Colectia de toamna-iarna 2005 (225)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anda, sa stii ca si Daria vorbeste in somn; uneori mai si scanceste dar nu se trezeste... eu doar am mai mangaiat-o putin pe spate si i-a trecut repede!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

revelatii parintesti, la inceput de an 2009:

revelatia 1: la anul, pe vremea asta, vom fi parasit "Clubul scutecelor" si ne vom fi instalat "in floarea copilariei", pe forumul acesta
revelatia 2: eu am schimbat in 3 ani cca 6.600 scutece pampers. servetelele umede nu pot fi numarate de mintea umana....

revelatia 3: peste 15 ani o sa dam iar bacalaureatul! au!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Bine ati venit acasa dragelor!

Am calatorit alaturi de voi, in Vama cu camy, in germania cu miha, in america am facut prajiturele cu smaranduta, si m-am zgibulit de frigul si linistea ce inconjura parcul din zona mariei.
si am fost si in ungaria cu noki, hi hi...( prietenii stiu de ce )

o saptamana buna tuturor!
s-a trezit armata, gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Sal'tare si de la noi.

Sunt restanta la capitolul vizionat poze, ce sa mai spun de pusul pozelor? Daca tot o tinem dintr-o petrecere in alta...
Tania, Kriszti e bine acum. Mai tuseste din cand in cand, dar f rar. Asa ca azi a mers deja la gradi. Probabil ca acum,scapat de boala trebuie sa ii dau ceva pt imunitate.
Joy, Kriszti tusea horor pana acum aproximativ o saptamana. Dupa nspe siropuri incercate, pot spune ca la noi a functionat siropul de muguri de brad (facut de niste cunostinte) si probabil faptul ca n-a fostla gradi de aproape 3 saptamani.

Pe mine ma sacaie otita asta nenorocita, si se pare ca va trebui sa iau antibiotic pt ca imi simt urechea dreapta din ce in ce mai infundata. Si nu va pot spune ce mucioasa sunt...probabil de acolo vine toata treaba.

Eu sunt tot acasa. Trebuia sa merg la lucru dar a aparut o schimbare de plan (independenta mie), o amanare. Si cum la mine functioneaza destul de bine intuitia, al saseselea simt...toate se intampla cu un anumit motiv. Si ca sa continui revelatiile Andei...pentru mine perioada care a trecut si perioada prezenta cu toate greutatile ei repezinta o perioada foarte -foarte frumoasa, in care am invatat multe lucruri si cred eu m-am schimbat (sau cel putin sunt pe calea cea buna) foarte mult.
Va fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Anda, prima revelatie am avut-o si eu

Joy, sanatate multa!

Meems, vazut domnisoara cocheta rau. Ca scoasa din reviste! Musai sa mai faci o printesa, are ce mosteni sa va fie de bine distractia si tie sa-ti revii cat mai repede.

Maria a fost iar la ORL. Timpanele nu arata perfect, inca (cica tre' sa fie transparente si nu sunt),dar era de asteptat sa nu se remedieze total intr-o saptamana. Vom continua cu picaturi. Joi sau vineri merge la audiograma. Oricum, ne mai aude si cand ii vorbim in soapta, asta e cel mai bun semn.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Cu intarziere dar cu aceeasi dragoste ii urez Dariei sa aiba parte de multa dragoste si fericire.Sanatate si iubire. Viata ca-n filmele cu printese. Cami nu vreau pentru tine nimic mai mult decat ceea ce-ti doresti tu.

LA MULTI ANI! pentru toate mamicile, toti taticii si toti copiii ce ne infrumuseteaza vietile.

N-am apucat sa citesc ori sa vad poze. Azi e prima zi acasa.In fapt la serviciu.Sunt o neadaptata inca. Tudor a ramas la mama suparat. Vreo 5 zile a avut o diaree crunta.Neintamplata inca la noi. La rev am fost intr-un local. Am sarbatorit 8 Martie ca am fost 10 femei. Am dansat pe rupte. In fond de-aia m-am dus.
Sunt la radio nu prea am timp de scris.PUP apasat pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Mai este vreun copil care nu se joaca cu absolut nicio jucarie si cu niciun joc??
Si care o urmareste pe mama'sa ca o umbra?
Am iesit din bucatarie sa pot manca si eu 2 sarmale si m-am dus in camera. A venit dupa mine. Am iesit de acolo si m-am dus in sufra....bineinteles ca a venit dupa mine. Si se propteste in coasta mea si acolo ramane.

Nu, nu se joaca din proprie initiativa cu nimic, degeaba am incercat eu: cuburi, plastilina, creioane, carioci, lego.....ocupatia preferata este sa-i ia totul din mana lui Alex.
Ala saracu isi face de lucru si Vlad nu-l lasa deloc deloc deloc. Acum este pe masa langa tastatura si se tine de maneca mea.
O sa ma ridic de aici si se va da si el jos.
Ma omoara chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Meems, m-ai innebunit cu partia aia cu vedere la ocean . Superbe pozele voastre, frumosi si veseli cu totii. "Achiesez" (sic! ) si eu la parerea generala: cocheta tare Rianna.

Mihaela, chiar azi m-am intalnit cu prietena mea care locuieste de ceva vreme in Freiburg si am certat-o ca nu mi-a povestit mai multe superlative despre orasul ei. Spune ca deja i-a intrat in sange bio-cultura lor, nu mai e ceva senzational sau strain incat sa mi-l povesteasca . Oricum, eu am pus-o pe lista e destinatii vitoare si obligatorii

Vazut si frumuseii Dordiei, ce baieti cuminti, frumosi si cu ochi fenomenal de albastri va pricepeti voi sa faceti!

Roxi, wow. ce par lung are Alexia! Frumusel tare Matei, parca are si el ochisorii aia mari si impresionanti. A inceput sa misune deja? Anuca noastra a sarit si ea, ca si Cristi, peste mersul de-a busilea, de cateva zile suntem la purtatul de 2 manute. Non-stop daca se poate
Deci tu ai avut acces in avanpremiera la pozele lui Noki ??

Catutza, ce de zane bune au asteptat la voi in geam artificiile la trecerea dintre ani!

Lavi, asa scurt? Sper ca sunteti ok.

Mandy, sanatate multa! Si la noi siropul din muguri de brad, sau - mai bine! - de pin, facut in casa, e sfant pentru tuse, ca adjuvant macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Joy, nu si da. Adica se joaca cu o gramada de jucarii, masinute de preferinta, dar are si momente in care mai bine sta cu mine pana tai ceapa decat sa se joace cu bunicii . Am citit scurt in Spock ca e normala perioada asta de atasament puternic f. de mama pe la varsta asta, vreau sa mai aprofundez subiectul. Si sa gasim si calea cea mai rapida sa scapam de asta, ca nu mai pot.
Numai eu am voie sa-l imbrac, hranesc, adorm, spal etc. , etc, altcinevanu se poate atinge de alteta sa regala . Plus urmaritul ca o umbra peste tot. O sa aprofundez subiectul si poate mai revenim mai cu timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MARIA pai de ar fi si la noi asa...sa aibe doar niste momente cand vrea cu mine...nu, el sta 95% din timp cu si langa mine.
Azi diineata a facut pipi pe el in fata wc-ului ca nu m-am dus eu cu el si cand m-am dus totusi in baie, nu a vrut sa faca singur pt ca nu-i tineam eu putza.
Si exemplele pot continua la nesfarsit. Sunt varza, ca macar nu-l lasa pe Alex in pace sa-si vada de joaca lui.
Pe cuvantul meu, daca eram din afara casei as fi zis ca astia doi nu sunt frati sau daca sunt cu siguranta sunt crescuti de altcineva ca-s total diferiti.
Alex ma uimeste pe zi ce trece...spune o gramada de cuvinte (ceai Vlad a zis la 2 ani si vreo 4 luni, Alex zice de acum) ma anunta cand a facut kk...ma duc sa "urechez" un copil care arunca cu cerealele prin casa.

Mergi la inceput