Gravidute prin FIV (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Muffi esti super simpatica!

poze
<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Cecilia&year=2009&month=7&day=19&babycount=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Cecilia&year=2009&month=7&day=19&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Scuze eu tot incerc sa schimb semnatura da parca tot nu-mi iese
Pupici pt toate!


Ceci in sfarsit graviduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata,fetelor!

Vad ca pe la alte teme fetele sunt matinale rau..

La multi ani tuturor Ioanelor si fara discriminare si Ionilor!

Si Ioanatugs tie un pupic special!La multi ani,Ioana
!

Ceciserbanmerci,esti o figura cu semnatura ta..eu dc trec cu bine(azi am niste emotii,nici nu imi vine sa merg la eco!!)deci dc trec de azi si alte cateva saptamani cred ca scriu si eu..in sfarsit trecuta de primul trimestru..

Ne auzim mai tarziu..
Sa aveti o zi fara probleme ,fetelor!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Muffinuta, si eu am facut multe ecografii si inca intravaginal pana la 3 luni. Si uite ca nu a fost asa grav. La 6 saptamani mi-a zis dr. ca am un sac gestational gol. Deci...bebe nu. Si se prinsesera 2 bebei, initial. Iti dai seama ce am simtit. Si eu sunt de parere ca mai bine stii o treaba decat sa stai in incertitudine. Te pup. Bafta.

Fetelor, la mine a fost cam nasol ieri. M-am pomenit cu o durere de burta in dreapta, jos. Daca nu era bebele acolo ziceam ca am apendicita. Era ca un junghi si imi iradia in spate, tot in dreapta. Chestia a tinut mult, chiar si dupa no-spa. Iar uterul era contractat si arata ca o para(asa simteam la mana) cu codita catre dreapta. Uterul meu sta pe diagonala si se vede cu ochiul liber cum burta este mai umflata in dreapta. Chesti este ca uterul nu mai este contractat chiar asa, cel putin nu mai simt tare la mana, dar tot mai este o durere. Sa fie ligamentele??? Oricum, dau cu no-spa.

Va pup pe toate.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

La multi ani tuturor Ioanelor si Ionilor!!!!!

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Ioana, LA MULTI ANI draga mea, iti doresc sa fii sanatoasa, sa ai putere si optimism si cu siguranta vei reusi !

Buluna, si eu patesc acelasi lucru cu acea intaritura a uterului, doar ca la mine nu e dureroasa, in schimb am o senzatie neplacuta de vid in burtica, care urca pana aproape de diafragma si imi blocheaza oarecum respiratia. Totul dureaza insa f. putin (aprox. 1/2 minut), dupa care se relaxeaza. Am cam 3-4 episoade din astea pe zi (uneori si mai putin), mai ales seara. Dimineata f. rar. Si culmea e ca am aceste manifestari mai ales cand stau culcata, in picioare f. rar !
Eu iau regulat no-spa 3/zi si parca e mai bine. Daca ai si dureri incearca sa le identifici mai intai (pot fi si de la digestie, eu am mai patit), iar daca sunt de la contractii, e f. buna combinatia no-spa+scobutil injectabil. Dar vb si cu doctorul.

Muffi, sa stii ca si la mine a functionat aceasta "terapie" ecografica, am si pierdut sirul la cate ecografii am facut pana acum, cel putin in primele 3 luni cred ca au fost saptamanale. Intr-adevar, iti confera un confort psihic de necomparat cu orice altceva - faptul ca vezi cu ochii tai ca totul e bine. Pana la 3 luni si eu le-am facut intravaginal si n-a fost nici o problema. Abia ulterior au fost abdominale. Si stai linistita ca nu fac rau, poti face cate vrei.

Enni, felicitari pentru bebicii frumusei !!



pozici

rami 33+ Ilinca Maria

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buluna,multumesc pt incurajari,sper din suflet tu sa fii bine..Doamne cate griji trebuie sa avem pana strangem in brate copii nostri..

Rami73din cauza asta a stresului ma duc macar sa stiu ce si cum,altfel nu rezist..la mine a fost si chestia ca am avut in 3 zile doua mari sangerari..dupa prima leutul meu era OK ii batea inimioara..acum m-am speriat nitel si din cauza asta am decis sa merg.Multumesc,Rami..

Fetelor eu de cand am ramas,iar nu am curaj sa zic cuvantul..nu mi-a fost rau deloc..vorbesc greturi,alte sensibilitati..azi cred ca de frica mi s-a facut si foame,mi-e si o greata de nu ati vazut din astea!!ma ia cu ameteli!

va scriu cand ma intorc si inca o data multumesc.

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

La multi ani Ioanelor si Ionilor.



Micky 20+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

LA MULTI ANI IOANA!!!
LA MULTI ANI IOAN!!!


Ioanatugs, LA MULTI ANI!!!!

Cecilia, din toata semnatura ta trebuie sa ramana de la "http.... pana la babycount=1".

Muffi, si pana la urma cand ai eco?

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Enni, bravo lui Roland!!! Se descurca baiatul, nu gluma Ai mei amandoi sunt mai mari decat varsta sarcinii. Nici asa nu e bine.

cu

Mergi la inceput