Mamici si Gravidute de Italia (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

neliacris-i-au iesit la 7 luni primii
dintisori.A facut 3 zile la rand de febra...saracuta,asa de
mult a suferit...Dormea pe mine(pe burta mea) noptile alea...,
apoi o puneam langa mine in pat.Dar bine ca au trecut...
E figura Ambra acum,tot ce vede ca facem noi,si ea imita.De ex.
dupa ce ne spalam pe dinti ,trebuie sa-i dam periuta si pasta de
dinti(cu capac,bineinteles) se face ca-si pune pasta pe periuta,
apoi se ,,spala pe dintisori"...O sa vezi situ peste putin timp
cate va face Cris...

irina-mie mi-au ramas vergeturi pe solduri
(mai aveam si inainte sa fiu gravida),dar cum zicea si
Neliacris,nu prea dispar cu creme,odata ce le ai...

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Offfffff,fetelor....
da,mananca nefrulat dar tocat marunt...azi Mihai mi-a mancat pilaf de orez cu carnita de pui dar Grig nu vrea sa deschida gura.Plange si-si acopera fata cu mainile si nu vrea si pace...a papat doar dimineata niste lapte cu bscuiti iar acum e aproape 14 si nu vrea sa manance...ieri am facut spanacel cu oua ,Mihai a mancat ,Grig nu doar cateva lingurite de pasta cu rosii...acum iar am fiert pasta si sos de rosii si am pus acolo putin pilaf frullat...sa vad cum v-a manca...el e asa slabut ca mi se face mila...nu vrea fructe,nu vrea carne,nu vrea iaurt...nu vrea nimic.Mihai e mai mancacios din fire si mai grasut ,el mai inghite una ,alta chiar de e racit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Andreea,ce simpatica gogoasaAnais,cand se trezeste noaptea,e maraita ca ar vrea sa doarma..in cel mai "bun" caz,se suie pe pereti.

Ginger,ai putea incerca sa-i faci crema mancarica lui Grig,ca a mea,dupa zilele in care a vomat,nu mai vrea sa simta nici o bucatica de nimic,trebuie sa fie pasta totul.Asa ca mixez totul de n ori,pana se omogenizeaza perfect.In locul tau,cred ca as lua-o treptat,o supica de ex,paine prajita,ceva usor ce ai manca si tu daca nu te-ai simti bine.

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:



Tot cu copilul pe acasa, l-am dus ieri la gradi dar nu mergea incalzirea, pana luni speram sa se rezolve ca e tare plictisit cand nu merge la gradinita!

Ginger, da-i sa pape ce prefera lui Grig chiar daca numai paste, daca refuza inseama ca nu poate digera in perioada cat e bolnav, si Eduard a fost mai mereu racit iarna trecuta, a mancat doar lapte cu cereale si fructe la borcanel.
Sanatate la toti puiutii bolnavi!

Katia, voi cum mai sunteti?

Berarpiri, cate mananca Ambra, mor de invidie ... al meu nu vrea nici sa bage in gura sa simta gustul, are 3-4 feluri care le prefera, daca nu le vede pe astea in farfurie zice : io ho mangiato si coboara de la masa








www.flickr.com/photos/13596266@N06/3035156436/" target="_blank">Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Berarpiri mai facut sa rad un pic,stiu si eu cum e sa faci nopti albe,offfff...

Cu vergeturile mele e nasol tare,am ffffffffffffff multe pa solduri ,burta,pe picioaresi sunt rosii,in timpul sarcinii mam dat si eu foarte mult cu crema dar degeaba tot au iesit,cica trebuia sa ma dau cu ulei de mandorla,asta am aflato dupa;cemai arat oribil,macar daca sar face galbene dar sunt rosii;au aparut asa multe pt ca pana la sf sarcinii mam facut cat o balena ca nici sa ma incalt nu puteam,ma incalta sotul

Cat despre antibiotice,Nelia trebuie sa-ti spun ca aici avem pareri diferite,eu ias da antibiotice doar in cazul in care necesita cu adevarat acest lucru si doar dupa ce a fost vazut de medic.Pt raceala nu cred ca e nevoie de antibiotice,nu luam noi cand suntem raciti,cat despre cei care iau antibiotice pt raceala o fac doar datorita faptului ca au luat o groaza de pastile fara avizul unui medic si acum nu mai au nici un efect asupra lor.Ma cert pana si cu sotul ca el daca stranuta gata e la sertarul cu pastile:a racit;iar cand e cu adevarat racit nu mai au nici un efect asupra lui
Sper sa nu te superi,asta e parerea mea.

Asa acum sa ma laud un pic,acesta e tortul care l-am facut ieri.



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1
nou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Fabi face in cateva zile opt luni si inca nu ia aparut nici un dintisor,desi musca tot ce apuca de pe la 4 luni.
Ii multumesc lui Dumnezeu ca pana acum nam avut nici o problema cu el,nu mia facut niciodata febra,na fost racit,doar singura problema a fost colicii,atat.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1
nou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

ciao
Irina-wow da che brava sei
super tortul,imi trimitio felie si mie? ce e diplomat?
eu de ceva timp vreau sa fac,mi s-a pus pata cred ca fac de aniversarea noastra,luna aceasta avem 8 ani de matrimonio
Micio-eu azi ma simt mult mai bine,piti a inceput sa manince de ieri nu f mult dar nu o fortez si de maine ii dau iar lapte
a fost bolnavioara febra f mare pina la 40,voma si diaree cred ca a slabit mult,dupa ce ca e slabuta ea de felul ei dar se reprind repede copiii deja azi se juca prin casa pina acum nu putea nici umbla de slabita ce era
Berarpiri-te cred ca stiu cum face Giulia,imita repede trimite pupicuri apoi ride o dulceata
cum mai e sotul?
Nelia-daca iti amintesti m-am plins f mult de tuse
avea si cataro i-am dat un sirop grintus sau grindtus 10 zile 3 lingurite pe zi si a trecut tusea si cataro,incearca ca e f bun siropul,nu mai am cutia sa-ti spun exact
am mai incercat multe aerosol inclus dar abia am scapat
Raluca-asa facea si Giulia citeva zile nu vroia sa simta bucati de mincare,la ce ati mai trecut nou cu alimente?
deocamdata a scapat si de alergii nu a mai facut aproape de o luna
Ginger-te rog nu te stresa,da-i doar ce vrea
a mea 3 zile mi-a stat doar cu apa citeva lingurite de mar razut si banana si gata,nici macar lapte
lasa ca ai sa vezi ca isi revine nu il forta




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Irina-eu am folosit in sarcina olio di mandorle si nu mi-a iesit nici una pe burta,pe solduri am ceva dar dinainte
de disparut nu mai dispar dar cu timpul se fac mai albe mai transparente dar dureaza mult





ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

eu sincer nu merg la medic pentru fiecare maraiala sau crestere de temperatura a copilului.dar merg la farmacie...si cei de acolo su studii nu ti le da dupa ureche...problema ar fii fost daca nu i-as fi dat nimik...sau nu m-as interesa...si depre antibiotic am scris ca "daca ar fii cazul"...adica eu pana acum am incercat cu stodal...e lejer si este si omeopat...apoi am luat bisolvan...ia trecut un pic ,a avut si febra care nu mai scadea....acum se pare ca e musai sa ii dau antibiotic dar nu pt ca i le-am dat eu dupa ureche ci pentru ca am incercat cu cele mai lejere si omeopate si apoi am trecut pe ceva mai tare....m-as mira daca fabi ar fii bolnav...racit cu flegma in gat mereu,cu muci,febra...nedormit,nemancat...nu i-ai da antibiotice?dupa ce ai incerca de ttoate?pediatrul ce crezi ca iti da?aceleasi lucruri ca totdin farmacie le scooti...
merci katia...apropo...e ziua ta?

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput