Nou stil de viata (243)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata!

Poftiti la cafea, ceai si apa!

Sunt chiauna de somn, azi-noapte m-am uitat in direct la premiile Globul de Aur. Au inceput la ora 3 si s-au terminat la ora 6. Cel mai bun film a fost desemnat "Slumdog Milionaire". Mie nu mi s-a parut a fi un film de premiat, dar...nu fac parte din juriu

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Tzuni, multumim de tratatii. Si eu sunt nitel cheauna, m-am culcat pe la 12.30 si acum trag de mine.

Pup fetele,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Gabi, La multi ani! Multa sanatate si tot ce iti doresti sa se implineasca! Scuze pentru intarziere am petrecut si noi …

Crystina, roxana1974, mai sunt 2 locuri libere in grupa verde lamaie si in grupa albastra.

Deci de maine incepem concursul. Am voie sa ma duc la nutritionist? la sala? Care sunt regulile? Postam si abaterile ?


Meniul meu de azi:
D: o cafea + 2 oua fierte
P: piept de pui gratar 200g cu salata de cruditati
C: supa de pui + 1 iaurt

lai,

Va doresc o saptamana nemaipomenita, bafta la slabit!





14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Gabi, sa ai parte de o zi perfecta!


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Vik, Tzuni, Delia, Cristina, multumesc de urari! Delia, sper sa am o zi frumoasa macar, daca nu perfecta, am inceput in forta, am multa treaba, de alergat, dus copil la gradinita prima zi dupa vacanta... acus plec sa iau prajituri pentru colegi.

Vreau si eu la concurs, merg la un botez fitos in februarie, am o rochie nebunie si trebuie sa slabesc (nu neaparat pentru rochie...) vreo 2 kg ca sa cada cum trebuie.

Incep de la greutatea mea "iubita" de 63,8 si am target (zic si eu...) 61. Nu va zic ce am mancat in weekend ca mi-e rusine....

Carmen, nici eu nu pot vedea pozele. Imi spune tot timpul ca nu mai exista pagina.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Neata!

Gabi, LA MULTI ANI!

Zuzi, scuze Lilly e bine, merge la scoala de la 9 la 3.30 pm si se muta apoi la gradi ca eu termin serviciul la 5.15 pm. Deja cand o iau de acolo e atat de obosita..isi face temele, mananca si pana la 7.30 seara e in pat. Dar in weekend isi ia revansa ..e super activa si vorbeste intr-una. Eu cu serviciul sunt ok..e super aglomerat ca si la tine probabil. BB2 se lasa asteptat putin dar nu-i bai..cand o fi sa fie. Tu? Isabella e domnisorica si frumoasa ca mama ei! Merge la gradi cat esti la serviciu?

Cristina, eu ma inscrisesem in verde lamaie. E ok daca e mai e loc acolo.

O zi buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Buna dimineata si bine v-am gasit in noul an!!
In primul rand LA MULTI ANI tuturor fetelor si in special LA Multi Ani lui GAbi!!!Un an nou bun, plin de bucurii si sanatate!

Raportul meu de inceput de an e...stagnare! (in comparatie cu ultimul raport de 74.5 kg. Eu sunt happy, ma gandeam ca o sa ma fac cat China Craciunul asta, dar e bine! Mai ales ca tata a fost pana ieri la mine, de pe 1 decembrie si ne-a rasfatat numai cu sarmale,ciorbite, racituri, salate de boeuf si alte minunatii

Deci nu m-am ingrasat, am jubilat azi-dimineata cand m-am urcat pe cantar, pe care nu l-am mai folosit de macar 3 saptamani

De astazi intru in rutina, casa, serviciu,dieta. In plus, al meu consort mi-a facut cadou de Craciun un an de abonament la fitness studio..Din pacate am fost doar o data,acum vreo 10 zile.
Dar o sa-mi planific timpul in asa fel incat sa ajung acolo macar de 3 ori/saptamana.

Ma duc sa citesc putin din urma ca nu mai sunt la curent cu nimic , apoi iau telefonul in brate si imi caut job...adica iau toate scolile din oras la rand si sper sa reusesc undeva. Tineti-mi pumnii va rog!!!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Gabriela la multi ani ,multa sanatate si sa ai parte de tot ce iti doresti si numai lucruri bune la cei 18 ani ai tai.

Violeta si Dordia sigur sunt fete care vor cu voi ,hai ca azi rezolvam problema.

Fetele face echipele ca sa fie treaba buna.
Tzuni-Vik-Happy (culoarea numai o stiu puteti sa ma si bateti)
Puskin-Zuzi-Gusta(rosie)
Lai-Cristina-Crystina(lamaita)
Dordia-Violeta-? (albastra)
Gabriela-Roxa-?(alegeti culoarea)

Hai inca 2 fete care vor la concurs sau facem echipele altfel.Eu sincer vreau sa incepem concursul asta si sa facem treaba buna.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Merci Tzuni de ceai
Te de inteleg ca esti dezamagita cand nu vezi rezultate imediate, dar or sa vina. E fain ca o ai pe Vik in echipa ca ea te incurajeaza

Apropos de proteine la micul dejun. Nici eu nu ma omor dupa mic dejun cu proteine dimineata cand mananc acasa. Cand sunt plecata, in vancate, si mai ales in Germania (Vik stie ce alegere e la hoteluri in Germ. :).. atunci mananc proteine.
Insa nici nu-mi place in Spania sau Italia, cornurile lor sau painea toast

Carmen nici eu n-am vazut pozele.. Poate le mai faci publice o data pt noi

Roxa bine ai revenit!!

Gabi la multi ani!!

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ladies, nici nu ma asteptam sa scrieti atata in w/e. Wow, se vede ca sunteti puse pe treaba.

Ref la concurs, va rog sa va exprimati clar optiunile: Roxa si Gabi. Pe Crystina o trecusem la verde lamai cu CristinaT si Lai.

Mai e loc la albastre cu Dordia si Violeta. Ori va alipiti una din voi la ele si una la o echipa mai "slabuta", ori ramaneti 2 echipe numai de cate 2, dar nu e fair cred, pt voi. Sau poate ca pana maine mai apar 2 doritoare si atunci va fi OK.

Pana acum avem asa:

Happy in To, Tzuni, Vikinga
Gusta, Zuzilici, Puskin
CristinaT, Lai, Crystina
Violeta, Dordia
Roxa
Gabi

De asemenea, durata propusa de mine este 13.01 - 24.02 (ambele fiind zile de raport), adica 6 saptamani de competitie. De acord?

Mergi la inceput