Mamici antistress si licurici de ian-feb2009 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

MImika, ce frumos!!! sa dea Doamne Doamne sa fie bine! o sa mai tragem cu ochiul pe la voi prin odisee. felicitari!
Lavi,domnie de-a dreptul cu caldura. in sfarsit!

37S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 3 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Lisa si eu ti-am zis ca am problema cu loviturile sub coasta groaznic

Fetelor sa stiti ca dupa ce am facut eclerele am cazut lata, ma dureau toate, eram varza.. acum m-am trezit si sunt bine.

Lavini ma bucur ca ai caldurica, imi dau seama ce naspa a fost fara.

Va las acum un pic pentru ca ma duc sa umplu eclerele.



34 Vlad Mihai

AMR 6 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna seara!

Felicitari proaspetelor mamici: Delia si Szimonic ! Sa fie sanatosi puiutii si sa va umple vietile de bucurii!

Dark, bine ai venit acasa! Frumoasa povestea nasterii!
Cristi, bine ai revenit! Miscare, multa miscare. A fost bine imbracat Carol. Io n-am pregatit haine asa grosute, tocmai acum cand a venit gerul bobotezei.
Andreea, daca bb n-are icter pronuntat, inseamna ca ai laptic suficient. Ti-o spune mama unui bb care statea la san o ora si cand ii luam sanul din gura urla ca din gura de sarpe.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 39+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

pt lisa79 :--------------------------------------------------------------------------------

nicoleta,imi place semnatura ta,cred ca ai "compus-o"dupa ce ai citit mesajul lui Dark! ea toata sarcina a stiut ca va avea fata si uite :surpriza!
si eu am emotii pt maine,mai intreb odata daca sigur e fata

37S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 3 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora


nu aceea este semnatura...am scris tocmai ca un comm la ce spusese mai devreme Dark...pentru ca ma minunez cand vad ce eerori amuzante se pot face ...cu toate echo existente...scuze,nu am vrut sa copiez p nm

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Fetelor, asa ma emotionez cand vad cum apar bebeii vostrii....Sa fie sanatosi si fericiti si sa va bucurati de ei!!! Eu m-am mutat la "burtoasele" de septembrie si sper sa stau pana la sfarsit acolo. Va imbratisez cu mult drag!!



Bravoo Mimika si Doamne Ajuta da fie bine pana la sfarsit


Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 4 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ba mie sa nu imi faca asa supriza, ca nu am nik pot baieti.

am primit in sfarsit patutul cu salteaua! sunt tare incantata de patut,e din ala 4 in 1,care se face pat normal de adulti. am obervat ca salteua nu are pad asa ca va trebui sa merg sa cumpar.
sper sa imi faca tati surpiza sa il instaleze azi
si bagajul il fac azi si il pun la usa
bebelusi...nu uita de mine cu eclerele



37S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 3 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

buna!

felicitari tuturor mamicilor de ianuarie. bebelusi bine ati venit, sanatate, sa fiti mancaciosi si sa dormiti mult!

eu, de la ora locala 21 am experimentat contractii la 20 de min pana pe la 23. de 2 ore (acum e 1) variaza intre 20 si 15 min. ori e un travaliu fals, dar lung, ori vine bebelina. sper sa fie varianta 2. bebelina e super agitata, o prind contractiile in niste pozitii asa ciudate si incomode pt mine.
cu toate ca azi de Boboteaza, tocmai vine preotul in Tokyo si vroiam sa merg la slujba

v-am , o sa incerc sa va tin la curent

AMR 1 sapt+ ???

O zi plina de bucurii
Nasterea broscutei
PoZe CaLdE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Fetelor, am cumparat perdeluta pt camera lui bebe!!!!! E alb-crem cu veverite!!!! Vineri e gata!!!!!

Bebelusi, crema se mai intareste dupa ce se raceste!!!! Eu i-am trimis niste eclere si mamei soacre pt ca de ieri mananc in continuu, asa de bune au iesit!!!!

Cristi, greu cu cezariana, dar trece! Bebele e o dulceata!

Carmen, am emotii pt maine la dr. Sper ca bebe sa fi mai crescut, pt ca mami e cat casa. Nici eu nu mai pot sta in picioare si ma doare zona pelviana. Iar bebe, ca si la voi, se distreaza cu coastele mele. Uneori chiar trosnesc.

Pup fetele cu burtici, mamicile si bebeii!

Poate maine trec la savarinele Lisei

Bee36+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

haide eli

37S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 3 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Haide Eli!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 39+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput