Pestisori... pestisori... (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Balta.MARAMI as incerca cura dar teroristul mic nu ma lasa ca doarme cu noi in camera asa ca mai bine infometarea.Dar bag din cind in cind si cev adulce daca nu vreau sa pic pe starada ca imi scade glicemia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Citat:
citat din mesajul lui marami

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

http://www.youtube.com/watch?v=UHK0gFw1lq8


asta ascult eu de azi dimineata , imi place mult , am auzit-o acum 2 seri, e un cover dupa o melodie greceasca , cantata de Bambi

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"


Eu cum o ascult? Trebuie sa instalez nush` ce imi zicelasa ca ajung acasa si o ascult.
Hmmmm....ziceai ca iti e somn? Ti-e somn rau? Dormi pe tine? Esti deprimata? Hmmmmm


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze


nuuuuuuuuuuuu...nu mi-e somn si nu sunt deloc deprimata ...nu am d c ...sunt in forma maxima ....

sa asculti melodia ....

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Ellyane, noi am avut acu vreo 6-7 ani un siamez, ne era atat de drag.... stii tu si era atat de curios si razbunator, intr-o dimineata a iesit din casa, iesea doar pe casa scarii, cum aparea vreun vecin cum fugea la usa si sarea pe clanta pana ii deschideam, intr-o dimineata, eram atat de obosita incat n-am fost in stare sa-i deschid, l-am auzit si imediat am si adormit, sau poate mi-am dorit sa il fi auzit, nici in ziua de azi nu stiu daca chiar a miorlait sau am visat,cand m-am trezit nu l-am mai gasit, l-am cautat zile intregi, am pus anunturi, poza lui ....recompensa, degeaba. Cel putin o saptamana, eram toti....parca era priveghi in casa, pana si domnul sot s-a dat pe brazda
Cat despre invatat, cine sa mai invete, eu am zis ca ma duc sa-mi iau lecitina


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nally

La multi ani sirene frumoase,harnice si destepte! Fie ca anul care tocmai a inceput sa fie de 2009 ori mai bun ca cel ce tocmai trecu!

Marami de pm! Credeam ca a adormit de tot subiectul javascript:insertsmilie('')... cand intru eu si dau active... nu ii pe val... si nu am cautat sincera sa fiu motivul ...

Ce sa va spun despre noi ... suntem la Buzau la mami ... inca.. ieri am sarbatorit ionii meu dragi... Sebi si soata... a fost petrecere mare cu 7 copii si adulti incape atat... a fost o zi maraton in care am facut toata pregatirea... budinca, tortul, salata, puiul sanhai, cartofii, friptura, aperitivele am fost in priza toata ziua! Plus manzii mici care trebuiau bagati si ei in seama cu laptic ceiuc schimbati pupati... noroc ca am fost mai multe mandre la bucatarie ca altfel
A iesit superb .. copii s-au distrat de minune... s-au jucat asa frumos... au ras de ne-au intinerit cu 10 ani cu rasul lor!

Gemenii cresc frumos! Sunt sanatosi si pe zice trece ii vad si mai frumosi! Sebi e un copil cuminte si ascultator!

Duminica pe 4 ianuarie a nascut si cumnata mea! Sunt matusica a unui baietel de 4100 g, 53 de cm pe nume Alexandru Gabriel!

Nush ce sa va mai zic... is intrata pe scurt acum ... abia i-am linistit pe baieti!

pupi!

Nally si Sebastian (14.04.2004) - Petru Alexandru & Pavel Cristian (19.09.2008)


Poze cu Sebi!
Poze Gemeni



* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*



Asa, asa! Ma gandesc ca ne mai citim zilele astea, nu?! Pup dambusteii

Hai trupa adunarea si scularea astept si fetele de la inimioare, stiu sigur ca citesc astept sa si dea din degete ca niste peshtoaice adevarate ce sunt, oricum la inimioare doar gura noastra se aude mai mult


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Citat:
citat din mesajul lui serbanica

Balta.MARAMI as incerca cura dar teroristul mic nu ma lasa ca doarme cu noi in camera asa ca mai bine infometarea.Dar bag din cind in cind si cev adulce daca nu vreau sa pic pe starada ca imi scade glicemia!

http://community.webshots.com/album/568923537DaOcJK?vhost=community
http://b1.lilypie.com/5cLCp2.png


Serbanica, lasa infometarea maica, ce-i mai dulce decat dragostea?


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Eu sunt ranita ...am fost la dentist si mi-a scos maseaua de minte ...si acum ma vait ....ce nu aveam eu minte pana acuma, dar de acum " ioc"..dar sperante mai sunt totusi ..ca se mai vede una..acuma posibil sa mai creasca , posibil nu ...


pup

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Mie nu-mi iasa melodia asta din minte.....



.... si uite cum ma inspira melodia asta. Am sa va zic o poveste, e poveste frumoasa,trista, banala, o poveste ce s-a lipit de sufletul meu. Ca orice poveste incepe cu a fost odata, a fost odata....un copil, o fetitza frumoasa si vesela, care isi dorea sa creasca mare cat mai repede. Zilele treceau si fetitza a crescut, a devenit o tanara domnisoara nu si-a pierdut nici frumusetea, nici veselia, vroia sa cuceresca lumea, vroia sa fie cineva. L-a intalnit pe cel de care credea ca s-a indragostit, pe cel ce credea ca este Fat-Frumos, a renuntat la visul ei, cel de a cuceri lumea, ar fi vrut sa cucereasca lumea dar nu singura, cu omul de langa ea, cat de mult s-a inselat, v-a trebui sa cucereasca lumea singura, avea si o buna motivatie, un inger balai mai drag ca lumina ochilor.
Edit: continuare poveste...
A luptat, uneori a pierdut, dar ajuns unde a vrut, nu au durut-o luptele pierdute, nici ranile din piept nu au durut-o, nu s-a simtit infranta atunci cand sufletul ii sangera, nici cand ochii i se umpleau de lacrimi, a inteles ca adevaratele infrangeri sunt renuntarile la vise. A trecut un an, au trecut doi, trei, zece.... anii au trecut peste ea, si-a pierdut veselia, uitase sa mai viseze, pana cand intr-o zi a intalnit un inger, sufletul ei a fost orbit de un zambet, ingerul ii zambea, lumina ochilor lui i-a orbit sufletul, vorbele spuse au ramas adanc tiparite in minte...fiecare cuvant, fiecare soapta...vocea lui suava, gingasa ce o alina mereu... stateau ore-n sir si discutau... discutau orice, despre soare, luna si stele, despre moarte si viata, despre vreme, despre ei, despre copii lor... despre lumea ei sau lumea lui... nu a atins-o niciodata, cu toate ca avea impresia uneori ca pe obraz ii simtea parfumul, era atat de aproape de ea si totusi mult prea departe. Cand privirele lor se intalneau, zambea cerul, cantau florile, suradeau norii, ce simteau ei era atat de profund, se intelegeau din priviri, era un inger ce cobora in fiecare noapte in visele ei si era acolo in fiecare zi pentru ea, in lumea lui, o astepta.... nu-i cerea nimic, doar ii oferea, o facea sa zambesca chiar si atunci cand plangea, cand credea ca totul este pierdut, stia sa-i stearga lacrimile fara sa o atinga.... stia sa-i vorbeasca fara cuvinte.. doar prin priviri... a facut-o sa iubesca uratul existent in lumea mea.... sa iubeasca ploile, furtunile, sa se iubesca pe ea.... si pe el.. il iubea atat de mult... stia ca si el o iubeste... ar fi vrut sa stie cum ar fi fost viata lui fara ea, raspunsul lui va ramane intiparit in mintea ei: Viata mea ar fi fost mai saraca fara tine! S-au cutremurat, sentimentele lor devenisera prea puternice, nu au mai putut sa vorbeasca cate-n luna si in stele, si-au facut un legamant, daca vreodata vor fi liberi chiar si pentru o singura zi, acea zi sa fie a lor, vor putea fi fericiti pana la batranete? Insa iata ce i-a promis



Hei, nu faceti supozitii, nu puneti pariuri, cat e adevar si cat imaginatie nu veti sti niciodata ma simt bine cand bat campii, cand simt ca alunec spre fundul lacului, e colacul meu de salvare Noapte buna copii


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

MARAMI,imi place povestea,dar vreau continuarea,hai nu ma lasa in aer...esti o scumpa,multumim de prezenta si PM

NALLY,La multi ani Ionilor tai...baga si tu poze cu micutii si cu Sebi...stiu ca ti-am vazut mai de mult minunile gemene dar acu au crescut...

Noi nimic nou...azi vrem sa iesim pe la parc...s-a racit un pic la noi aici si e asa de bine...nu va ganditi ca e ger,noooo,dar sunt cam 15 grade,ceea ce e super de la 30,nu?

Am planuri mari de afaceri anul asta pestisorilor,sa-mi tineti pumnii..daca imi ies va anunt...asa ca eu uneori sa stiti ca nu va uit dar poate sunt stresata,sau poate nu apuc sa intru

la toata baltuta,pe maine!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

asta am facut noi ieri
tort nu v-am mai dat ca am vazut ca va tenteaza dietele.in schimb am mancat eu si pentru voi(de data asta l-am cumparat ca lenea a fost mare si am preferat sa distrez copilul ca prea era frumos afara.
nally bine ai revenit!
dany n-ar fi rau cu doi deodata dar nici usor nu e sunt convinsa.mamicile noastre de copilasi frumosi ne pot spune.
pupici si pe maine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

`neatza!
Misiune indeplinita, culcat la doua, trezit la opt, trimis mandrele la gradi si scoala, facut , pe care o impart cu voi si ascult

si-mi trag de mine sa plec in juma de ora


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.



mandrutzele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Mergi la inceput