Mamici antistress si licurici de ian-feb2009 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

prietenei mele,cu o cezariana la activ,i s-a recomndat mersul pe jos. s-a refacut fff repede.nici nu se vede ca a avut operatie.
refacere rapida cristi!

37S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 3 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burticutze,

Fetelor ma inebuniti cu eclerele, saptamana trecuta toata sapt de eclere vorbirati, asa ca sambata seara la 20.30 cine cauta cofetarie deschisa sa-si ia eclere: Carmen cu sotu!, gasim, la o cofetarie una bucata de ecler, asa imi faceau ochii cand am vazut ... doamna draguta, ma vede ca sunt si ma intreaba:" la pachet" eu: " nuuuuuuuuuuuuuuuuu ca il mananc acum!!!!! ", deci concluzia, mai treceti si la savarinele Lisei, sau altceva, ca la eclere nu mai poftesc..

Szmonic sa va traiasca printesa Agnes!! Sa fie sanatoasa, mancacioasa si fericita!
Dark bine ati venit acasa, asteptam poze, ca povestea nasterii am citit-o cu sufletul la gura, asa e de frumoasa.


Cristina ce falcute are bb Stefan, este un duloceeeeeeeeeee. Sa va traiasca!!!

Roxana tu inca mai lucrezi? Ce face Patrick? Asteapta surioara?
Flo cum te mai simti? asteptam vesti maine de la dr.
Ariya si pe tine te asteptam cu vesti, si sa ne spui ce ai cumparat de la Chicco.
Patricia tu cum poti sta mama in bucatarie, ca eu azi am facut si eu putina mancare, si mai aveam putin si ma intindeam pe masa... ma doare burta in partea dreapta jos. probabil unde este capul lui bb...
Nici la calculator nu mai pot sta mult.
Selene ce ai facut azi la dr? cum este Daria?

Vreau si eu in listuta cu zilele de nastere din luna IANUARIE: ziua mea este pe 15.01.


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

33+ Matei
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

fetelor, noi ne retragem ambasadele, ca bebelina tot in coaste sta... o sa-i zic la tati sa ne ia eclere cand vine acasa de la servici, ca m-ati innebunit si pe mine de pofta...

sa aveti o seara excelenta! va pupam si ne "auzim" maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Carmen nu mai sunt la munca din pacate..is acasa Patrick a inceput de azi gradi... acu mananca struguri si se uita la Madagascar.
Cristi, fa cat de multa miscare poti. o sa te obisnuiesti. de desfacut nu ar trebui sa se desfaca nimic pe acolo. durerile se vor diminua pe parcurs. foloseste o crema cicatrizanta (hirudoid, contractubex) pentru cicatrice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Helau, ladies!Cine mai naste azi, maine?Inscrieti-va repede, primul venit, primul servit

Io sunt happy, azi mi s-a reparat centrala, dupa lupte seculare am in casa 21 de grade.Mi se pare de vis, mi-e cald deja, am inceput sa ma dezbrac, pot sa ma duc la baie linistita...Scuzati euforia, da mai sa lesin de atata bucurie...

Monica, felicitari pt bb Agnes, sa va bucurati de grasunica mica.Imi pare rau ca ai avut un travaliu asa greu, dar ma bucur ca sunteti bine amandoua!
Nu mai stiu daca pe Delia am felicitat-o, asa ca bag acum:Felicitari mamico, sa-ti traiasca feciorul!

Cristi, am vazut poze cu grasunelul, e un scump, bine ati venit acasa!Hai ca trec si durerile, inca un pic si gata.

Carmen, mai sa zic ca esti Varsatoare ca mine si fi-mea, dar cred ca ne-ai ratat cu putin...Dai de baut?

Roxana, welcome back!Cum e acasa?In afara de faptul ca nu mai apuci sa intri...ca asta experimentam cam toate cu 1 exemplar la activ...al meu e la mama zilele astea, asa ca imi fac de cap

Andra, bine ati venit acasa, asteptam poze cu frumuselul vostru!Chiar asa, ce zic matele de noua aparitie, incantate sau indiferente?

Io am trecut la terapie, de fapt la dezintoxicare.Dupa toate tampeniile pe care le-am mancat in ultimele 2 sapt, am trecut prin piata si am luat tot felul de fructe,saq mai indulcesc situatia.Asa ca de la pranz am mancat fructe, si nu e rau deloc...Cine mai pofteste?Ma rog, nu seamana cu eclerele alea(am mancat si io o jumate ieri), da tot bune sunt.
De azi la servici din nou...Ma duc sa ma mai intind...

Lavinia, 33+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

fetelor,eu de abia aspet sa nasc,nu cred ca o sa imi fie dor de burtica...ca deja ma doare si nu mai POT!!!!
sunt curioasa sa vad ce imi zice azi la eco, de abia aspet sa o vad pe mandra mea

37S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 3 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Fetelor, asa ma emotionez cand vad cum apar bebeii vostrii....Sa fie sanatosi si fericiti si sa va bucurati de ei!!! Eu m-am mutat la "burtoasele" de septembrie si sper sa stau pana la sfarsit acolo. Va imbratisez cu mult drag!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lavinia, aaa super trai, si cu caldura si fara copchil in rest... azi am mai triat din haine vechi, am eliberat pe jumatate un dulap, am sortat ce trebuie spalat ptr mandra... imi fac curaj sa incep operatiunea sortat jucarii eu zic ca intr-o saptamana termin. sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Lavinia ce bine ca ti-au reparat centrala.
O sa dau de baut cum sa nu dau... oricum anul asta scap ieftin, ca dau numai suc..

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

33+ Matei
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysyana spune:

Aalina: eu intrebam de prenatal. multumesc pentru raspuns.
Carmen Marieta: si eu sunt nascuta tot pe 15 ianuarie
fetelor o sa fac si eu eclere, prea ati vorbit toata ziua despre asta, asa ca mi s-a facut pofta

Mergi la inceput