Mamici sau gravidute de Satu Mare

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Ada, bine ai venit!chiar ma gandeam la tine cand am deschis topicul dar am zis ca poate nu ai timp de net cu doi flacai plini de energie...:)de ce nu m-ai tras de maneca in parc? noi am iesit cu fratele meu si cumnata care au si ei un bebe de nici 2 luni.poate era frate-meu cel care s-a uitat mirat la tine...cine stie.sotul meu e inalt si bine facut, frate-meu mai slabut...oricum daca mai iesiti la plimbare da-ti sfoara in tara, poate ne vedem mai multe in parc... la baietii tai...

Oana, si mie imi place tare mult Fehergyormat, de acolo mi-am luat caruciorul(cu scaun de masina si landou) si alte chestii...
da' ce grasut ai tu acolo !!!!nu-ti face probleme cu laptele, se zice ca in zilele cat esti la cm bebe refuza sa manace normal.poate asta e problema.sa speram sa fie trecatoare.dc vrei incerca o cana ca www.shopmania.co.za/shopping~online-feeding~buy-nuk-first-choice-baby-bottle-of-learning-150ml~p-915661.html" target="_blank">asta.Estera se descurca tare bine cu ea, si ea refuzand biberonul.am vazut ca este de vanzare la farmacia aia noua pe de calea traian, vis-a-vis de "vaca", aproape de unde era magazinul cu pesti mai demult, sau acum mai recent florarie...

Iliesclara, sper ca sunteti ok...da un semn de viata... fetele sa stea cuminti in burtica.

Zsuzsu, te mai asteptam pe la noi.

si dc tot m-am laudat cu ce fac in bucatarie hai sa va arat rezultatul. Asta e paine si astea sunt painicile. si acesta a fost efectul harniciei mele asupra Esterei.s-a plictitsit sa ma vada cum tot trec prin fata ei..:)))

v-am pupat.

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

buna dimineata
ieri am reusit performanata de a-i da lui Raul un bine de 90ml...timp in care am cantat intr-una ca altfel nu vroia (cred ca mi-am gresit vocatia)
adaaaaaa ioii ce m-am bucurat cand am vazut mesajul tau! mai..noi si acum iesim zilnic..dar vine si sotu' cu noi..deci ii las lui placerea de a sta cu bb afara 1-2ore, ca trage chiulu' de la munca..dar se va mai incalzi si vom sta majoritatea timpului afara...si mai mult de 2 ore nu-i loc sa lipseasca ca deh...schitele cine le face!? va pup
clara daca mai vrei detalii despre nastere...despre cezaiana...spune-mi... (poate iti scriu om..sa nu mai umplu aici paginile)

Oana

de Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Multumim pt pupici, trimitem si noi.

Adriana, eu va stiu bine din poze, inca de cand s-a nascut frumoasa Estera, chiar ziceam sotului ce ciudat e ca eu stiu asa multe despre voi si voi nici nu ma cunoasteti. Am citit mult timp subiectul baia mare stiu si cum ai nascut, am fost alaturi de tine si m-am bucurat pt tine doar ca nu am reusit sa scriu, ma bucur ca ai fost multumita la fel ca mine. Eu primul baietel l-am nascut la Fehergyarmat si pe al 2-lea la Baia Mare cu Sasaran si Roman, cezariana in ambele situatii.
Ce bine arata painea, si noi am cochetat cu idea de a cumpara un aparat de la Tesko, si ce mare a crescut Estera, a tare frumoasa.

Oana, chiar mi dor de o plimbare sa mai povestim dar nu vreau sa va incomodez ca la noi e mai greu cu 2 flacai, dar las ca vine primavara si recuperam.

Eu scriu cu Alexander in brate si cu Alvin langa mine care imi mai strecoara cate o litera asa ca ma cam enervez pana termin ce am de scris.

O zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Am uitat, Adriana eu locuesc aproape de Gradina Romei, cand aveti chef de plimbare venim si noi, doar sa ne intelegem pe la ce ora. Alvin doarme de obicei de la 14-16, dar pot sa mai schimb un pic ora, pt Alec nu-i problema ca el afara doarme cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Heloooo!

Ada te salut si eu!

Adriana, painicile alea in forma de muffins imi fac cu ochiu.Deci tu le pui doar la framantat in masina si le coci in cuptor.
Painea mare de ce nu o coci in masina?
Te intreb pt ca si eu mi-as lua un coptor pt paine si incerc sa aflu cate ceva despre el.
La Tesko am vazut si eu ceva cu 6ooo de forinti da era pt painica mica.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Ada, cand mai merg la plimbare in gradina romei te anunt...oricum intr-o zi cu soare va fi ca noua ne trebuie cam mult pe jos pana acolo de pe botizului (adica din capatul strazii botizului).dar poate pun caruciorul in masina si merg asa, duminica asa am facut.

Ramona, pentru painicile din faina integrala nu ai nevoie de masina. le pui intr-un caston si le framnati cu mana.noua tare ne-au placut.nu sunt decat putin dulci, le-am mancat cu lapte sau iaurt.painea asta am facut-o in cuptorul de la aragaz ca asa era reteta ...de obicei o fac pana la capat in masina de paine...doar ca masina mea e verticala si mi-ar place una orizontala...sper ca intelegi ce vreau sa zic..adica painea este mai mult pe verticala...eu zic ca o masina de paine e o investitie ok, si dc faci paine integrala e super sanatoasa...doar ca faina integrala e mai scumpa...de ex eu am luat ieri un kg faina integrala grau Bio cu 6.5 lei, ceea ce e mult...dar dc nu e bio e aprox 4 lei...


Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Masina mea e pt paine de 750 grame.dar este si pentru paine de 1 kg.acuma depinde cata paine mancati.

eu azi am facut reteta asta si mi-au iesit asa, super bune.dulci si cu gust puternic de banana...nu stiu ce-i cu mine dar de cand am nascut as tot manca dulciuri, cand am fost gravida n-am avut nici o pofta, am acuma destule !!!!



Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Adriana, m-ai convins, vreau si eu masina de paine si tava de muffins.Arata delicios.I-as pute dsa si puiului meu , ca painea de la magazin...Doamne ajuta.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Hehe, Ramona stiu si poza ta de cand erai graviduta...ce fecior mare si frumos ai deja.Multumesc pt primire.

Adriana, super tare retetele tale, arata asa apetisant, felicitari pt ideile bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ada, de unde stii poza mea de gravi?

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 1 AN
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput