Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Aris, eu am apelat la crema depilatoare pentru ca nu suport lama de nici un fel si, cum am mai spus, sint f. multumita de rezultat. Nu ma irit absolut deloc si nici nu am..."senzatii neplacute" post-epilare.
Folosesc varianta de la Farmec.
Succes.

Gina 27+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Simina ce mai faci ? Cum stai cu munca... Te asteptam cu vesti bune, adica cu 2 liniute pe test

mababei, multumimmm si burtica ta ii f frumoasa si mare



30+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Desi am DPN pe 6 aprilie, presimt de multa vreme ca o sa fiu in spital de ziua mea, mai exact pt 13 martie. Deci, Aris nu, nu esti singura cu veleitati de...ghicitoare!

Gina 27+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Petra sinteti o familie frumoasa. Felicitari. Iti sta tare bine gravidutza! Si la sotul tau la fel.

Gina 27+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dragele, ca sa nu zic tufete, de azi am ramas singurica din marea gasca a perfuzatelor. Adica, toate fetele cu care mergeam zilnic la perfuzii ...au devenit mamici. Este tare emotionant sa vezi cum pleaca una cate una si sa traiesti momentul asteptarii...ce are???...alaturi de famiile lor.
Cert este ca sunt bine au suportat cu bine operatia desi in prima zi toate au spus ca te simti calcata de tren in burta dar cand vezi bb sau cand il pui la san e o minune si trece durerea.
CAt despre "costumatie", desi eram oripilate de camasile fierte de spital...nici una nu a mai zis nika, ba chiar multumite ca nu arunca hainele lor., fie te patezi de sange fie de lapte, ca nu e indicat sa pui imediat sutien chiar cateva zile si nu ai pe ce pune tampoanele acelea. Deci, cred ca trebuie sa ma obisnuiesc si eu cu ideea camasoaelor. Tot din experienta lor va transmit ca pompa de san face minuni in primele zile, si nu trebuie vreuna desteapta, pompa sa fie ca apoi vine utilizatorul principal si trage tot.

Va pup si va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Super pozici, petra! De cand zic ca ma mobilizez si eu sa pun poze nu ma invrednicesc...

Denisa-Madalina 25+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Buna seara burtici!

Atat ati scris ca nici nu mai stiu despre ce s-a vb.
Noi nu am intrat in ultimile zile pt ca nu ne-am simtit foarte bine,dar nu e noutate pt noi.
Acum din cate imi aduc aminte:
Ayla parca tu ziceai ca ai greturi iar.Eu nu am scapat deloc de ele si nici de voma.La mine e legat de fierea malformata.Te stii suferinda de asa ceva? Sau poate doar iti mai trag bebelusele cate una pe la fiere si de aceea ai senzatia de greata.Misto camerele la bebeline.
Alina 27 ma bucur ca bb e sanatos si recupereza, crede in el si o sa fie bine. e un luptator.
Maya ma bucur ca sunteti bine.Capu sus tre sa fim tari.
Pisigriparca tu intrebai de monitorizare la fetele cu risc.Iti spun in cazu nostru: atentie foarte mare la miscarile bb, daca nu simit 6 ore, la urgente.de 2-3 ori pe luna eco, in cazu in care nu suntem internati ca atunci e la 2-3 zile.Dupa 28 de saptamani se aude inima si cu o palnie , iar pe langa eco se face o procedura numita MTS, ca un fel de EKG, care monitorizezaza bataile inimi fetale, iscarile si contractiile.in plus orice durere altfel decat cele obisnuite inseamna mers la urgente.toate astea pe langa tratamentul tocolitic.m-am ca lungit dar sper ca te-am lamurit putin.

Cocufan parca tu zicei de iesitul intestinului.Vorbeste cu medicul tau sa nu fie vb de hemoroizi.La mine din pacate s-au facut datorita constipatiei care nu o pot controla indiferent de cum mananc.
Mie mi-a dat sa iau supozitoare numite Hemorozon, dar numai cand numai chiar pot.
Fetelor toate sunteti frumoase si cele mai mari si mai mici.
Mi-au placut cum a-ti aranjat camerele, noi din superstitie nu facem inca nimic.
Vergeturi avem si noi vreo 2 pe solduri, tot cu Mustela ma dau si eu. Vene sunt ca un model pt studentii la medicina, le pot vedea pe toate pe mine.
Emotiile pot declansa o nastere prematura, nu mai stiu cine intreba.
Adee burtica super.Sper sa ne vedem in spital, nasti la judetean?
Floriccum esti?
Burtici am intrat si noi in 30 si ma rog ca bb sa mai stea macar 7 saptamani..
AM SCRIS ACUMA NU GLUMA.
PE TOATE
SIMINA CAPU SUS

30 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Petra, frumoase poze si taticul gravid
Mababei, ce bebe frumusel(se vede perfect fetzisoara in eco, eu nu am norocul) si burtica frumoasa.
Eu ma simt din ce in ce mai greoaie...cand ma ridic din pat parca-s un gandac care a picat pe spate si dau din picioare.
Am deja 90Kg....sper sa revin cat decat la normal dupa nastere..adica la 74-72kg .
Eu am terminat de pictat coltzisorul lui bebe + figurinele lipite - unde va sta patutul lui in camera.http://community.webshots.com/album/569278164teEeT
Ce mai stitzi de silvi8 si silvia4....silviile de pe forum?

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Buna seara fetelor ce mai faceti? se vede ca e weekend, activitatea e mai scazuta si am reusit sa tin si eu pasul cu cititul.
Zilele astea am mai facut cateva cupmaraturi pt bebe si maine vine patutul abia astept, nu mai pot de emotie. Promit ca saptamana viitoare ma ocup sa impartasesc si eu cateva poze cu voi. (o sa am un pic nevoie de ajutor dar ma descurc eu). Si daca tot vine patutul o sa ma apuc si sa amenajez camera pt gaza.
Maria.K am vazut pozele din camera bebelinei tale sunt ff fumoase. De unde ati luat pozele, sau sabloanele, vreau si euuu.
Chiar daca mai aveti sugestii cu imagini pt camera gazei le acept cu placere.
Florinela am incercat sa vad pozele tale dar imi spune "page not found, vezi poate s-a strecurat o greseala cand ai introdus link-ul, sau oi fi gresit eu?

26+ cu

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Florinela, multumesc ! N-am reusit sa vad pozele tale, da o eroare! Mai incearca sa le pui odata!

Chiar ma gandeam ca sunt multe fete din lista de pe prima pagina care nu au mai intrat de foarte mult timp! Sper ca toate sunt in regula si doar nu au timp sa mai intre la odisee.

mihaela

29+
www.flickr.com/photos/gravidutza/sets/72157612387867673/detail" target="_blank">pozici noi

Mergi la inceput