Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Bine ai venit, Cami pus! Sa dea DD sa ne intalnim si la odiseea care tocmai a inceput. EU nu sunt acolo, dar tare mi-as dori sa intru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

pogonici, cumatra mea la fel, cand i-a dat duphaaton, s-a simtit rau si nu l-a mai luat. vb cu doc si vezi ce zice.ronul luat pe gura ar daproge am inteles c senzatiile astea. poate utrogestanul bagat jos, o sa iti faca mai bine.... zic si eu... vb cu doc, el stie cel mai bine.



sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

FELICITARI NANEI!!!
sarcina usora, bb sanatos. Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa aiba grija de voi si sa va pazeasca.

poze, Just Me
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Buna dimineata

Va recomand un nou sit http://www.femeiaortodoxa.ro/. Sa va fie de folos !

O saptamina buna!



1+1=3 sau 4, de ce nu ?

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

buna, dragele mele!!!! LA MULTI ANI!!!!Sa ne dea Bunul Dumnezeu un an mai bun decat cel care tocmai s-a incheiat!!
Imi cer scuze ca am disparut asa....am plecat in Moldova si nu am avut acces la net.......azi e prima zi de lucru si incerc sa recuperez si sa ma pun la curent cu ceea ce ati mai scris....
Va pup pe toate fara exceptie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

fetele va multumesc din suflet pentru urari.nu credeam ca o sa ma simt asa de bine cu voi.sa dea bunul Dumnezeu sa ne fie bine si sa avem parte de Binecuvantarea lui.Va pup dulce pe toate si sper sa se ingraose randurile de gravidute.Maicuta Domnului sa se roage pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna micutele .. si la multi ani pt acest an 2009...sa fim intai de toate sanatosi , si apoi primim toate cele de la DD
spre rusinea mea , sa stiti ca nu am ajuns la posta sa pun braurile ..a fost un final de an super greu .. cu multi musafiri , oboseala mare .. am plicurile facute la capul patului , insa nu apuc sa ajung la posta ...dar indiferent cum sapt asta , nu mai zic maine , ajung la posta sa le pun .... sper sa nu va suparati prea tare pe mine ... sper ...

bun venit fetelor noi , si felicitari noilor gravidute

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

nu iti face griji georgia, nu stiam insa ce e cu tine. eu chiar am zis ca au pierdut astia la posta pachetelul, ca sunt in stare.

lasa, cand ai timp, o sa le trimiti.
ai petrecut frumos de sarbatori? in ciuda oboselii...
la multi ani si tie si alor tai, sanatate, ca restul le faceti voi.
DD cu tine.
te .


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Nanei, felicitari!!! Doamne ajuta sa ai sanatos, sarcina usoara! Nu-ti face griji, bucura-te de marea minune! Oricum, in luna a doua, daca intri in categoria celor 80% de femei, vei avea greturi si vei fi sigura ca esti insarcinata!

Primul test pozitic a venit! Doamne ajuta sa creasca lista gravidutelor in 2009 mai mare decat cea a aspirantelor ! Ne ajuta si criza. Eu simt ca pe criza se intampla lucruri bune. Cel putin mie si sotului meu ne prieste. In 2004, cand era euro 42.000 si criza a creditelor, noi am reusit sa ne luam apartamentul. Acum, la inceput de criza am aflat vestea cea mare. Nu e criza atat de rea, aduce si lucruri bune, asa sa ganditi (parerea mea).

Laura, ce mare ai ! Sa fiti sanatosi, ati ajuns deja la jumatatea drumului, de acum mai aveti atat de putin! Nu-ti mai face griji, uita ce a fost, important e ce vine! Stii cum zic mamicile, sarcina e cea mai frumoasa perioada , dup-aia incepe treaba! Eu imi zic zilnic, Doamne, Faca-se Voia Ta oricare ar fi si sper ca Dumnezeu nu ne vrea raul. Incearca sa te lasi in mainile Lui cand simti ca te ia cu teama!
Apropo, ai aflat ce e bb? Poate ai scris si eu n-am fost pe faza

Drage aspirante, va si va doresc spor la iubit! In sarcina, sunteti taiati de la portie daca urmati sfaturile parintelui Arsenie!

si si gravidutelor, sarcina usoara!


11+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

nanei
felicitari pentru sarcina, dar eu zic sa mergi fuguta la doctor sa vezi ce e cu sangerarea....

Georgia C
merci de raspuns! doamne... mi-au spart astia casuta de posta de sarbatori si am crezut ca au furat brauletul, dar acum ca ne-ai scri ca nu le-ai trimis, ma simt linistita...
te pup si asteptam braurile..



Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput