Mamici antistress si licurici de ian-feb 09 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Claudia (tuchi) felicitari, sa fiti sanatosi si sa va bucurati unul de altul!!! (stiam eu de ce mai stau sa citesc cine a mai scrie )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Tuchi, felicitari mamico! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii si sa aveti o familie implinita si scaldata de iubire! Asteptam poze cu bebe!

Roxana, am vazut la un alt topic mai vechi ca faci cozonac la masina de facut paine. Imi zici si mie cum? Pe PM ca sa nu fim off topic? Merci mult.

Bee37+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Am si eu 3 stelute, 1500 mesaje si sunt membru matur. Mama ce vorbareata sunt!!!!!Sper ca nu v-am disperat!

Bee37+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

tuchi - sa iti traiasca flacaul, sa se faca mare si frumos si sa va aduca multe bucurii

ceva poze cu bebe Bogdan?

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Bee, lasa ca o sa vezi tu ce bebelina dragalasa se ascunde acolo in burtica, chiar daca e mai micutza putin.
Asteptam pozele!!!!
Bea 2 gurite de cafea pentru durere de cap.

Tuchi, FELICITARI!!!!le meriti cu varf si indesat.


36+cu CLARA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

'neata tuturor!
ALINUK,felicitari si recuperare usoara!
TUCHI,sa-ti traiasca si sa aveti parte numai de bucurii!Poti sa-mi spui si mie ce si cum si cat ai dat la ceza?Ca eu tot la Filantropia nasc...cand ai timp...te pup!

Cu alaptatul are dreptate Alina,se pune bebe la "golit" un san,apoi se pune pe umar sa dea afara aerul,apoi la celalalt san ,daca mai vrea bebe...daca adoarme ,se trezeste cand da aerul afara...eu ii mangaiam pe nasuc sau impingeam usooooor de tot pe barbie ca sa reia suptul...

Ieri am pus o groaza de masini de spalat ca s-au tot strans rufele cu sarbatorile astea,plus ca vreau sa fie tribul meu cu dulapurile pline cand ma internez si,cum se poate intampla oricand,am spalat tot ieri...plus ca maine si,daca mai raman sapt viitoare,tre sa spal toata garderoba lui bebe si sa le si calc!
ieri de la cat m-am fatait,am avut contractii de groaza cu tot cu Gynipral...m-am speriat si eu si angelo,dar s-au potolit ca m-am aruncat in bratele canapelei...
voiam sa va mai spun ca am vazut toate pozele si e plin de mamioci frumoase si copii superbi...asa de mult imi place sa vad bebeii...sunt asa scumpi,mor dupa ei...i-as lua pe toti la pupat ,daca as putea!...


Amedeo 11 ani,Annamaria 7ani, 35+Mihai Adrian

AMR 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Delia,Tuchi,bine ati venit acasa.



POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Lisa ce frumos, cred ca esti foarte bucuroasa. Ce ti-a adus?

Aaaaa Naty am uitat sa iti zic ca m-a innebunit sotul meu cand a vazut-o pe Ioana,......ca e super dulcica....de nu s-a uitat la poze...

Tuchi ce ma bucur ca ne-ai scris, multa sanatate si bebe papacios si fara colici.

Aryia asa si eu, imi vine sa mananc toti bebelusii din pozele trimise. Sunt superbi. Nu am vazut atatia bebelusi mici mici pe metru patrat in viata mea.



35+ Vlad Mihai

AMR 5 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Flo acu nu te inchide in casa ..ca nu se ia chiar asa flu flu treaba asta..noi ink speram sa nu fi luat nici el , perioada de contagiozitate a bolii fiind 1-2(max 5 am gasit)zile inainte de eruptie+per eruptiei(noi ne-am vazut pe 26 bubele au aparut pe 4 ian).Multumesc pt incurajare



Lavini multumesc si tie!Nu aveti idee ce nevoie am de incurajari...stiu ca am facut si eu stiu ca teoretic sunt protejata da asa imi vine sa-i sparg capu'

Just spune-i sotului cumva sa le explice ca nu sunt bune atatea vizite..chiar nu sunt...adultii pot avea un mic guturai acolo si hop tzop bebe face o raceala in toata regula.Zi-le ca ti-a zis medicul sau ceva ...nu fii si tu ca mine ca abia astept sa-mi tin io bebele in brate sanatos sa trantesc cu toti pe jos sa nu ma mai recunoasteti

Ledi multumesc pt ce frumuseti ai scris tu acoloStiu ca asa va fi, asa trebuie sa fie cu puiul in brate, sunt eu mai tanatalica cu faza asta cu "sa fie sanatos"O sa-mi tot repet ca asa va fi...pana pricep naibii

Iuliacris bine ai revenit!

Catisto frumoasa familia ta si fetita o dulcica...sa va bucurati impreuna de bebe sanatos...

Delia bine ai venit si tu acasa cu bebe...ce -mi creste inima cand mai vad un bebe ajuns acasa, excelent!

Dark FELICITARI pt bebe! si ce misto cu ciorapii medicinali,ii vazusem in poze ..hipercorecti sa previna tromboza venoasa profunda, f tare.Este doar o masura asa zis "igieno dietetica" , la noi ciuciu o respecta..ce bine ar fi sa se faca medicina ca la carte

Bebelusi multumesc..dc as sti cum e sa apesi butonu "nu te stresa" acum l-as apasa

Raluca Alexa io am sindromu;"sa fie bebe sanatos" suntem doua zuze!si nu mai ai mult..pierdut dop gata , mai e oleaca...


Miere esti tare cu agitatu, spalatu' Mergi cu matza la dr macar sa zica dc e ceva mai grav--nu cred--adika fractura.Dansele dc se lovesc nitel sunt ffff maraite si o saptamana se protejeaza, asa sunt matzele.In rest chiar nu le fac medicii nimic...

Aalina am deja o statuie pe DC ca sunt tare bleaga si mi- o merit cu vf si indesat!I-am zis io vreo 2 nasii , dar nu a penetrat nimic...si mama evident "mama sa nu-i zici ceva sa se supere ca nu a vrut , saraca"

Lisa bravo pt tine...la mine dc ar aparea mama m-as agita, nu m-as linisti

Cand sa inchid emesajul la care scriu de o ora dau refresh si ce vad TUCHI bravo, FELICITARI!!!!!!!!!!!Esti o eroina pt mine si cred ca nu numai...sa-ti traiasca bebe si sa va bucurati impreuna..bebe nascut la TERMEN!

si ultimul msg este pt ...Andree_ea
hai cu bebe Andreea



Si sa stiti ca si io ...marti 13 sau miercuri 14 dc asa considera marti...vedem si facem.Va tin la curent.Radu face nani inca nu l-am controlat de bube...hi hi pup toata lumeaaaa

bb mic

POZE
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, nu ne-ati spus cum ati imbracat bebelusii la iesirea din spital. Cred ca doar una din fete ne-a raspuns.

35+ Vlad Mihai

AMR 5 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput