Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Bine v-am gasit la scutece! Eu inca mai am de recuperat capitolul 3 insa merge greu cu cititul caci nu prea am timp.

Despre Iulia ce sa va spun. A dormit in ultimile doua nopti de la 12 la 6, ceea ce ma bucura. Sper sa o tina tot asa.

Lapte am si eu o gramada fata de cat mananca ea. Am inceput sa stochez la congelator.

Bubite avem pe fata si pe frunte si pe gat uneori. Trec de la sine dar apar altele.

Mie mi-a recomandat pediatrul sa nu-i dau ceai sau apa. Mi-a zis ca laptele meu e suficient.

E suspecta de displazie de sold. Am fost cu ea la ortoped care m-a trimis la echograf. Avem programare sa[ptamana viitoare.

Mai scriu cand mai am timp caci s-a trezista fomista.



mami de Iulia 26.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

www.pumpingmoms.org/html/pumping_faq.html" target="_blank">Un site interesant pentru fetele care se mulg cu pompa.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008
Lucrusoare bebe

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty35 spune:

In primul rand va multumesc ptr. incurajari.
Anca_27 si eu m-am gandit ca s-a inecat de la baby drink deoarece este foarte dulce. Ai vazut ca si noua ni se ingroasa saliva atunci cand bem o cantitate mai mare de suc ce este f.dulce. Ingrosandu-i-se saliva, ei, la cat sunt de mici probabil nu stiu ce au de facut....Eu , acum, la recomandarea medicului meu de familie ( nu a pediatrei) care este o tipa tanara, deschisa la nou (m-a sfatuit sa nu merg la dermatolog pentru bubitele de pe fata ci sa-l spal cu sapun eucerin) am cumparat un ceai granule din fenicul de la Humana (ea mi-a spus sa iau de la Hipp dar nu am gasit, insa componenta este aceeasi). Este si linistitor pentru bebei si nici nu-i pateaza hainutele bebelusului ca baby drink sau infant drink.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

Bine v-am regasit ! Inca nu mi-a intrat in obicei sa intru la scutece ...tot la odisee dau prima data. Vreau sa multumesc din suflet fetelor care s-au ocupat de "deschidere".

M-ati speriat rau de tot cu pliurule astea. Eu am vazut din prima zi de cand am ajuns acasa ca dunga de la fundulet nu-i perfect dreapta (in capat de tot e inclinata cu 20-30 de grade), dar acum cand am vazut ca nici pliurile nu se pupa ... sunt speriata rau de tot. Azi mergem la med de fam sa-i fac vaccinul de 2 luni si sa vad unde ma indruma sa merg cu ea.

Va multumesc ca existati !

Voi aveti pb cu tzitzi , eu pb cu operatia care s-a infectat din nou vreo 2 cm .Pentru ca nu simt zona am "operat" si curatat eu si am reusit sa scot un nod ce nu s-a resorbit.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2009) si Julia Alessandra (5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Hello...in sfarsit am si eu net.
Pe bebelina mea o cheama Maria Diana.Maine face 2 luni.
Am mult de citit din urma....
Nu avem probleme..adica eu nu am..sunt super ok.Diana a cam incetat sa se mai incece cu saliva....
E cineva a carui bebe a avut tahipnee tranzitorie la nastere ca tare ma sperie chestia asta?

Sorana 37+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=13" target="_blank">sunt...lo1.Se poate un vot?Multumim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty35 spune:

Dragutzelor, s[uneti-mi si mie daca voi, cele care dati numai lapte praf la bebelusi, nu si san, daca le dati cumva sa bea si apa in afara de ceai si lapte si cam cata apa pe zi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ce liniste pe aici, unde ati disparut fetili? ...sau ati inceput deja distractia de weekend

Fluturasha, Lorellay, bine ati revenit, sa va traiasca puii.





Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008
Lucrusoare bebe

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Flowers, bine ai revenit, sa-ti traiasca Brianna, hihi nascuta in 2009 zici, o fi vreun semn de bebe3? Tin pumnii sa nu fie nicio problema cu bebelina.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008
Lucrusoare bebe

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Dandusa nu da iubita, te rog! Tu nici n-ai vazut ce poza sexoasa am pus este? e o poza cu niste hainute pt bebe...atat!

Fluturasha daca este intr-adevar displazie sold o sa va zica sa puneti2 perechi de pampers pana la 4 luni. Si nu te ingrijora ca se remediaza. Si puiutul meu are

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:


Lorellay acum ca ai net sper sa intri mai des. La multe lunite inainte bebelinei Maria Diana.

Flowers ti-ai scos singurica un nod de la ata cu care ai fost operata? brrrr. In continuare ai pb cu operatia sau a inceput sa se vindece?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas (23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput