Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

La Multi Ani Ioanelor si Ionilor (mici si mari)!! Sa fiti sanatosi si veseli tot anul.

La Multi ani tuturor pe noul an.
Am aterizat si noi acasa dupa aproape o luna petrecuta pe la tara.
N-am citit prea mult din urma, sper ca sunteti toti sanatosi si ati inceput noul an plini de avant (pioneresc, muncitoresc sau cum mai vreti voi) si sperante.

Maya este bine, a fost super vesela in perioada concediului ca a stat mult cu mami si tati, a inceput sa vorbeasca mai mult, nu renunta nici in ruptul capului la suzeta, la bibe nici nu am incercat ca mi-e teama ca nu o sa mai vrea laptic (ea bea un bibe dimineata si unul seara, simplu, fara nici un adaos, lapte de la aca mamei).

Revin, sper mai pe seara cu poze.

Crina & Maya Georgia

15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Ela dar ce de jucariiiiii a adus Mosuuuuul!!!!
si chestia cu grinda o faceti in fiecare an?

Carmen, ne lasi cu alfabetul?!?!! unii dintre noi nu stim culorile si voi ati trecut la alfabet?

LA Multani Ioni si Ioane

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi pt cine e buna

pt mine nu e buna stau sa ma buseasca plansu

ieri i-am dus kk la analize ca dr a zis ca poate sa aiba lambrii ca e cam ciudata alergia si ca are cearcane.( la halul in care nu mai doarme bine noaptea nici nu ma gandisem ca are cearcane de la lambrii mai degraba de nesomn !) si uite surpriza...ma suna mama acu 20 minute ca i-a luat rezultatul si e pozitiv la lambrii si negativ la oua parazite.

revin...ma duc sa beau cafeaua si sa ma linistesc putin.


Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanici

Carmen, ne lasi cu alfabetul?!?!! unii dintre noi nu stim culorile si voi ati trecut la alfabet?


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)




Numa' pe T...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


La multi ani Ioane si Ioni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


La multi ani iubita noastra Teodora Ioana!Te iubim mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuulti ani Ioanelor / Ionilor!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Ioane si Ioni!
Sanatate maxima, fericire si noroc!








Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

'neata!
LA MULTI ANI IOANELOR SI IONEILOR! sa traiti cu numele si sa fiti fericiti! la multi ani papusa mea iubita, nora ioana!
apropo de ioana, nora-care-poceste-tot zice ca o cheama nana nonana
LAURA: cu alergiile astea ma lupt si eu de ani de zile. am un carnet cu cinshpe mii de foi cu alergeni la care sint sensibiloasa. mi au intepat mana intr o suta de locuri si au testat de toate, mi s a umflat si inrosit ca la balamuc si am primit niste interdictii. nu stiu insa la copii asa mici cum se testeaza...si am citit ca mamele alergice nu ar trebui sa dea ou copiilor pana la vrsta de 2 ani. de ce naiba am citit abia acum, nu stiu, asa cum nu stiu nici de ce niciun medic nu mi a atras atentia si nu m a intrebat vreodata pana la bronsiolitele alea ale nanei. cand am facut ultima criza alergica, care m a tinut vreo trei luni, am facut si teste ptr paraziti. ale mele au fost negative. dar daca micutul edy are pozitiv testul, e o cauza ptr alergia lui....bine ca ati descoperit motivul, restul cred ca stiu medicii sa rezolve. sa ne spui ce tratament ii faceti. curaj, treceti voi peste asta.edi mic
CARMENEFR: super tare faza cu iubitu' teodorei!
ELA: era sa n o recunosc pe mandra imbracata n ren! ma, ce dragutza poate fi!
LORADIN: eu nu ma mai stersez cu olita. pampers pana se incalzeste afara si o dau in curte in chiloti. atunci n ar edecat sa faca pe ea pana si baga mintile n cap si nu se mai joaca cu mine de a pipi da, pipi nu
RILOASA: ma, dar antibioticul nu i creste imunitatea, nu de la antibiotic fac anticorpi, sa fii fericita ca n ai bagat otrava in copil pana acuma.
ROXIS: "Insa mi-au tot zis dr ca dupa 2 ani se cam termina cu bronsiolitele... incep cu altele " ROOOOX!! cum adica incep cu altele? altele ce? nu mai vreeeeauuuu!!
CRINA: nici nora nu renunta la mia-mia, suzeta ei, dar numai la culcare. nu a facut un coup de foudre ptr ea cand i am dat o prima oara, nici dup aia nu s a atasat de ea prea tare, dar la culcare o cere totusi.
sa va zic cum innumara fata mea: ono, duoi, tii, paiu, tin, taie, paie, ooot, noia, deie.
pup la toata gasca!




mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI IONI,IOANE CU MIC CU MARE!!!!!

eu nu am o stare prea buna...asa ca inchei aici!pup


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput