Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Anamariame, Women's Secret este in Feeria Baneasa. Daca vrei, da o cautare pe Google ca sa iti faci o idee despre ce au. Eu vreau sa merg in acest wee, cred ca deja au intrat reducerile la colectia de iarna, vreau sa imi iau si un capotel dragut si vad eu ce mai au Merita incercat, preturile sunt cam ca la Etam iar daca prizi reduceri este o afacere excelenta, pentru ca materialele sunt foarte prietenoase si imprimeurile foarte feminine.

Pupici!

PT 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

eu pentru BB nu am cumparat inca nik si nici de la Bodo nu mai am...dar mai e si timp suficient si sigur va si primi.Pentru spital am totul pregatit,mai putin vata,doar ca nu-s puse in geanta dar dacavreau intr-un minut sunt toate aruncate in ea ca-s la un loc toate.


O zi frumoasa si numai bine




Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina.n - o sa mai uit prin magazine poate gasesc. dupa net nu vreau sa comand ca cine stie cum arata si ce numar sunt.
daca gasesc te anuntz.

essea - ei, el nu trebuie sa stie asta.....il las si eu sa viseze frumos, mai ales ca e relativ pe pauza din iulie

ana-maria - peste 10kg...(cred ca vreo 12 deja)dar merci pt compliment, esti o dragutza.

leeloo - eu am cumparat doar vreo 3 body-uri pt nou-nascut, restul hainelor de 0-3 luni. te sfatuiesc sa faci la fel pt ca din cate
vad deja tot ce primesc de la prieteni este pt nou-nascut, mai ales de la cei fara experientza sau cu copii mari(probabil au uitat),
plus ca am inteles de la prietene ca nu se prea potrivesc masurile cu copii romani cica sunt mai dezvoltati ai nostrii. am cumparat doar
body-uri din bumbac, cu maneca lunga dar mai mul scurta, doar doua perechi de blugi, uni normali si nui gen salopeta(astea de 0-3 luni)sa le am
daca vine cineva in vizita si cam atat pentru ca sunt convinsa ca dupa nashtere o sa fiu tentata sa ies cu el prin magazine si sa cumpar o gramada
de haine pt el, asa ca mai bine nu arunc prea multi bani acum, mai ales ca nu stiu daca o sa se nasca la 2,5kg atunci o sa am nevoie de haine pt nou-nascut,
dar daca se nashte la 3,7 sau mai mult nici nu o sa apuce sa le imbrace pe astea.groase groase gen eschimos nu am cumparat deloc, se anuntza o primavara calda. am
un singur body cu totul un pic mai gros pt ieshit din spital, dar la o adica il infashor intr-o patura pana la mashina sunt doi pashi.

ina - felicitari! pana la urma vedem noi la fata locului ce e mai comod si daca ne mai trebuie ceva se gaseste un membru al familiei sa ne aduca.

millie - wooow ce putzin mai ai. ftelor se apropie! de abia ashtept

29+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

petra - sunt deja reduceri si la W's S si la Etam. eu de la ei mi le-am luat pe cele din poze. sper sa nu le stric in spital pt ca imi plac tare mult si ash vrea sa le mai port si dupa.

29+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

OK, multumesc Aris! Let the shopping weekend begin!!!

Dar de ce iti este frica sa nu le strici? Ca doar vom avea tamponele atat pentru sani cat si pentru down-there , asa ca ar trebui sa fie recuperabile, chiar si in cazul in care le patam putin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Neata burtici! Sa inteleg ca nu vi sa recomandat si nu vi-l faceti acest vaccin,o sa-mi intreb si doc.ginecolog sa vad parere are si el.

monica 32+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Fetelor,
stie cineva ceva de Ilinca M.?

O chestie pe care eu nu o pricep este de ce va stresati asa de tare cu ce va imbracati in maternitate. Trebuie sa va ginditi ca sint acolo femei din toate mediile sociale, mai mult sau mai putin instarite, care isi permit mai multe sau mai putine fitze; medicii sint obisnuiti cu "orice" si nu acorda ei mare importanta tinutei atita timp cit hainele de pe voi sint curate (si buzunarul lor este plin, as completa putin sarcastic).
In spital veti sta citeva zile, in care n-o sa va simtiti grozav indiferent cum ati naste; veti fi obosite, va va durea fie burta fie fundul, lohiile in primele zile spune toata lumea ca sint abundente si practic e imposibil sa nu te patezi....si macar o data pe zi te "ia pe sus" cineva sa se uite la "voi"; si asta fara sa aiba vreme sa va astepte sa va imbracati/dezbracati prea mult.

Asa ca eu zic ca e important ca ce va luati pentru spital sa fie practic, din bumbac si ieftin; oricum se vor pata, oricum e foarte probabil sa nu le mai purtati dup-aia.

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Millie, si pe mine m-a intrebat dr. de familie daca vreau sa fac vaccinul antitetanos in trim.III ( s-a discutat si aici pe forum de utilitatea/inutilitatea lui ) dar eu deja il aveam facut de prin iunie asa ca nu a mai fost nevoie! Explicatia administrarii lui nu am mai solicitat-o medicului.

mihaela

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza!

Azi schimbam si noi semnatura si prefixul - intram in 30 sapt

Sa stiti ca si eu sunt de acord cu Pisigri. Am stat in spital internata si am vazut cum e. E adevarat ca eu am stat in trening si tricouri, pt ca pijamaua imi dadea prea senzatia de spital, dar chiar nu iti trebuie eleganteala.
Eu am 3 camasi - 2 cu nasturi si una cu fante pt alaptat si o pijama de alaptat + un halatel semi-subtire. E adevaratca sunt haioase, pijamaua, camasa cu fante si halatelul sunt cu animale, restul cu floricele, dar nu am investit cine stie ce in ele.

In ceea ce priveste hainutele pt bebe eu am luat f putine: cateva body-uri de 0-3, vreo 2 de 3-6 luni (si o sa mai iau cateva),1 set cu pantalonas si bluzita, un costumas gros, nu chiar eschimos dar pe aproape, cateva caciulite subtiri, una groasa si o paturica groasa.
O sa mai iau cateva body-uri, vreo 2 costumase intregi, dar nu groase, de textura body-ului si probabil vreo 2 perechi de pantalonasi. M-am gandit sa avem in prima sapt ca apoi iesim sa cumparam si chestii mai "fancy", sa vedem si cat e de mare si ce primim, etc.

30+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salut burtici
eu azi am o dispozitie excelenta, nu am idee de ce, ca n-am dormit chiar bine azinoapte, dar... nu ma supar.
aseara am iesit la zapada cu sotiorul meu, ne-a priit foarte tare plimbarica, si cum eram asa bine dispusi am intrat la un miniblu sa vedem si noi ce mai e, si am plecat cu patutul in carca. ne-am indragostit pe loc de un model al lor, chiar productie miniblu si l-am luat pe loc (noroc cu cardul de salariu). cand am ajuns acasa am vazut ca ne dadusera patut albastru in loc de rosu, deci dimineata a trebui sa ne ducem sa-l schimbam, dar nu ne-am suparat, ca sunt greseli omenesti. diseara o sa-l montam si va pun poze.
pentru ayla si cocufan, sa stiti ca si eu am greturi noaptea; am vazut ca de cate ori stau pe partea dreapata, pe ficat, ma apuca greturile; si mai ales ca saptamana asta mutunoiul meu s-a razboit cu ficatul.... a fost distractiv. din fericire inca nu am dat la ratuste, dar azinoapte era cat pe ce ( si e tare naspa cand te ia din somn senzatia). vad ca azi bebe s-a mutat la stomac, deci sunt muuult mai fericita
anamariame nu cred ca stiu sa-ti explic cum fac diferenta intre contractii si intors, dar incearca sa fii foarte atenta la senzatie, si o sa simti miscarea lui bebe- dupa ceva antrenament. e adevarat ca seamana foarte tare intre ele, dar la mine contractiile sunt cam pe tot uterul, in timp ce la miscare, simt doar pe o parte anume.
si daca tot vorbiti de lenjerie.....eu am luat 2 sutienase de la triumph in care ma simt absolut bestial, dar nu si de alaptare. oricum, avand ditamai "bucataria" simt nevoia sa port si in casa, deci o sa ma duc sa-mi iau si o bustiera mai comoda. nu am nici o speranta sa-mi pastrez sanii frumosi, ca deja gravitatia se lupta puternic cu ei, si nu stiu cat or sa mai reziste. chiloteii....eu ii folosesc tot pe cei tanga, nu ma vad cu altceva, si aman cat mai mult momentul cumpararii celor de spital, care cred ca tot un jolidon, ceva or sa fie. eu fac cezariana, si sper sa nu curga chiar asa rau ca la nasterea normala.
hai ca m-am intins cat casa, pupici

diana 26+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput