Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 26

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

fetelor, ati vazut paginile forumului la protv, la "Romania, te iubesc" ? Era vorba despre fertilizarile in vitro si despre femeile care-si doresc bebei si care se "intalnesc" pe un forum pentru a-si impartasi gandurile, sperantele... (apropo de asta, ce norocoasa m-am simtit!... ce norocoase suntem noi, cele de la forumul asta...
A! si a mai spus ca acum, la cateva luni de la filmari, a sunat una dintre participantele la reportaj si a anuntat fericita ca a reusit: va avea gemeni!! deci... care sunteti?

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele


"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"


daa..am vazut reportajul de doua ori....si eu sunt curioasa care o fi norocoasa....bravo ei...eu am dat si apa la soricei cand a anuntat prezentatorul...

galactogil...nu stiu ce sa fac.. ..stiu ca am timp dar totusi vreau sa imi vina lapticul repede ...desi de 2 zile sunt deranjata la stomac...dar in ce hal...nu-mi trece cu nimic..nici cu masline nici cu branza ..si soacra mea mi-a facut orez fiert ..simplu fara nimic in el..am luat o lingura si mi-a venit sa vomit..nu pot sa-l mananc si pace..o fi de la galactogil ?...saracul galactogil..de cand il iau il acuz de toate bubele rele ..
pentru tine si gogosi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Nu am vazut reportajul, si imi pare rau, poate prin reluarea. Nu stiu care din fete a sunat dar am o banuiala. Sa verific prima data si apoi va spun.
Eu am reusit sa obtin sarcina la a 5-a incercare de FIV. Si am fost norocoasa ca s-au prins amandoi puiuti transferati. Nici nu puteam sa visez asa departe. Vroiam sa transfer 3 embrionasi pt ca speram sa se prinda cel putin unul. Dar m-am lasat convinsa si am 2 puiuti. Mai am o mica pb de natura psihica. Inca nu realizez ca am puiutii in burtica, probabil pentru ca incerc de 10 ani sa am copilasul meu.

Va multumesc de urari si gandurile bune


cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

tiii, ce rau imi pare, nici eu n-am vazut reportajul..... cat despre forum, ai dreptate, dalina! si eu ma simt tare, tare norocoasa ca am ajuns pe DC! atatea lucruri noi am aflat, atatea prietenii am legat... nu ma asteptam...

laraa, nu ai activat PM.... si nush exact de unde sa-ti spun sa-l activezi, ca la mine nu mai apare optiunea, cred ca din cauza ca e deja activat.... incearca la Contul meu/Mesaje Private. In rest, ai grija de tine, ma bucur ca ai ajuns atat de departe, in continuare iti tin pumnii si te mult!

cat despre noi.... Edi mi-a facut o surpriza de dimineata si s-a intors de pe burta pe spate, de 2 ori la rand...!! Si Robi a reusit o data, acum o saptamana, dar de atunci... pauza! Am descoperit manutele si degetelele, urechile si cozile ursuletilor primiti ieri - nu le-a luat prea mult!... crestem, crestem. Programul li s-a mai schimbat, spre disperarea lui mami... acum dorm si papa in contratimp.... doar seara adorm relativ la aceeasi ora, iar pe parcursul noptii se trezesc care cum vrea.... la fel si papa, si ziua si noaptea.... si eu care chiar ii spuneam andutzei sa incerce sa le hraneasca pe bebeline in acelasi timp, ca sa ii fie mai usor... iata ca nu prea mai imi iese si nu vreau sa ii fortez... fiecare cu ritmul lui de dezvoltare, asta e!

hai ca m-am intins cat o placinta, va pup pe toate si aveti grija de voi!!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

fetele, tocmai am vazut la stiri cazul unei mamici care a nascut la Cluj cvatrupleti!!!!!! 3 fetite si un baiat, micuti, dar sanatosi!!! si ea este bine!!

eu vreau sa ii trimit ceva hainute, biberoane.... ce mai gasesc... cunosc pe cineva, tot de pe DC, care ii este prietena... daca aveti de dat, va rog anuntati-ma! cu siguranta va avea nevoie!!

pe PM sau pe luminitamalanca@yahoo.com sau - pentru cei ca laraa, care nu activeaza PM-ul - la 0723592831.

v-am pupacit!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna ziua mamici si viitoare mamici de gemenasi
Nu am mai scris pana acum la acest subiect desi recunosc ca am mai citit din cand in cand.
Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni. Azi am implinit 12 saptamani.
Suntem foarte fericiti ca urmeaza sa avem gemeni si parca nu ne vine a crede.

Am vazut ca discutati despre reportajul de la protv. Ma bucur ca va emotionat asta s-a si dorit cu acest reportaj.
Eu sunt acea protagonista care a resit sa ramana insarcinata prin fiv in austria.
Moniland mi-a spus despre voi si ca vroiati sa stiti cine e asa ca am intrat sa va zic.
Sper sa ma primiti printre voi si sa imi impartasiti din experienta voastra legat de sarcini gemelare si de ce inseamna sa cresti gemeni.

Multa sanatate va doresc.



elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Buna ziua mamici si viitoare mamici de gemenasi
Nu am mai scris pana acum la acest subiect desi recunosc ca am mai citit din cand in cand.
Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni. Azi am implinit 12 saptamani.
Suntem foarte fericiti ca urmeaza sa avem gemeni si parca nu ne vine a crede.

Am vazut ca discutati despre reportajul de la protv. Ma bucur ca va emotionat asta s-a si dorit cu acest reportaj.
Eu sunt acea protagonista care a resit sa ramana insarcinata prin fiv in austria.
Moniland mi-a spus despre voi si ca vroiati sa stiti cine e asa ca am intrat sa va zic.
Sper sa ma primiti printre voi si sa imi impartasiti din experienta voastra legat de sarcini gemelare si de ce inseamna sa cresti gemeni.

Multa sanatate va doresc.



elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



Buna, Elena, bine ai venit si felicitari pentru sarcina, pe care ti-o doresc usoara, usoara! Multa sanatate, sunt aici pentru intebari!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

fetele, tocmai am vazut la stiri cazul unei mamici care a nascut la Cluj cvatrupleti!!!!!! 3 fetite si un baiat, micuti, dar sanatosi!!! si ea este bine!!

eu vreau sa ii trimit ceva hainute, biberoane.... ce mai gasesc... cunosc pe cineva, tot de pe DC, care ii este prietena... daca aveti de dat, va rog anuntati-ma! cu siguranta va avea nevoie!!

pe PM sau pe luminitamalanca@yahoo.com sau - pentru cei ca laraa, care nu activeaza PM-ul - la 0723592831.

v-am pupacit!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI






hai ma ca l-am activat naaaaa........slava Domnului am reusit...
asa mult ma bucura cand ne spui de progresele puiutilor tai...sa ne mai tii la curent...abia astept sa vina vara sa iesim pe afara si sa ne vedem si sa-i vad si euuuuuuuuuuu..
in legatura cu mamica cu cvadrupleti deocamdata sunt intr-un stres total cu nasterea mea...stai sa nasc si sa ma calmez si o sa ajut cu ce pot..sa ne mai tii la curent cu ce face si sa-i transmiti curaj si sanatate multa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Buna ziua mamici si viitoare mamici de gemenasi
Nu am mai scris pana acum la acest subiect desi recunosc ca am mai citit din cand in cand.
Sunt si eu o viitoare mamica de gemeni. Azi am implinit 12 saptamani.
Suntem foarte fericiti ca urmeaza sa avem gemeni si parca nu ne vine a crede.

Am vazut ca discutati despre reportajul de la protv. Ma bucur ca va emotionat asta s-a si dorit cu acest reportaj.
Eu sunt acea protagonista care a resit sa ramana insarcinata prin fiv in austria.
Moniland mi-a spus despre voi si ca vroiati sa stiti cine e asa ca am intrat sa va zic.
Sper sa ma primiti printre voi si sa imi impartasiti din experienta voastra legat de sarcini gemelare si de ce inseamna sa cresti gemeni.

Multa sanatate va doresc.



elena +12

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!



yupiiiiiiiiiiiiiii
ce ma bucur ca ai venit si la noi sa te pupam sa te felicitam si sa-ti uram sarcina usoara si frumoasa(desi cred ca oricum ar fi frumoasa )si sa creasca sanatos micile minuni..abia astept sa ne spui si sexul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Nu am vazut reportajul, si imi pare rau, poate prin reluarea. Nu stiu care din fete a sunat dar am o banuiala. Sa verific prima data si apoi va spun.
Eu am reusit sa obtin sarcina la a 5-a incercare de FIV. Si am fost norocoasa ca s-au prins amandoi puiuti transferati. Nici nu puteam sa visez asa departe. Vroiam sa transfer 3 embrionasi pt ca speram sa se prinda cel putin unul. Dar m-am lasat convinsa si am 2 puiuti. Mai am o mica pb de natura psihica. Inca nu realizez ca am puiutii in burtica, probabil pentru ca incerc de 10 ani sa am copilasul meu.

Va multumesc de urari si gandurile bune


cu




Felicitari!
Bafta!
Sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

laraa, te puuuup, merci de aprecieri.
sigur ca va tin la curent, si cu ce fac puiutii si cu ce face mamica de cvatrupleti, deocamdata n-am noutati....

laraa, si eu de abia astept sa ne vedem, dar deocamdata astept sa nasti tu, desi nu ma grabesc tare, mai merge sa le tii putin in burtica; ia sa notezi si nr meu de tel si sa-mi dai sms cand se intampla minunea...

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
Ce nu te darama te face mai puternic!

CLIP DE CLIP


poze cu gemenei dulci
povestea noastra

GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput