Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

mary esti nascuta in 89???!!!!???? si mai ai un baietel? Bravos fetitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetele mele dragi.
Nu am putut intra deloc ieri, am avut o zi f grea, Din nefericire am vesti proaste, s-a dus simburelul meu, a fost un vis, a durat f putin, am fost cea mai fericita dar si am suferit enorm zilele astea. Ieri beta era 130, de la 565 luni, si 250 miercuri, deja sangerarea semana ca un ciclu, nu mai aveam dureri, la ecograf ieri la dr T nu se mai vedea nimic. A zis ca probabil a fost un avort spontan, de multe ori sunt motive genetice. M-a pus sa mai repet un beta marti sa fim siguri ca scade de tot, sa fim siguri ca nu este nici o sarcina extrauterina si cam atit.
Ce sa va zic? Sunt momente cind ma simt calcata de tren , as plinge cu orele, sunt mom cind sunt tare si ma gindesc ca asa a fost sa fie, sunt femei care sufera mai mult ca mine, au avut parte de tragedii mai mari si totusi merg mai departe. Asa voi face si eu,ii multumesc lui d-zeu ca sunt sanatoasa(cel putin aparent) si voi merge mai departe.
Luna asta voi lua pauza de dr, o sa am doua sapt f ocupate la serv, apoi vom merge in austria la ski...Dar din feb o iau iar de coada, o sa ne facem niste analize si eu si sotul, hormonale, recomandate de o dr endocrinoloaga de la Medlife, si vom vedea ce este de facut pe mai departe (sotul meu are o azoospermie usoara).
Asa ca monica draga mea te rog sa ma stergi din listuta.As fi dat orice sa ramin in aceasta odisee dar se pare ca d-zeu a avut alte planuri pe mine.
Multumesc din suflet pt incurajari, ati fost niste dragute toate, o sa va citesc sa stiu cum merg sarcinile si va urez numa sanatate si copii sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Din pacate nu ma pot alatura voua!! Mi-au venit uratii azidimineata dar o sa va citesc in continuare si poate luna viitoare mam mai mult noroc. Va pup

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

adriana Dumnezeu face minuni iar eu sunt cel mai bun exemplu deocamdata. Incearca sa te odihnesti in concediu si sa te simti bine si din februarie sa o iei de la capat.

Din pacate am fost adineauri la toilet si am vazut un firicel rosu pe hartia igienica... sper sa fie de la nidare totusi...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
4 + Doamne ajuta
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Adriana imi pare tare rau!Multa putere si Doamne Ajuta ca urmatoarea sarcina sa fie bine!

Simina lasa ca sigur o sa ramai pe lunile viitoare!


Monica nub intotdeauna firicele de sange pot fi semn rau.Eu am avut asa la sarcina anterioara prin 6 sapt.Voluul uterului se mareste si vase mici de sange sunt posibil sa se sparga si se elimina.

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Adriana, imi pare rau!!! Nu te lasa doborata, sa vezi ce repede vine BB tau...

Simina, presteaza repede luna asta, ca poate ajungi odiseea noastra din urma!!!!

Monica, si eu avut un firicel la nidare...

Eu ma simt tare bleaga azi...M-am apucat sa fac ordine in dulap si parca as cara saci la moara...Si vizez tot felul de tampenii...Subconstientul meu lucreaza, desi eu incerc sa nu imi fac griji....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

devylla, eu abia am 4 sapt, data trecuta am avut o secretie asa bejulie rozalie spre maroniu tot cam pe la 4 sapt si ceva dar nu a fost rosu deloc.

mimika, tot rosu firicelul si la tine ?



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
4 + Doamne ajuta
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

adrianaady,imi pare tare rau! Dar nu trebuie sa-ti pierzi speranta,ca DD e sus si le aranjeaza pe toate.Multa putere si sa fie bine data viitoare!
simina_kin, mult noroc luna viitoare!Ramai prin preajma ca gravideala e molpisitoare!Eu luna trecuta le citeam pe fetele de iulie-august,si uite-ma acum!

Eu tocmai m-am intors de la prima noastra eco .E micut,are 4 sapt si un pic,nu se vede decat sacul gestational deocamdata,dar e in evolutie si e ok.M-a chemat peste 2 saptamani cand il va putea masura si probabil o sa se auda si inimioara.De-abia astept!Voi ati facut vreo eco pana acum?

Am papat(profit ca inca nu am greturi),si acum vreau sa ma apuc de curatenie,dar usurel asa,mai mult o sa faca sotu.Vreau sa profit de perioada asta si sa ma rasfat la maxim.

Ati spus cuiva despre sarcina pana acum?Eu maine intentionez le spun alor mei,deocamdata stiu doar al meu si prietena cea mai buna.

Aaa,si datele mele exacte:
DN 02.08.1978
UM 29.11.2008
DPN 05.09.2008



"Doamne,da-mi seninatatea sa accept lucrurile pe care nu le pot schimba,curajul sa schimb lucrurile pe care le pot schimba si intelepciunea de a discerne intre ele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

mimika, tot rosu firicelul si la tine ?



Roz-maroniu firicelul...

Noi am spus familiei din partea mea + unei prietene care era cu noi de revelion. Socrilor nu am spus, desi locuim cu ei, dar ambii sunt cam gura sparta si am si niste vecini curiosi...Nu am chef de discutii cu ei pe tema asta.Miercuri am prima eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deutzica spune:

adrianaady imi pare foarte rau dar nu-ti face griji data viitoare o sa fie totul bine cu ajutorul lui Dumnezeu
simina kin mult noroc luna viitoare si apuca-te de exersat cat mai repede

Noi am spus alor mei si socrilor, catorva prieteni si finilor nostrii care erau cu noi in dimineata in care am aflat.Acum astept cu nerabdare sa merg joi la doctor..

6+

Mergi la inceput