Fiv in Ungaria 49

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali762000

Vreau sa vad si eu filmuletul, dar nu stiu unde sa ma duc! Deci va cer AJUTOR ! Mersi

ALI



ali deaga mea , am mai scris odata , dar pt tine ce nu fac eu , la inceputul acestui capitol pe numele printesei MARISA IOANA , DAI UN CLIK.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Atelocin ce sa fac daca sunt grea de cap . Am reusit multumesc mult
Stiu ca tu esti totdeauna draguta si ajuti pe toata lumea. SA iti dea DD sanatate.

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

SOOOOOO ,
klu nu as putea sa fiu pe deplin deacord cu tine adica de ex fetele care sint acum aici nu sint multe doar 4 la numar dar ele sint la D-na Dr., numai ca ele nu intra pe forum doua dintre ele chiar sint prietenele Bulunei , ea poate sa confirne , deaceea i-ti spuneam eu tie ca parerile sunt impartite .
Felix , mai stii ca nu om fii dintr-o localotate ?

Tuturor
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

atelocin, eu zic ca 4 sunt multe si banuiesc ca esti si mai incantata ca sunt la dna doctor
Ar fi bine sa-si faca si ele ID si sa intre pe forum sa ne lase pareri si despre dna doctor ...
Eu stiu ca parerile sunt impartite ... dar depinde ale cui pareri sunt cu adevarat ...



Klu.9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

buna fetelor!
felicitari celor care au burtica si bafta multa celor care urmeaza

eu sunt pe la capitolul inseminare , dar as avea o intrebare si vad ca voi stiti ceva mai multe, plsss help me cu un raspuns.

am 4 saptamni de la inseminare , teste pozitive,la eco nu se vede nimic , betahcg marti 654, vineri adica la 72ore distanta 890; din ce am citit la 48 de ore hcg trebuie sa se dubleze.
ce ziceti de asta e normal sa nu fie intotdeuna dublu sau s-ar putea ca sarcina mea sa se opresca in evolutie si de aceea sa nu creasca hcg cat ar fi normal?

daca stiti careva ceva de asta plss sa imi dati un raspuns, sunt destul de nelinistita si astept de 5 ani copilul asta.
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca75_13 spune:

Liana multumesc mult pentru clip, l-am trimimis si eu prietenelor mele, este super. Multumim si pentru acest capitol. cu Dumnezeu inainte.
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Gyongyi, daca sunteti si din aceeasi localitate o sa ma minunez iarasi ce mica este lumea asta in care traim!

Rammy, daca echo ti-a fost facuta la burtica si nu endovaginal, este posibil ca acesta sa fie motivul pentru care nu s-a vazut nimic pe ecran.

Klu, merg la Albu de la Medife. Mi se pare un tip profesionist.

Miha, asteptam pozici multe cu minunea ta! Felicitari inca odata!

Tamy, tu ce mai zici?

Pup fetele dragutele

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Ramyy, de obicei asa este: se dubleaza, iar la eco nu poate sa se vada decat sacul gestational in primele saptamani, adica un punct. Avand in vedere ca valoarea este relativ mare, eu te sfatuiesc sa nu te alarmezi, sa stai calma si sa repeti testul mai tarziu. Si sa nu opresti tratamentul. Nu se stie niciodata. Multa bafta.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

ramyy,nu vreau sa te nelinistesc,si eu am avut aceeasi pb.in octombrie,nu se dubla bhcg si destul de tarziu s-a vazut al eco(endovaginal,bineanteles),credea dr.ca e extrauterina,pana la urma am facut chiuretaj,ca era clar ca embrionul nu se dezvolta normal.Eu faceam din 2 in 2 zile bhcg si progesteronul.hcg-ul crestea usor,dar nu se dubla,dar progesteronul scadea cam cu 2 unitati pe zi.E important sa stii val.progesteronului,pt.ca daca e peste 25,e exclusa o sarcina extrauterina.La mine a fost 25 chiar in ziua in care mi-am facut primul test,dar cand mi-am facut chiuretajul,cam dupa o saptamana, scazuse la 8.Du-te la un ecografist bun,ca daca e extrauterina,poti sa intervii medicamentos,cu metotrexat,si eviti operatia sau,mai rau,ruperea trompei.Din pacate,daca o sa intri pe net,si acuti dupa bhcg mic,de ex,o sa vezi ca se spune ca sunt 2 cauze:extrauterina sau sarcina cu probleme.O sa mai gasesti si tabele cu valori normale ale hcg.Ar mai fi o situatie,sa nu fie corecte analizele de la laborator,incearca daca poti sa le repeti.Iti tin pumnii sa fie bine!.daca ai progesteronul mic,intreaba-l pe dr.tau daca poti sa iei masiv progesteron,mie initial mi-a zis sa nu iau,ca daca e extra nu rezolv nimic,dar pe urma mi-a zis ca ar fi fost mai bine sa-mi fi dat,numai ca n-a stiut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

ramyy, din pacate faptul ca nu se dubleaza s-ar putea intradevar sa fie extrauterina ... ce alte simptome mai ai ???


pe toate !!!


Klu 9+

Mergi la inceput