FIV 209

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

impatience...nu reusesc sa activez PM, ...de ce ?nu stiu? poate ma ajuta si pe mine cineva....

muffinuta...vreau sa cred ca ai plins de fericire, ...daca ai reusit sa realizezi cat de norocoasa esti...ufff, atunci "pling" si eu de fericire...
Nu am inteles un aspect, ...voi doi ati luat STAMINOGRO, ...dar in ce medicament nu credea dr tau?Daca am inteles eu bine...

cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

muffiuta...da, de STAMINOGRO era vb, am recitit mess, am inteles ok

cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Catank,
sunt norocoasa pana maine ,m-am saturat sa ma tot controlez si pt linistea mea m-am progamat la eco,maine la pranz,la un alt spital ca aia la FIV erau ocupati pana peste cap si doar de un eco am nevoie,sper sa ma insel cu toate tampeniile care le vad si simt..ok..si merg singura nici nu vreau sa il vad pe X.

Ma gandeam asa stupid dc la bancile cu donatori anonimi am avea acces la stiti voi o proba de la Brad Pitt cate dintre noi ar mai alege "odorul" cu care ne impartim viata?scuze,fara sa jignesc dar eu una nu as sta pe ganduri..asta asa sa mai zambim..

In alta ordine de idei,sa iti raspund,doctorul meu nici macar acid folic nu recomanda sau crede in el,cica-s prostii,cand am fost pt al doilea FIV eu citisem deja mai mult si vroiam sa ma orientez spre alta clinica in Johannesburg dar nu mi-a placut raspunsul lor ,m-au trimis direct la varianta donor de ovule care nu era o optiune si nu este pt mine,asa simt eu scuze nu vreau sa supar pe nimeni cu aceasta afirmatie,,scuze va rog.
Pe site-ul lor insa scria clar ca inainte de FIV sa faci 2 luni tratament cu 2-4pastile Staminogro(despre care doc meu spune ca sunt bani aruncati in vant!)..si eu am facut dar am luat doar 2 ca deshidrateaza de numai organismul..si cumva am obtinut rezultatele pe care ti le-am scris..sper sa fi fost cu ceva de folos..

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Muffinuta
...da, am citit prospectul...observ ca este un "drajeu" destul de complet ... Este f adevarat, depinde de la caz la caz...

hmmm, ma bucur ca esti curajoasa, insa ar fi fost frumos sa-i soptesti si sotului dorinta ta, ...si sa te insoteasca...incearca, vei reusi...Unde's doi puterea creste

Multa bafta sa ai!Astept vesti ...


cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Ioana- mai curand decat crezi o sa pleci de Gynera cu poza bebelului tau ! o sa vezi, a treia oara va fi bine !
eu am trait azi in zi sfanta, o minune la care nu mai speram, si nici acum nu mi vine sa cred ca o traiesc...am vazut o inimioara mica mica plulsand !!!!!!!s a mai vazut ceva, ce parea ca un sac gest mai mic dar nu se stie sigur daca a fost cel de al doilea mebrion oprit din evolutie sau o dezlipire a placentei; oricu dna dr a zis ca e bine si sper sa fie ! eco de acolo este departe de a fi foarte performant, observasem eu de la monitorizari; acum sunt in febra cautarilor unui ginecolog; maine o sa sun la cabinet la dr ion ionut sa vad daca e mai liber, daca nu, o sa ma indrept spre altcineva;


pupici si tuturor aspirantelor dorec din suflet sa traiasca minunea asta !

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Daria sa iti traiasca inimioara si sa se nasca sanatoasa si la termen.

Fireyes iti tin pumnii si sper sa fie bine si asta sa fie ultimul tau fiv.

Azi am avut si eu o stare mai ciudata si ma gandeam cat de mult luptam pt a ramane insarcinate si suntem convinse ca daca vom reusi toate grijile vor disparea si o sa ne gasim linistea sufleteasca si cand colo reusesti si constati ca te transformi peste noapte dintr-o femeie luptatoare care ani de zile s-a luptat cu infertilitatea si care acum a invins intr-o femeie pesimista uneori trista si uneori chiar paranoica. Cerd ca zbuciumul nu se va termina niciodata sau poate doar atunci cand ne vom tine puiutii in brate.
of ce fac hormonii astia din noi.
Si cu toate astea sunt convinsa ca lupta merita si zbuciumul dupa ce reusesti merita si mai mult.

Muffi te pup si te astept cu vesti maine despre inimioara ta care sigur bate cu putere. Ai facut o alefere buna sa te monitorizezi saptamanal macar pana trece primul trimestru. E cel mai bine pt tine si linistea ta.

Ioana ma bucur sa te vad optimista. ce inseamna un doctor bun. E foarte importanta comunicarea. Snt alatri de tien si iti tin pumnii.

Multa bafta tuturor si testele pozitive sa curga anul asta.

elena +10

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadejda73 spune:

LA MULTI ANI! FIE CA VISELE SA VI SE IMPLINEASCA!
Fetelor am si eu o intrebare; cat trebuie sa fie rezultatul inhibinei-b ,la femeie,pentru a avea sanse sa ramana insarcinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, vineri avem audienta pe tema finantarii infertilitatii la dna Sulfina Barbu. Se duce Felicia - daca vrea cineva dintre voi sa o acompanieze, ar fi minunat!

Va rog mult, ajutati-ne cu costurile la Giulesti ale anumitor proceduri/analize pe topicul asta: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131543&whichpage=1 Multumim!

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Impatience

ti-am trimis pe PM nr dnei Luca.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Daria felicitari pt inimioara ta cea curajoasa .
Ioana , pentru ca maine nu stiu daca am timp sa intru pe net, vreau sa iti urez "La multi ani!".Sa ai sanatate, sa ai curaj, sa ai suflet, sa ai iubire, sa ai imbratisari, sa ai prieteni, sa ai sclipiri in ochi si fluturi in stomac si....sa ai un fluturas in stomac cat de curand.Un fluturas care de acum isi ambaleaza aripile pt a ateriza in burtica ta in primavara.Si, burtica ta, va fi atunci ca o gogoasa de matase din care va iesi fluturasul tau cu aripi de borangic si care iti va zice :Of, mami, te-am gasit greu, dar bine te-am gasit ! Cu mare drag Ioana ,

La multi ani!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput