Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna, fetelor!

Nanei, iti tinem pumnii si ne bucuram pentru tine!!!.

Eu termin de citit azi, acatistul Sf. Nectarie.40 de zile.Dar parca nu a fost un canon, a fost o placere sa ma intilnesc zi de zi cu Sfintisorul. Cred ca il voi citi in continuare...in cele 40 de zile, sincer nu am avut evenimente deosebite pozitive, doar o criza cumplita de discopatie lombara care m-a tinut imobilizata in pat cam 10 zile.Dar sunt convinsa ca a fost incercare de la Dumnezeu.
Saptamina viitoare ar trebui sa imi vina "uritii"...

Cu Dumnezeu, inainte!

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

fetelor multumesc de urari si ma rog Maicutii Domnului sa fie bine.Azi un pic cam ingrijorata am avut un pic de scurgere maro .nu tare dar e un pic . nu stiu ce e.ieri am avut o pata roz si azi o scurgere maronie.cantitativ fffff mica.ma puteti lamuri ce e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Nanei, felicitari pt.BB si sa dea Dumnezeu sa fie sanatos si sa duci pana la capat sarcina.Nu te ingrijora de petele maronii este ceva normal la inceputul sarcinii, dar ca sa fii mai sigura du-te la dr sau ia utrogestan vaginal pt.fixarea sarcinii mai bine.
Lauraa nu iti mai face atatea griji si nu te mai stresa atat cu sarcina, ca iti faci singura rau. Acum nu trebuie sa te gandesti decat la lucruri frumoase pt ca transmiti starea ta bebelusului. Ai sa vezi ca Dumnezeu nu o sa te lase sa patesti ceva.
Va pup si sa aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Nanei,esti , !!!

Felicitarile, masa si dansul le primesti dupa ce ai confirmarea de la medic,insa eu gred ca esti viitoare mami de pt. ca testele nu dau gres in felul asta.

Felicitari !!!!!

Hm...si inca ceva : dati-ne si noua reteta

1+1=3 sau 4, de ce nu ?

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Buna, ma primiti si pe mine?
Eu deocamdata ma rog la D-zeu sa imi dea putere sa trec peste toate incercarile (am pierdut trei sarcini), sa ma impac cu mine

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Sicuta biata de tine...

1+1=3 sau 4, de ce nu ?

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

sicuta. bine ai venit la rugaciune

cu incredere inainte.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor ma simt rau..am inceput de azi duphaston, si treb sa iau 2 zi timo 14 zile, ma doare capul, ametesc, tot felul de simtome.....


ma rog la dumnezeu sami dea putere si sanatte sa trec peste toate si sa fie cu ochisoriiiii

te roggg doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

DESPRE ACATISTE SI PARACLISE 282. Ce sunt Acatistele? Acatistele sunt rugaciuni prin care cerem mai ales mijlocirea Sfintilor pe langa Dumnezeu, spre a ne ajuta sau a ne izbavi la vreme de nevoie si de necaz. Ele nu fac parte din randuiala celor sapte Laude si nici din celelalte slujbe ale sarbatorilor de peste an, ci se citesc la orice vreme, in afara ceasurilor de slujba ale Bisericii, la cererea credinciosilor si pentru feluritele lor nevoi. Se numesc acatiste (in greceste ahatistos), pentru ca in timpul lor nu stam jos in strane, ci in picioare sau in genunchi in fata icoanei sfantului spre care ne indreptam rugaciunile noastre.

Pogonici, eu zic sa ceri sfatul medicului ininte de a continua tratamentul...



1+1=3 sau 4, de ce nu ?

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Vin si eu printre voi...

Sper din suflet sa avem cu toate copilasi sanatosi si frumosi!

Doamne Doamne ne va ajuta pe toate, pentru ca nu are cum sa treaca peste suferinta noastra!

Impreuna suntem mai puternice, rugaciunile noastre vor ajunge la Bunul Dumnezeu!
Doamne Ajuta!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput