frumoase cu Daviduta!


Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Luca de Musette

Alexia si-a facut tura de somn de la 21.30 pana acum...asa ca pana dupa 12 mai avem

fce si Andy a venit din maternitate cu stafilococ,initial l-am tratat cu antibiotic,dar ptr ca tot reaparea si pana la urma am luat toti de la el,am trecut pe homeopate si am scapat.

nikolici chiar ca mare neseriozitate..imi pare rau ,aper sa gasiti altceva si in timp

ada ce cele mai multe ori asa se desf actiunea pe saltelutza si la noi

anis bine-ai revenit

cosmyici printezsei sa-i treaca muculetii...stiu cum e ,asa era si Alexia si o aspiram de n ori si cand terminam tot se auzeau muculetzi

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Luca de Musette

Laura pt voi!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Ramona (300) gasesti tarate la magazinele naturiste, eu de acolo am luat. Le-am folosit putin insa ca nu am observat efecte asupra DA si m-a apucat lenea.

Nikolici ce situatie nasoala, iti doresc sa gasesti cat mai repede alt restaurant .

Anis bine ai revenit!

CosmyB imi pare rau ca Maya e bolnavioara. Cu secretiile insa asa este. tre' sa o aspiri bine si sa-i pui ser fiziologic incalzit in bain marie ca sa le mai inmoaie si sa o ajuti sa le inghita pe cele pe care nu reusesti sa le aspiri. si sper sa treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

muuhnu risti nimik, intr-adevar bebelusii sunt diferiti dar nu cred ca va refuza sanul.
Uite cum am facut eu, am burdusit congelatorul cu lapte de la mine, am lasat-o cu bunicii cu care era obisnuita ca voce mai ales.
Iris oricum nu se mai trezeste noaptea la supt de 1 luna deja, adoarme seara pe la 10.30-11 si se mai scoala la 5-6 sa suga.pe urma doarme iar pana la vreo 8.30 -9.
A papat si cateva bibe de lapte praf ca a ras tot ce ii lasasem..important e ca ea sa fie obisnuita cu bibe.V-am mai zis eu ca eu saptamanal ii dadea 2-3 bibe cu lapte de la mine.LA lapte praf am mers pe ce stiam la sigur ca o s a primeasca nan de la nestlee.
Cand am venit am pus-o la san , a supt imediat si de atunci suge la fel ca inainte.

CAt am fost plecata m-am muls la orele pe care le stiam eu ca ea papa.A scazut un pic productia, dar se regleaza dupa daca o pui numai la san.Eu i-au si niste combinatii de plante care fac laptele mai hranitor cred..in fine..eu sunt super incantata ca din 3 copii am si eu un copil fara colici.

Daca am uitat eu ceva...aici sunt..intreaba-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Ce problema credeti ca am eu la ora asta? Da' sa nu radeti

Fetele care folositi suport de baie, de care aveti?
Eva tu stiu ca ai comandat de pe chic bebe iar la Clau_geo am vazut in poze.
Stiu....s-a mai vorbit dar n-am bagat la cap.

Roxana asteptam pozele!

Alexa_M eu inca mai astept filmuletul cu "MAMA"


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Ce problema credeti ca am eu la ora asta? Da' sa nu radeti

Fetele care folositi suport de baie, de care aveti?


Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Filmulete cu bebe Edi
M-am facut mare si-o sa ma mai fac


Giulianna, uite, noi avem www.jucariidejucarii.ro/bebelusi/produse-pt-baie/suport-ergonomic-buddy/" target="_blank">acest suport si ne descurcam foarte bine cu el, Gruia pare destul de confortabil acolo, maine ii fac o poza asa, daca vrei.
Ce mai face ochiosul meu preferat?

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Multumesc tuturor pentru sfaturile legate de tetina si biberon, am rezolvat problema cu o tetina cu orificiu variabil, e o tetina cu 3 pozitii, asigurand astfel 3 variante de debit pentru laptic.

Din pacate problema de la gatut continua sa fie acuta, azi am mai avut o aplicare de Advantan, probabil ca si maine dimineata inca una. Am inceput sa fierb si eu apa de baita si sa adaug fiertura de tarate, il mai sterg pe gatut cu ceai de trei frati patati si il dau de cateva ori pe zi cu Trixera si, alternativ, Dardia, poate reusim sa amelioram, ca de scapat parca nu mai am sperante

Vestea buna e ca, de cand si-a reintrodus masa de noapte (uneori chiar doua, ca in prima luna!), ritmul de crestere a crescut, am ajuns la o medie de 20gr/zi in ultimele doua saptamani, sunt foarte multumita, sa-l tina DD asa!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Fetelor, buna dimineata si o de la noi...

Va rog ajutati-ma cu o info. Cele care aveti copiii cam de varsta lui Raducu, dar si pe la greutatea lui (7k - 7k500), spuneti-mi va rog cat mananca piticutii vostri?

Ca m-a inebunit micutul cu plansete ca de foame si mie nu-mi vine sa ii dau mai des de 4 ore cand mananca 200 la fiecare masa, 5 mese pe zi...
Poate are altceva, nici nu-mi mai dau seama de ce plange.
Azi noapte pana la 2 nu s-a culcat si mi-a tot urlat, incepand de la 10. Adica, la 10, sirena bombardament. Io am zis ca nu pot sa ii dau asa repede sa pape (papase la 7.30) si l-am mai luat la joaca, etc.
Ti-ai gasit, urla din ce in ce mai tare, si mai tare... pana n-a mai vrut nici biberonul si m-am chinuit jumatate de ora sa i-l dau... apoi adormea si plangea si tot asa pana la 2.

Pls. advice...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput