Bucurii de sept-oct 2006 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Vladut isi mai roade unghiile, dar parca nu obsesiv inca. si nu toate, am impresia ca daca-l deranjeaza ceva la unghia respectiva, atunci o roade.

Si la noi e frig...inghetam.

Ieri Vladut facea un turnulet din cuburi si Daria tot pe langa el si cum punea Vladut un cub, cum ea i-l lua si-l ducea la gura, Vladut o cearta (va previn, Vladut inca nu vorbeste propozitii, deocamdata suntem fara predicat): "Bebe! Nu! ntz...of..." ii ia cubul si-l pune la loc, se intoarce sa-si ia alt cub sa puna deasupra si Daria intre timp ii ia din nou cubul, Vladut din nou o cearta, de data asta cu o tirada de cuvinte imposibil de redat in grai romanesc, Daria rade de se prapadeste de cearta lui.

Pe mine ma ingrijoreaza putin afectiunea lui obsesiva pentru un ursulet, un anumit ursulet, ca are vreo 5, dar numai unul ii trebuie mereu, si la somn, si afara si la mancare oriunde. E nedespartit. Ieri am uitat ursuletul in caruciorul de cumparaturi la magazin, numai acasa ne-am dat seama, atata a plans Vladut pana nu am mers inapoi dupa ursulet. Noroc ca l-am gasit acolo. Altfel nu stiu ce faceam.

Adina - atata ma ameninti ca vii la Cluj ca deja nu te mai cred.

Ramo - imi pare rau ca nu au fost prea frumoase sarbatorile.

Nici la noi n-au fost. Eu si cu Daria am fost bolnave: viroza complicata cu otita. Am avut 2 nopti albe, albe, dupa care m-am simtit foarte rau, acum suntem ok. Vladut a scapat cred ca datorita Prevenarului, altfel nu-mi explic cum de n-a facut si el otita.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! vine cineva la o ?

Noi am scapat de pampers ziua, dar noaptea nu. L-am tinut vreo saptamana fara pampers noaptea si m-am saturat de cearsafuri ude, asa ca am hotarat sa-i mai las pampersul de noapte. Ziua insa foarte rar se intampla sa scape pe el.


Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Neata.

Cristina multumesc de cafea.Cred ca sunt tare haiosi amandoi cand se joaca. E bine ca se au unul pe altul.Tare frumos trebuie sa fie.

Ramo imi pare rau de bunic, dar ce sa faci asta e viata nu vezi. mergem mai departe.

Adina a mea nu isi roade unghiile decat poate sa o deranjeze ceva, altfel nu.

beatrixsuper haioasa faza cu penuta...

GaTANU MAI AM LOC DE COPIL SA SCRIU.

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Da, Monica, is tare scumpi si haiosi cum interactioneaza. Ma topesc toata cand ii vad (in toane bune), ca se mai intampla sa nu fie Vladut prea tolerant cu ea, atunci cand e obosit, suparat. Atunci e destul de brutal cu ea, o impinge, o apuca strans, o loveste. De cele mai multe ori reusesc sa previn actiunile lui si o iau pe Daria la o distanta sigura, dar mai am si rateuri.

Daria dormea azi, iar vLADUT SE PLICTISEA SI MA TOT DUCEA la usa de la camera unde era Daria zicand "mami, pinge bebe".

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Cristina, intr-adevar, nu mai zic nimic, te sun doar la momentul potrivit si zic: "vezi ca-s in fatza locuintzei tale" .
Scumpi fratziorii, sa-ti traiasca!

Eu nu ma stresez pt scutecul de noapte, tzelul meu a fost sa renuntzam la cel de peste zi, urmatorul pas am zis ca-l fac daca au cateva zile consecutive pampersul uscat, ceea ce pana acum nu prea s-a intamplat.

Otita si Alex a avut o data, dar Fabi stiu ca nu s-a molipsit atunci, chiar e ciudat ca ei destul de rar se molipsesc unul de la altul.

A, si ce era sa uit, Fabian are flebetze pt 2 papushele din carpa, mari cat un deget, nu poate dormi fara ele, deja sunt toate zdrentzuite, dar nu renuntza la ele (el cred ca le asociaza cu mersul la nani, de cate ori ii e somn le cere).

De curand avem o noua intrebare obsesiva in program (pana de curand era, si mai este: mami, asta ce-i? da asta? ), acum e:" mami, da' asta cine-a cumparat?" de cate ori iau un obiect in mana, o minge, o lingura, un iaurt :).

Maine nu apar, plecam cu prietenii la munte la sanius, weekend fain sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ce fain ca mergeti la sanius! Cred ca mergem si noi maine la Baisoara, mi-ai facut pofta! Desi initial ziceam ca vom merge la bazin, cred ca mi-am schimbat planurile.

Discutie intre Vladut si Daria (Vladut era nervos pe ea ca Daria tot incerca sa-i ia biberonul, ursuletul si sa-l dezveleasca):

Daria: a-da
Vladut: nu a-da!
Daria: e
Vladut: nu e!
Daria: rade
Vladut: nu ha-ha-ha!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna! Nu am apucat sa intru azi...
Ramo, condoleante! Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe bunicul tau!
Cristina, ce scumpi sunt pruncii tai! Abia astept sa mai creasca putin si Dia mea... Ea gangureste la sora-sa, dar tare astept sa si spuna ceva...
Adina, si la noi a fost frig, brrr!
Beatrix, simpatica aventura pernutei lui Eric la gradi
Moni, nu am gasit reteta pe offline, cred ca am inchis offline-ul fara sa controlez cum trebuie. Cand ai timp, te rog s-o mai scrii odata, saru`mana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza, facut , poftiti toata lumea!
Xan - te cred ca abia astepti, ii frumos cand se joaca!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Neata.

Cristina

xan uite asta este reteta Bounty. Sper sa o iei de aici.

Adina si Cosmi este la fel de curioasa.....mereu intreaba cate ceva in genul " dar asta ce este ?" " dar asta ce face?" " dar unde este nu stiu ce /cine " ....mereu face asa de cateodata te blochezi ca nu mai sti ce sa-i spui.

Eu am o noua dilema.....nu stiu dc nu mai doarme la pranz.... Bine tot eu imi raspund si banuiesc ca nu mai este asa mult scoasa afara....dar ne dispera pt ca ea se trezeste ff dim 5-6-7 iar pana la 6 dupa amiaza este deja fffff obosita si maraita. Ai vostri prunci mai dorm ????

1 Anisor2 Anisori
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Si Vladut are zile cand nu doarme, ar dormi pe la 5, dar atunci nu-l mai las eu, ca de obicei doarme 3 ore la pranz. Incerc sa-i gasesc atunci activitati foarte placute chem musafiri cu copii la noi si uita de somn.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput