Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Bertha sa-ti traiasca copilasii frumosi! Cred ca Ioana o sa ramana cu ochisorii albastri, ar avea cu cine sa semene? Imi place tare mult unde sunt fratiorii impreuna la pozat, iar Darius exact cum zici si tu...frumusete rara.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela lui Raphael Nicolas (23.10.2008)
Poze RAPHAEL
Poze ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

bahh ce fuse aici aseara mai impiedicatelor sunteti totale...
manuman si pe mine ma jenat cand am prestat....deh uitasem cum e de apropae un an devenisem iara virgina ...vb isabela de ar sti ei ca ne incurajam noi aici sa o comitem


Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata_myky spune:

fetelor de care tarite sa cumpar pt baita ?de griu sau porumb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

spiridushule si alra ce mai fac tzitzile voastre?
eu azi de dimineata adica pe la 04.35 am reusit sa mai scot din cantitatea de lapte acumulat in tzitzi....merge tare greu..si sa mai si stricat un capacel la pompa de la avent.....(ala stil steluta)...nush ce sa fac , oare se poate cumpara separat piese de schimb la pompe?
isabela asa leoaico fi tare ...ah ce imi place de tine

Eliza mamica de inger Ionut Pavel
si de
Dimitrie Gabriel 12.11.2008
****************************************************
Fericiti cei a caror inima cunoaste pasiunea prieteniei.

Numai ea stie sa ne faca singuratatea mai putin ucigatoare si viata suportabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Eu am dormit super bine azi-noapte, m-am culcat pe la 12 si m-am trezit la 6 dim ca plangea bebe de foame. Inainte de 6 dim a mai papat bebe de 2 ori dar i-a dat iubiricu sa pape, m-a lasat si pe mine sa ma mai odihnesc si tare bine a fost ...deh! asa e cand te impiedici, e atat de multumit sotul incat te fericeste pe toate planurile dupa aia Pe urma s-a mai trezit bebe la 9 sa pape si m-am trezit de tot.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela lui Raphael Nicolas (23.10.2008)
Poze RAPHAEL
Poze ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Bertha, Anto a facut aseara vaccinul de 2 luni. Asistenta mi-a zis ca idee generala, ca dupa vaccinul asta, n-am retinut de ce, vreo luna nu e bine sa intepi copilul, deci, nu e ok nici sa-i dai fetei gauri in urechi. Sa te interesezi si tu... ca vad ca mai aveti putin pana la vaccin si zici ca i-ati cumparat cercelusi...

Mami de baieti: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Bertha sa-ti traiasca copilasii frumosi! Cred ca Ioana o sa ramana cu ochisorii albastri, ar avea cu cine sa semene? Imi place tare mult unde sunt fratiorii impreuna la pozat, iar Darius exact cum zici si tu...frumusete rara.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela lui Raphael Nicolas (23.10.2008)
Poze RAPHAEL
Poze ISABELA
Povestea nasterii


Multumim!
Nici n-ai idee ce fericita m-ai facut cu remarca despre ochii albastri ai Ioanei, eu sper din tot sufletul sa ramana asa. N-ar avea cu cine sa semene, e drept, doar una dintre strabunicile ei a avut ochi alastri si o strabunica de-a mea, da' mi se pare cam departe. Asa mult imi doresc sa-i ramana albastri...daca nu, sa fie sanatoasa, o sa ma uit la pozele de-acum si o sa fiu multumita. II stresez pe toti cu intrebarea "crezi ca o sa-i ramana asa?"
Cat despre frumusete rara...e la bunici si mi-e doooooooor de el rau, e liniste in casa si atata curatenie ma deprima.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Bine v-am gasit la scutece !!

Am ratat si momentul cu mutatul...cu atata citit sa recuperez..nici nu mai stiu ce si cui vroiam sa raspund. Dar faza cu impiedicatul am retinut-o iooo ma tot impiedic de pe la nici 3 saptamani.
o fi bine, o fi rau habar nu am dar cert e ca sunt sanatoasa tun. imi vine sa mai si ocolesc cateodata ca am inceput sa ma julesc de la atata impiedicat si soata nu si nu.
adevarul e ca ne-a lasat si Androniki. De 2 sapt adoarme pe la 9 si se trezeste doar in intervalul 1.30-2 noaptea dupa care nu se mai trezeste decat pe la vreo 8.

problema cu bubitele de pe fatza, s-a cam inrosit treaba. S-au cam extins cam pe tot obrazul si vad ca are putin si pe frunte. Nu au puncte albe dar arata cam asa: o pata rosie formata din niste bubitze mici mici de tot care se simt la mana ca grisul.
Aseara am tamponat-o pe fatza cu infuzie de tarate si azi de dimineata cu musetel, dar vad ca nicio ameliorate. A INCERCAT ALTCINEVA ALTCEVA?? VREO CREMA MAI BUNA? Eu ieri am luat din farmacie Mustela - cold cream, o crema pt vreme friguroasa, rece, vant. O sa dau si cu asta sa vedem efectul.

Fetelor cele care v-ati umplut timpul ala putin pe care il aveti cu deschiderea acestui club al cozonaceilor va dulce si felicitari.
foarte dragutz si mesajul transmis celor de la ianuarie-februarie



http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui mav

Bertha, Anto a facut aseara vaccinul de 2 luni. Asistenta mi-a zis ca idee generala, ca dupa vaccinul asta, n-am retinut de ce, vreo luna nu e bine sa intepi copilul, deci, nu e ok nici sa-i dai fetei gauri in urechi. Sa te interesezi si tu... ca vad ca mai aveti putin pana la vaccin si zici ca i-ati cumparat cercelusi...

Mami de baieti: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!





Pai de-aia ma grabesc si eu, as vrea sa rezolvam cu cercelusii inainte de vaccin. Daca nu gasesc altundeva, ma duc la Medlife si gata, macar sunt conditii civilizate, e cu programare...

Cum a reactionat Antonio la vaccin?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Eli tu cu tzitzisoarele prastie cred ca nici nu-ti mai arde de impiedicat ...dar ati putea sa va jucati de-a doctorul si pacienta ....nu da am glumit si eu ...si-au mai revenit vreun pic tziztisoarele, cat de cat?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela lui Raphael Nicolas (23.10.2008)
Poze RAPHAEL
Poze ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput