Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (153)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

SHERY - AI LUAT SANIE?
eu inca nu si ma gandeam sa iesim azi pe la carrefour dupa sanie, dar ma uit pe prognoza si nu prea mai vine zapada in bucuresti! iar la mine in garsonerie numai de sanie duc lipsa!


de cand a dat zapada am iesit cu pitica numai pe jos afara, azi am facut cel mai lung drum, pana in parc si inapoi, am luat-o in brate doar la traversari si ca sa scap un grup de baieti de ea; in parc a facut prima criza la jucarii, adica m-a dus la taraba cu jucarii, cand am luat-o s-a trantit in fund; din carut nu putea sa faca asa...avantaj ea!; urmatoarea criza a fost cand m-am luptat sa o feresc de un caine, ala latra, ea vroia sa il iubeasca, iar s-a trantit in fund...amers frumos in genere cu exceptia celor descrise...dar cred ca maine iesim cu carutul!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna seara fete dragi!
cum v-a descurs we?...din cate am citit retro totul e ok...ma bucur...
am fost si noi la botez...am imbracat-o pe Ana in rochita(drumul pana la restaurant a fost mai greu....incotosmanita rau...ca era un gerrrr)...dar acolo fata mea s-a incalzit... si a dansat mult, s-a jucat cu mancarea frumos aranjata in farfurie, nu prea a interactionat cu altii copii(erau ori mai mari ori mai mici ca ea)dar mergea tot dupa ei, statea si-i observa...la o singura fetita i-a dat sa manance (dintr-un pahar gol in care zdranganea o lingurita) si mai facea si ea cu gurita mmm...mmmm..mmmm
m-am bucurat sa vad ca nu e sperita de muzica tare, de oameni necunoscuti...statea la dans cu prietenele mele...n-avea nici un gand...pe la 20 insa ...facea ce facea si venea la mine...se plimba printre mese si ma cauta din priviri...ne jucam, dansam dar nu mai avea stare nici cu fetele, nici cu tati...am facut-o ghem si am dus-o acas.......
am sa pun si poze la un mom dat...ca am facut si cu ap. nostru dar am facut si niste tablouri de fam., cu fotograful specializat de la eveniment....cand se va indura sotul de mine...(daca nu stii, nu stii)

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

aaaa...maine vine femeia la curatenie...astfel incat se poate ca marti-intr-un final- sa duc copila la bloc....astfel ca va veni buni la noi dimineata...ca fata mamii nu se trezeste pana la 10, 10,30
vai mamaaaa...mai putin si e luni dimineata...tre sa merg la sevici...la 8 tre sa fiu acolo....
oare cum va fi? am capul gol...sunt rupta de servici....nu mai stiu nimic....parca n-am lucrat niciodata....sper sa treaca repede faza asta!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

nu mai stau...mergem la nasi in vizita ...cu micutica cu tot....tre sa o pregatesc....
va urez o seara cat se poate de placuta!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Ellis:

Multumesc pentru retete, maine dimineata incerc grisul ca sa ii dau cand se trezeste!
Sa citim si din urma...

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

LA MULTI ANI!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Buna, Eni!!! Ce mai faceti? Hai, pune-ne la curent!

Nu-i lasati steluta sa cada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

buna seara mamici...

mai am de citit din urma de la pag 18 cap trecut....

of sunt tare amarata....am facut in seara asta o papica asa buna pt bb si el, care era mare mancacios...a luat acateva lgt si apoi i se facea scarba; si eu care facusem si poza cu papa acela bun: Budinca de dovlecei cu branza: 1 dovlecel taiat cubulete fiert 15 min , separat am amestecat 1/4 ou cu 1 lg smantana si 1 lg branza de vaci si ceva marar apoi le-am amestecat si le-am pus in vas iena uns cu unt si am lasat 25 min la cuptor si inainte de a scoate am pus si 1 feliuta mica de cascaval ras deasupra-(pt gust si sare).... A iesit f f f bun , pe bune, dar.......

chiar nu inteleg el care acum appx 2 luni ii placea si iaurt gol....acum nu mai vrea nici branza cu mamaliga si smantana nici iaurt cu cereale...La pranza e ok mai papa ...cu ceva figuri....dar la 19.00 pauza......Dar daca i-as da biscuite sau banana sau paine ar manca la orice ora


maine citesc din urma si revin....

noapte buna

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Bianca cum mai sta Ana cu amidonul din kk???Noi luam acum Kreon,jumate de capsula pe zi,impartita la 3 mese pricipale.In rest i-am facut din nou analizele si sunt ok.

Azi i-am luat Beiutei o pereche de tenisi de la Converse,mai avea una dar sunt marime mai mare.Ii vin ca turnati pe piciorusul ei mic si slabuti si umbla foarte bine cu ei,nu se impiedica.Dar tot nu umbla singura.Pentru ca azi n-am avut carucior,in mall am umblat cu ea de manute,era tare fericita.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput