Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brie spune:

cata, eu ii fac baie cu taratze de grau.

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Brie si noi am avut exavt la fel pe obrajori, dar i-a trecut in 3 zile fara sa-i dau cu nimic. In schimb e iritatrau in brabita, i se cojeste un pic si pielicica si de 2 sapt e asa si nu vrea deloc sa-i treaca. I-am dat cu bepanthen si crema de galbenele si nu vrea sa treaca, Nici eu nu mai siu cu ce sa-i mai dau...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela lui Raphael Nicolas (23.10.2008)
Poze RAPHAEL
Poze ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

bertha ce printesa frumoasa e iubita ta ...evident tot ochii sunt cei mai bestiali..oare vb ta o sa ramana asa ...ca asa ii are si balacila....deh cica pana dupa 6 luni se tot schimba deabea apoi poti vb de ramasul ochilor cu culoarea respectiva....la mine ar avea cu cine semana si cu mama si cu socru ambii au ochii albastrii ...a pup printesa frumoasa
izabela mai impiedicate atunci iubita ca vad ca da roade pe toate planurile
brie si noi am avut problema bubitelor...acum ne-a trecut...il sterg cu servetele umede dimineata si il dau cu o crema de la nivea baby...acelasi proces il fac si seara si vad ca au disparut in cca 3-4 zile deja s-au vazut rezultate....merg sa vad cum ii zice la crema...gata nivea baby soft creme....

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isaelena spune:

Mamiseli tu unde ai mers, la ce medic, policlinica cu Miruna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

izabela iubita pai am scris mai sus ce fac tzitzile....si-au mai dat rumul le-a fost frica ca le-am zis ca le tai si le dau la gaste sa le pape ..cat priveste bubitele i-am zis si lui brie eu am folosit nivea baby soft creme, dar inainte sa il dau cu ea il sterg in prealabil cu servetele umede..la noi a trecut iritatia si dura de ceva vreme..sper sa mearca si la voi ...asata asa dupa ce avusesem un dinte impotriva celor de la nivea..insa dandusa mi-a aratat ca nu era vinovate prod de la nivea..deh creier de mama obosita

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

ma duc sa bag o cafea si cateva fumuri de tigara la hota...
si daca imi permite timpul si ceva de mancare, sa vad ce !! pana ma hotarasc ioooo cam ceeee vine seara si tre sa ne culcam

AAAAAAA sa nu uit VREAU MENAJERA daca stiti pe cineva astept propuneri

http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isaelena spune:

Elilov merci si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Brie, nici eu nu stiu ce sa zic despre bubite... Lui Antonio ii tot apar si iar dispar... De multe zile nu i-am mai dat cu nimic... si parca e mai bine......
V-am admirat pozele! Ce zambareata e micuta! Si ce mos&baba ati avut voi de Craciun.... F frumos!

Bertha, superbi scumpii tai mici!
...Anto a reactionat bine dupa vaccin... N-a facut febra (si oricum i-am dat preventiv 2,5ml de panadol)... doar ca parca nu prea a vrut sa suga... sau o fi doar impresia mea, nu stiu ce sa mai zic... Oricum, asa imi face de vreo doua zile...
Azi-noapte eram atat de obosita, incat am cedat! Am dormit cu el pe piept pana dimineata... efectiv nu puteam sa ma ridic sa-l pun in patut... Asa ca... el a dormit fooooarte bine, in brate la mami, pe burtica, cu nasucul langa tzitzi...

Aseara ma lasase cu o tzitzi tare, cu noduri... si a trebuit sa ma mulg... La inceput m-am chinuit putin... Am reusit sa scot 30ml dintr-un san si doar 10 din celalalt. Dupa o pauza de 5 minute, spre surprinderea mea, cand am pus pompa la sanul plin, in 10 secunde (nu exagerez!), au iesit 50 ml de lapte! Per total, am scos 90ml din sanul 'plin' si doar 40 din celalt (dar din asta... abia abia... picatura cu picatura...)
Concluzia: Daca in 10 secunde au tzasnit 10 ml de laptic dintr-un san.... e clar ca bb poate sa se sature daca suge 'bine' 5 minute, nu?!
Ei, totusi, acum am alt motiv de ingrijorare.... sper sa nu raman fara lapte la sanul 'mai gol'... care de obicei se incarca mai putin... si e mai mic si moale tot timpul...
Nu stiu daca ati inteles ceva... nu stiu cat de coerenta am fost... Am o durereeeee de cap..... Ma duc sa ma culc si eu putinel...

Ah, nu mai situ cine intreba, parca Lauramiron(?)... Antonio, nascut cu 4,2kg, a luat doar 1,5kg in primele doua luni. Cica ar fi ok 750g/luna, pe mine sincer nu ma multumeste, dar nici n-am ce face, decat sa iau lucrurile exact asa cum sunt! BB a papat doar laptic de la mami si important e ca a crescut!



Mami de baieti: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estyanda spune:

mavpune comprese ferbintzi pe sani inainte de a-i mulge. Aceiasi probl am avut si eu si am sunato pe dr de fam, am facut asa si de 1 luna mulg cu succes ce nu termina BB la masa.


mamik de Anda (7 ani) si OCTAVIAN - TEODOR (TAVI) 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estyanda spune:

mav cand ai sanii tari si plini bbnu poate suge bine la inceput si oboseste . Nu mai poate suge bine restul mesei. Pune comprese fierbintzi inainte de alaptat k sa lase sanii laptele sa curga si sa vezi apoi bbl multzumit !!!

Mergi la inceput