Mamici si Gravidute de Italia (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

bine ai revenit gazella,am sa citec si eu un pic mai tarziu studiul..acum va salut si incep mica scrisorica apoi intru mai pe seara...
-nu am fost cu el la doctor pentru ca nu ii da antibioti c decat la febra peste 38 cu 5..iar febra lui i-am scazuto cu suposte...acum are doar tose si cataro si am luat de la farmacie ceea ce am spus si acum 2 sapt
-si eu il scot mereu pe cris afara la aer cate un pic pe zi si iar se reintoarce tusea...cA si la mine...
va pup mai intrati cu vesti bune

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Noi azi mergem la control...sper sa fie totul bine ....
si sper sa inceapa sa-mi manance iar copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Fetelor voi ati ramas cu vergeturi de pe urma sarcinei?
Eu da si sunt oribile si multe,si nu stiu ce sa fac ca sa treaca,am folosit un unguent da nimic,stiti voi vreun remediu?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1
nou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Salut,gagici!
Am dus copilul la control,intr-adevar mai trebuie sa iasa un dinte.

Irina,operatia esteticaSau mai stii,poate exista..Eu nu am ramas cu vergeturi,ca ma manca pielea ingrozitor in sarcina si ma dadeam tot timpul cu crema.
Cum ai ales numele lui Fabian?E destul de rar la noi..

Nelia,ai vrea sa-i dea antibiotic?

Roxali,si aici se topeste deja,nici n-am apucat sa fac poze..ca nu prea cred ca o sa mai vedem vreodata atata zapada
Abia astept si eu sa dau ture prin magazine..cum ai stiut ce sa le iei copiilor pt iarna viitoare?Mie mi-e greu sa anticipez cresterea lui Anais si multe lucruri pe care le-am luat inainte nu s-au potrivit.

O zi frumoasa!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Numai eu nu am reusit ieri sa intru pe forum?
Eram un pachet de nervi,am avut si eu vreme sa intru...
ca a dormit Ambra 3 ore dupa-masa...si nu reuseam nicicum.

ginger-poti s-o intrebi si pe pediatra ce sa
le mai faci de mancare.Eu iti scriu ce ii fac la Ambra,poate te
ajuta:pasta cu ragł,pasta cu zucchine si alici,orez cu sos pe
carnita de vitel,piure cu carnita(pui,iepure),faina de cereale
cu ce le place,fasole+zucchina+morcov-aici poti inlocui fasolea
cu mazare sau le

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Iar mi-a trimis Ambra mes.....
Ziceam:

ginger-continui de unde am ramas:
poti inlocui fasolea cu mazare,lenticchie;mamaliguta
cu branza;legume fierte(zucchine+morcov+rosie)cu svizzere
(facute cu putin usturoi si sos de rosii).Cam atat...
Oricum,atata timp cat sunt bolnaviori nu mananca decat ce
le place...nu-i forta.Sa nu incerci retete noi cand sunt
bolnaviori,ca nu mananca sigur.Multa sanatate,si sa se faca
bine cat mai repede!

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

daca ar fii fost cazul i-as fii dat antibiotice...de ce nu?nu sunt impotriva antibioticelor,vaccinurilor,laptelui de vaca girello si multe altele....orice iese pe piatza pentru a ne face mai sanatosi si viatza mai usoara sunt pro,,,
ginger ,sper sa fie bine...ei acum mananca ne frulat asa-i?de fap sigur caci dupa 1 an e indicat sa manance aproape tot ceea ce mananca un om adult...
andreea.nu-i nimik ca nu ai putut intra...oricum nu pierzi nimik ca ramane scris,dar mi-a fost dor de tine.ambra ce mai face?vorbeste un pic...cam la cate luni i-au iesit primii dinti?
irina....odata iesite nu mai prea ai sanse sa se duca...eu ininte de a ramane gravi aveam un piv de burtica si de aia nu mi-au iesit ,dar sanii ii aveam micuti...acum am la semne...numai dungi..

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

daca ar fii fost cazul i-as fii dat antibiotice...de ce nu?nu sunt impotriva antibioticelor,vaccinurilor,laptelui de vaca girello si multe altele....orice iese pe piatza pentru a ne face mai sanatosi si viatza mai usoara sunt pro,,,
ginger ,sper sa fie bine...ei acum mananca ne frulat asa-i?de fap sigur caci dupa 1 an e indicat sa manance aproape tot ceea ce mananca un om adult...
andreea.nu-i nimik ca nu ai putut intra...oricum nu pierzi nimik ca ramane scris,dar mi-a fost dor de tine.ambra ce mai face?vorbeste un pic...cam la cate luni i-au iesit primii dinti?
irina....odata iesite nu mai prea ai sanse sa se duca...eu ininte de a ramane gravi aveam un piv de burtica si de aia nu mi-au iesit ,dar sanii ii aveam micuti...acum am la semne...numai dungi..

cris 8
lunitze

www.onetruemedia.com/shared?p=79cb6c4f3c7ecdce0aeb8b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">cris 9 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Multa,multa sanatate la toti puiutii bolonaviori!

raluca-nici eu nu reusesc sa-i iau hainite
pt. cand va fi mai mare.Ar fi convenabil asa...as lua mai multe
cand ar fi reduceri...Si Ambra e cu maselutele...de 2 nopti
doarme greu si putin...Azi noapte pe la 1.30 numaram cu Ambra
catelusii si pisicutele de pe perna...

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput