Un cabotin. Sau cum si de ce mi-am inselat sotia

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Corect Babyblue.Si mai tine de ce vrea fiecare de la viata.Cum iti asterni asa dormi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns signora spune:

Bravo, babyblue, bine ca ma pune cineva punctul pe "i" subiectului astuia.
Sincera sa fiu, ma gandeam la un moment dat ca dl cabotin este vreun troll care se distreaza cu povestiri si sfaturi date femeilor care vor sa recastige...ce sa recastige? Aaa, barbatul, sotul...
Troll, ne-troll...realitatea este ca nu exista o reteta minune ca sa readuca sotul adulter inapoi in familie sau sa refaca ceva ce nu mai exista, de o parte sau alta.
Pana una alta, dl cabotin mi se pare ca abordeaza subiectul in genul revistei "Cosmopolitan". Probabil ca ar tb sa-l batem pe umar, sa-l imbarbatam...e un erou, s-a intors la nevasta...









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

babyblue, mult timp nu am putut sa te inteleg. acum, dupa ce am inceput sa te "cunosc" un pic, pot sa iti spun ca ai adunat atata dezamagire in tine incat interpretezi aproape orice barbat ca fiind "raul".
si barbatii au suflet, si la fel ca si femeile, gresesc .
as putea spune chiar ca unii barbati sunt mult mai sensibili decat femeile si tocmai de aceea si-au pus "armura" de baieti rai.
trebuie numai sa vrei sa vezi, iar daca nu vrei, te rog nu mai generaliza.
relatiile umane nu sunt perfecte, cum de alftel nimic nu e perfect in viata, dar ele sunt frumoase si adevarate tocmai atunci cand recunoastem ca nu suntem perfecti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue


relatia voastra nu este decat una de compromis, ca probabil 99% din toate relatiile de pe glob.





Hmmm...este o afirmatie anapoda, imi pare rau ca ma exprim astfel.
Poate ca esti suparata din diverse motive, insa esti prea pesimista. Sau avem definitii diferite despre compromis.
Parerea mea.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010


>>>Continuare

Mergi la inceput