Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

am revenit ! ce mai fac fetele mele preferate ?

Lucia ce face Samburelu ??? te inscrii in echipa de fotbal inteleg ?

Ioana iti doresc sa ai puterea si energia de a merge mai departe !!

Va pe TOATE si sper ca anul asta sa umpleti paginile pe la Odisee

Noi suntem bine, crestem, ne jucam si radem toata ziua. colectia de iarna aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyamy spune:

Am promis ca voi reveni
Aseara am facut testul si ce credeti doua liniute, ciclul nu mi-a venit, deci bb2. Asa dragele mele fiti puternice si cu credinta ca se poate si cu endometrioza. Cu endometrioza o sa-l am si pe bebe 2
Va sarut si mult succes
dyamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Buna tuturor. Ma inscriu si eu in clubul endo-frumoaselor. Pe multe va stiu de la alte subiecte dar cred ca e cazul sa ma prezint si aici. Mi-a fost descoperita endo in urma unei laparoscopii facuta pe 5 noiembrie anul trecut, impreuna cu o extrauterina pe trompa dreapta (unde era localizata si endo in principal). Trompa a fost reconstruita dar medicul mi-a recomandat cel putin o luna de pauza si apoi o histero pentru verificarea trompei suferinde, dar cel mai corect mi-a spus ca ar trebui sa fac diphe 3 luni. La momentul respectiv eram inca foarte indarjita din cauza extrauterinei (de ce mie, de ce acum samd intrebarile obisnuite), pur si simplu nu voiam sa ma ocup de endo. Ramasesem gravida si cu ea, voiam sa mai raman o data. Sar macar voiam sa incerc in perioada sarbatorilor sa raman gravida in loc sa-mi intep fundul si sa suport bufeuri la masa de craciun. Am insistat ca as mai incerca o luna cu conditia ca ovulatia sa aiba loc pe trompa neafectata. Medicul nu s-a impotrivit. Au urmat monitorizarile din decembrie, mare fericire-am ovulat pe stanga, dar pe 3 ianuarie mos craciun intarziat m-a lovit in plin. Asa ca dupa 24 de ore de ganduri chinuitoare am decis sa fac injectia (pe care le aveam in casa datorita norocoasei mele surori, Aris, care nu a mai avut nevoie de ele). Nu am niciun simptom, mai putin cateva ameteli in ziua injectiei si cateva dupa, dar sunt sigura ca a fost autosugestia. De vreo 4-5 zile ma dor destul de tare sanii si chiar ma intrebam daca vreuna dintre voi a avut simptomul asta...Chiar ma ingrijoreaza un pic pentru ca nu am gasit nicaieri si in niciun prospect asa efecte secundare. In rest... de ieri m-am apucat de regimul meu de slabire (care este pana la un punct similar cu cel pt endo) si ma tot gandesc cu ce as putea inlocui cafeaua de care efectiv nu ma pot desparti.
Pup fetele pe care le cunosc, si sper sa leg o relatie placuta cu cele pe care nu le-am mai "intalnit" pana acum.

Good things happen to good people!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Dyamy, felicitari!!! Sarcina usoara si la termen si bebelus sanatos .
Boo, bine ai revenit .
Madutz, esti foarte tacuta. Ce-i cu tine?
Lucic, sper ca te simti mai bine .
Ioana, pupicei dulci. Ce-ti face finutul si mamica lui ?
Diana, data viitoare va fi bine .
Ralu, bafta in sesiune. Si eu o incep azi .
Rala, eu am avut dureri de sani dupa prima injectie, insa au trecut in cateva zile. Sa fie intr-un ceas bun aceasta hotarare a ta si sa iti ajute Dumnezeu sa reusesti imediat dupa tratament .
Pup toate fetele dragi si sa auzim numai vesti bune .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Imi pare rau, Diana, speram sa fie bebe iar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

Nu am mai intrat de mai mult de o saptamana, am avut parte de cele mai ciudate migrene din viata... Nici nu ma puteam da jos din pat, nici sa tin ochii deschisi, nici sa mananc... Am fost la doctor, care m-a linistit, a spus ca sunt normale in sarcina si mi-a prescris Tylenol si Gravol.

Imi pare atat de rau, Ioana Trebuie neaparat sa mergi mai departe, asa cum s-a putut pana acum si eu am incredere ca vei reusi anul asta natural. si iti doresc multa putere sa mergi mai departe!

Undutchtable- imi pare rau ca n-a fost sa fie nici luna trecuta!

Luci - imi pare rau sa citesc ca ai avut parte de o sperietura cu sangerarile, bine ca nu e nimic cu bb-ul , asta e cel mai important!
Bb-ii nostri sunt niste minuni si niste adevarati luptatori. Al meu este un agitat, da incontinuu din maini si picioare, se intoarce de pe o parte pe alta si nici nu ne lasa ieri sa il vedem la ecograf. Inca nu am aflat sexul, mai asteptam cateva saptamani... Ieri am facut dublu test, testul de translucenta nucala si tot ieri mi-au spus ca are 12 saptamani (eu stiam ca are 11 saptamani si ceva), dar se pare ca e mai marisor... Am reusit sa fac rost si de 2 poze de la eco, o sa incerc sa le pun intr-un album sa vi le arat.

Boo, Ralu - ce mari au crescut baietii vostri!De-abia astept sa creasca si a/al mea/meu.

dyamy- felicitari!!!

Mada, Magdita, fireyes,lilianaFi, Rala, adelamaria si tuturor celorlalte fete de aici si va doresc sa ajungeti cat mai repede la Odisee.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Dyamy felicitari, sarcina usoara si la termen i-ti doresc!!
LilianaFi te inteleg iubita! Multa putere i-ti doresc!
Boo, Romanitza va multumesc frumos pentru incurajari!
Rala bine ai venit printre noi! I-mi pare rau pentru ce-ai patit luna trecuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Rala, te rog, cand afli sa-mi spui cu ce ai inlocuit cafeua. La fel, nu ma pot desparti de ea, muncesc si foarte mult si am tensiuna mica, 10. am incercat ceai verde, dar ma ia cu ametela de la el. Daca gasesti un inlocuitor bun, anunta-ma, please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Cafelutza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Dyamy, de curiozitate, cum ai reusit?cum se numeste dr tau?daca nu vrei sa faci reclama, imi poti trm un private message. banuiesc ca nu ai avut o endo avansata, doar niste punctuletze.

Mergi la inceput