Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ina - a mea e din "par" de nuca de cocos.

29+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

buna seara gravidutelor
am intrat si eu un pic, ca-s tare in "viteza"
maine mergem la bucuresti s-o vedem pe bb, daca s-a mai ingrasat si daca e ok, sa facem analizele pt Sindromul antifosfolipidic, si la parhon pt analizele la tiroida.

stie cineva daca pot sa mananc pt aceste analize? ca ma trezesc la 4 dim si pana imi recolteaza, o sa fie vreo 10 ceasul.

pisigri, sa dea dd sa venim maine cu vesti bune. sper sa aiba si bb a mea peste 1200g ca maine facem 30 sapt.
floric draga mea galateanca iti doresc multa sanatate.

alina27, ma bucur ca totul e ok.

florinela, frumoase rau desenele tale.esti talentata.
aris, m-ai dat pe spate cu tinutele tale pt spital.initial am zis ca-s rochite.
si eu merg pe aceiasi idee, vreau sa fiu o mamica sexi cand o sa ma "intalnesc" cu fata mea. sper sa ne arda de cochetareala.

simina, tinem pumnii sa fie luna asta bb. uite ne unim toate, iti dam multi pupici, si o sa ne calci repede pe urme

referitor la epilat, eu merg tot pe varianta cu ceara.
inghinal total, si picioarele si axila tot cu ceara. nu ma doare mai mult ca de obicei.

din 15 eu incep cursurile lamaze. galatiul, mai vrea cineva sa faca ? spuneti-mi daca da.
a mai inceput cineva cursurile lamaze?

va pe toate , mai stau un pic sa imi pregatesc bagajul pt maine dupa care la nani, ca maine am o zi tare obositoare.

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze de la craciun

mitzica29+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Simina, imi pare rau ca nu s-a intamplat luna asta! Stim toate cat de mult iti doreai! Sa ai multa incredere, alunga stresul in perioada fertila iar luna viitoare sigur ne vei da vestea cea mare!

mihaela

29+
www.flickr.com/photos/gravidutza/sets/72157612387867673/detail" target="_blank">pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Mihaela - merci dragutza...eh in realitate se vede ca sunt pijamale. sa speram ca o sa reushim sa trecem si peste nashtere cu o atitudine pozitiva, cu zambetul pe buze...bineinteles si cu rujul pe buze
cred ca poti manca inainte de analizele astea. intotdeauna am mancat inainte de analize hormonale sau de anticorpi.

te ashteptam cu poze frumoase de la eco

eu plec la culcare ca am cam exagerat

29+
poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Joanna27 , mai am si eu contractii cu tot tratamentul doar ca medicii spun ca daca nu sunt regulate nu reprezinta motiv de ingrijorare. Cand vine o contractie, ma pun pe o parte cu picioarele ghemuite si astept sa treaca. In cam 1 minut dispare, poate si mai repede, cel putin durerea. Apoi se inmoaie si burta.
La tine bebe nu e mai lenes din cauza diazepamului? Ca si eu dorm de la el dar si bebe. Primesc tot cate 3 pastile pe zi de cate 5 mg incepand din 28 noiembrie. Aici ii zice seduxen. Acum 2 zile a fost chiar f lenesa bebe si ieri dimineata am fost la monitorizare. Acolo s-a trezit si a inceput sa boxeze chestiile alea ce ti le pun pe burta. Aici se numeste CTG. Azi iarasi e cam adormita. A facut box la 5 dimineata pana pe la 7 si de atunci numai sporadic. Si eu trebuie sa raportez cate miscari face pe ora inainte si dupa pranz. Pai pana acum, somn de voie, din cand in cand se mai impinge un pic si gata. Ce zic eu la vizita de dimineata?
Te si tin pumnii sa ne apropiem cat mai mult de 37 de sapt!

Maya 30+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Mihaelacg, cred ca e mai bine sa mergi totusi nemancata pt. analize, desi e cam greu! Ma gandesc ca in cazul analizei pt. tiroida, mai toate alimentele au putina sare ( iodata !!! ) si poate iti modifica valorile. Fosfolipidele stiu ca "lucreaza" la nivel celular, cred ca nu ar fi afectata valoarea lor de ceva papica, dar mai bine incerci sa rezisti cateva ore nemancata! Bafta maine! Sa vii numai cu vesti bune!

mihaela

29+
www.flickr.com/photos/gravidutza/sets/72157612387867673/detail" target="_blank">pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Simina tin pumnii pt luna viitoare. sa fie II

Maya 30+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Mihaelacg, drum bun pe maine si sa veniti numai cu vesti bune de la eco!

Maya 30+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

LA MULTI ANI MONICA Iti doresc tot binele din lume ....si nu numai, tie si printeselor tale. Sa-ti dea Dumnezeu puterea sa treci peste toate neplacerile acestei perioade si sa te bucuri de 2 bebite la termen, papacioase, frumoase, norocoase si ......necolicoase.

Carmen 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:


LA MULTI ANI MONICA MULTA SANATATE, FERICIRE SI BEBEI SANATOSI SI MANCACIOSI

mihaelacg MUlt noroc la eco, te astept cu vesti bune si o bebelina grasuna...

fetelor la mine s-au adunat 11 kg pana acum, bebe e super activ, loveste din toate unghiurile, faza e ca acum simt miscrile pe sub coaste, stanga dreapta, si intre sani sus, sus, oare e posibil sa se fi asezat cu capul in jos de simt asa miscarile?ca inainte simteam numai jos miscarile....

incet incet se apropie momentul nasterii si ma ia groaza, mi-e f frica
bagajul pt spital este aproape gata, mai trebuie luate cateva chestii dar intr-o zi bani sa fie ca iau tot
am mai luat cateva hainute pt bebe, tenisi, carut, etc, acum sunt in cautare de patut...
cam atat, diseara pun pozici noi cu burtica de 30 sapt, desi cand ma uit la burticile voastre sunt mult mai mari decat a mea...
o saptamana cat mai frumoasa, linistita si cu bebei activi
Simina multa bafta la 2 liniute pt luna viitoare, cu Dumnezeu inainte, suntem alaturi de tine, curaj


CLAUDIA 30+ SAU


http://bd.lilypie.com/MNeep3.png

Mergi la inceput