Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (253)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Cand a zis Luy de cei 4 membri ai familiei Doamnei C, io m-am gandit ca al4lea e motanul.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

papanash, maine ma duc la inca o intalnire de job. Pt acelesi job. Sa-ti spun sincer, mi s-a cam luat. Mi se par prea chitibusari pt mine.
Io nu stiu ce poze sa-ti trimit pt ajutoarele Mosului ca n-am facut decat sa dau bani din care mi s-a intors jumate ca pret al diplomelor. Contributia mea nu se prea vede...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sabina, n-am mai fost ieri la cumparaturi ca a stat Bobo acasa si am facut un sacrificiu pentru familie: am lenevit impreuna. Mai mult noi decat Degetica ca ea a avut muuulta treaba sa redescopere si reorganizeze toate dulapurile din casa.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, cum adica julituri pe obrajii lui Andrei?1 Io numai la scarile din casa voastra ma gandesc si ma trec fiori.
DE iesit in club sunt mare amatoare, sa stii, mai ales ca vine si mama vreo 2 sapt sa-si distreze nepoata.
POate vine si betty, ca tot zicea ceva de un club misto acu' cateva capitole.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Greyeras multa sanatate tuturor! Pup dulcetica Adelina

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sa va zic acu' de depresiile mele...
Mai fetelor, de vreo luna io sunt tare amarata: nu mai pot sta acasa. Nu mai am rabdare cu copilu, ma enervez din te miri ce, ma scoate din minti ca plange din cauza eruptiei dentare, nu mai am inspiratie pt jocuri noi, ce mai, sunt la capatul puterilor.
Dar ca sa plec io, tre' sa gasim pe cineva (ca bunicile nu sunt disponibile decat pe perioade scurte, iar una dintre ele mai deloc) sa stea cu copilul. Si-aici incepe drama: mi se rupe inima cand ma gandesc s-o las cu altcineva, cu o persoana pe care n-o cunosc dinainte. Ma apuca plansu si disperarea, o strang in brate de parca as pierde-o. Nu-i vorba ca nu cred ca nu s-ar descurca altcineva cu ea (desi nu-i deloc un copil comod, e rasfatata si maraita si plina de personalitate si incapatinata si tipatoare, nu sta in carut, nu prea doarme si mananca cu muuult entertaiment), insa io n-am incredere intr-un strain. Si uite as am inima franta ca mi se pare ca daca ma duc la serviciu o parasesc, dar nici cu ea nu mai sunt in stare sa stau, iar la gradi mi se pare prea mica sa mearga.
Asta pe de o parte, ca daca incep sa expun si treaba cu job-ul deja ma apuca disperarea.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Annisia, bun venit pe metereze!
Si spor la invatat araba, ca-i o limba tare grea. Io am o atractie pt limba si cultura araba si as vizita toate tarile lor, chiar daca in multe tre sa te infasori bine ndaca esti femeie si mergi pe strada. Cu limba insa e complicat rau...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Cecilia, hai ca pana mi-am luat io avant sa-ti raspund la PM ai rezolvat treburile singura. Nu te supara pe mine ca-s asa mototoala, plizzz!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si-acestea fiind zise va urez sa dormiti bine, sa va traiasca si sa va sarbatoriti frumos Ionii de langa voi maine!

Am si io unu(si tot fara cadou saracu').

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Si io am un Ion maine, pe tata:)

Bernix, solutia la problemele tale: o zi pe saptama iesim la sedinta foto. Miercurea de pilda:))Iti iei pe cineva sa stea cu bb o zi pe sapt. Sau doua. dar daca nu esti hotarata p[e full time job,m nu are sens sa o lasi singurica in fiecare zi...
Ideea e sa ai cateva pauze, si iti trece depresia.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput