MONTIGNAC (111) STIL DE VIATA NU DIETA - revenim

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Eu azi cele ghebe si pe seara rosie cu ton. Intre mese cateva nuci. Si muult ceai verde.


Jucariile mele

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
vin si eu la prezenta asa cum am promis
1.67 si 84 de kile
fetelor eu o sa intru mai mult seara deoarece dimineata lucrez si nu am cum.
ma duc sa pap niste piept de pui la gratar cu o salata si mai vin.
BAFTA TUTUROR

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Gata,back in bussines nene ca nu se mai poate,adik de la 83,cat aveam inainte de post si sarbatori,am ajuns din nou la 85
Asdar la regim nenica,azi asa:
ciorba de legume cu zeama de varza
cateva felii de muschi cu rosie
o punga de pufuleti
Nu mi-e foame!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

valentina, capu sus , privirea inainte sa vezi ce frumoase os a fim de pasti, apoi la vara nu mai vorbim
va pup si va doresc usor

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata dragelor

si uite in timp ce imi savurez laptele cu cereale citesc pe forum si mai adaug fetele care au spus prezent

fetele ma doare spatele groaznic , nu stiu .... poate de frig
si cred ca vin si domnii rusi in vizita .... am piedut notatia cand trebe sa vina da am simptome

ieri am papat asa:
-lapte cu cereale
-supa cu vermicelli
-mazare verde cu ceapa, marar si iaurt
-branza, sunca, hrean .... si o felie de paine integrala facuta de mine cu tarate , cam tare si uitat sa pun sare in ea dar bunicica ... ca doar e monti
-lapte ... trebuia gol , da nu am rezistat catorva biscuiti integrali

pupici la gagici

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

andanii, multumesc. voi lua o paine integrala...cea mai integrala paine de pe piata si voi manca...cred ca nu le mai fac pasta, le mananc direct.

in legatura cu durerea de spate, multa sanatate...sa fiu putin off topic...va aduceti aminte ca inainte de sarbatori, cand scriam de una singura pe aici(inainte de-a intra in greva)m-am plans de o durere de burta-mijloc (credeam ca-s rusii)...pe 24 dec, in ajun, am ajuns acasa de la birou, si am fost trimisa la cumparaturi...in clipa in care-mi luam geanta pe brat, mi-am auzit soacra zbierand de mama focului din bucatarie...am crezut ca a luat foc...ni s-a spart o teava pe care venea o apa rece si care in 15 min, cat a durat pana a venit cineva sa inchida apa de la subsolul blocului, ne-a inundat toata casa cu apa pana la glezne...tot, tot, tot...asa ca am trecut la munca de jos, am scos apa din apartament, am scos covoare, am sters, smotruit pline de veselie tot ajunul, pe la 11.30 a venit mosul cu cadourile...ne-am filmat, ne-am bucurat si la ora 2.00 a.m. cine primea un diagnostic de colica renala de la spital??? moa...durerea mea de 2-3 zile, nu era de mijloc sau burta cum crezusem ci venea de la rinichi; statul cu picioarele in apa rece si ridicatul de obiecte grele mi-au declansat criza...va dati seama ce chef aveau doctorii de garda de mine la ora si-n ziua respectiva. si ca sa fiu si mai off topic: teava care s-a rupt fusese reparata in ziua de luni si serviciul ne costase 3 milioane si s-a spart miercuri in ajun de Craciun; cum nu puteam sa lasam blocul fara apa rece am solicitat o noua echipa de interventii in sfanta zi de Craciun, la un tarif exorbitant. uite-asa ne-am petrecut craciunul.

sa nu va mai povestesc cum am plecat la munte ca deja mi se ridica paru-n cap.

emisiune oprah cool aseara; incepe si ea din nou lupta cu kg...va avea diverse emisiuni pe tema asta...ea s-a apucat si de sport, face in fiecare zi cardio si cate o grupa de muschi...spune ca si-a dat seama ca nu va reusi niciodata sa se mentina (nu neaparat sa slabeasca) daca nu face sport regulat. si oricat de mult uraste sa faca exercitiile alea, le face pentru sanatatea ei...n-am vazut-o decat pe fragmente pentru ca faceam lapte, mai leganam un copil, mai leganam altul, de-ale mele. azi vine Dr. Oz la ea in emisiune si imi place extraordinar de mult omul asta...


uite ce face greva din mine...nu ma mai opresc din scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

buna dimineata!

ieri am respectat monti destul de bine:
md-lapte cu finn crisp
p-zacusca cu finn crisp
c-pomelo

intre mese citeva seminte de floarea soerelui si cioco neagra.

azi am inceput la fel, insa pt prinz am varza calita cu friptura. de cina vad eu...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

ymca, imi pare rau ca ai fost pe la spitale de sarbatori! cu inundatia...esti sora mea...intre craciun si anul nou m-au inundat vecinii de doua ori...yeeee...eram cu ligheane si oale in toata casa, ca-mi ploua prin tavanul de rigisp, prin candelabru, pe la intrerupatoare. am facut caldura ca la nebuni sa se usuce peretii...plus aerisit din jumate in jumate de ora, pe frigul ala...ca incepea sa-mi miroasa a mucegai...ufff...acu trebuie sa ma pregatesc sa zugravesc la primavara...pe banii lor of course...

la ce ora e oprah? pe romantica e?

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

am uitat esentialul.

ieri am avut:

o combinatie de mic dejun si pranz luat pe la 12: cascaval cu ardei gras
cina: cotlet de porc la cuptor cu castraveciori murati
apres-cina: faimosul pomelo

azi voi avea:

tot ceva pe la 12 (nu mai mi-e foame dimineata): branzica sau poate ies dupa masline
seara: acelasi porc de ieri cu castrvaeciori

hai sa mai zic ceva; eu nu vroiam sa fac porc dar am fost ieri in 6 (SASE) magazine si n-am gasit picior de pui...si n-aveam nimic la congelator...azi sper sa gasesc niste pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

anca, si noi trebuie sa o zugravim pe vecina de jos...a fost cool ca s-a intalnit soacra mea cu ea in spalatorie la parter si i-a povestit ce instalator smecher ne-a facut noua reparatiile si cum nu vom mai avea probleme niciodata...si-au facut diverse urari, a urcat sus, a intrat in bucatarie si-a dat drumul la apa...and surprise...au trecut 5 min de la conversatie la eveniment...vecina cred ca-si inchipuie ca fabulam...si totul pentru ca instalatorul a schimbat toata teava, mai putin vreo 10 cm unde trebuia sa se bage pe sub faianta putin...lenea lui ne-a costat...si nici macar n-a dat un telefon de scuze...plecase din bucuresti, se distra pe undeva

oprah e pe euforia de la ora 22...si incepe acum o serie noua care se numeste bestlife, care cred ca va urmari procesul ei de slabire, sport, etc...mie-mi place

Mergi la inceput