Mamici de zmeurici de iulie-august 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland tu te duci la servici dupa ce ai avut sangeri? Mie doctorul mi-a zis sa uit de servici pana nasc. Momentan stau numai in pat. A zis ca dupa ce o sa fie ok cu hematoamele o sa mai pot face miscare dar deocamdata stau in pat. Ai grija de tine.

Multumesc pt modificare

elena +9

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Da, elena, ma voi duce la serviciu. Din 28 dec nu am mai avut nicio pata. In 30 cand am fost la eco totul era ok. Voi veni mai repede acasa, asa cum am facut si dupa FIV. La ora 14 sunt in pat cu utrogestanele.

cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

La Multi Ani mamici de zmeurici!
Ne-am intors si noi in Bucuresti si imi era tare dor de voi.dar ati scris nu gluma.
rallu imi pare rau de lovitura, dar stai linistita ca bebe e bine in burtica.am o prietena care a cazut pe scari pe burta si bebe e bine.
si eu am incasat zilele astea doi pumni in burta de la nepotelul meu de 2 ani.cica vroia sa se joace cu bebe.m-a durut burta, am luat no-spa, mai mare cred ca a fost sperietura, ca mi-a dat deasupra buricului si stiu ca bebe e sub buric.
elenada banuaim eu ca el este dr-ul tau.este si al meusi eu am sangerat , dar mi-a dat doar 2 saptamani de repaus la pat si acum sunt iara la munca.si mie imi place tare mult de el, mai ales ca am ramas insarcinata cu ajutorul lui cand alti doctori nu-mi dadeau nicio sansa, chiar un dr renumit pe probleme de infertilitate imi spusese ca e pierdere de timp sa incerc sa raman insarcinata.
nusy cred ca o sa ajung destl de repede la dr ca vreau sa-l vad pe bebe nu mai am rabdare.sa ma uit si pe listuta sa vad cand pot face triplul test.si asta se face tot cu ecografie?parca undeva dupa 14 saptmani se poate face, nu?
Am luat si eu primul kg, sau aproape un kg, aveam 54 si acum bat spre 55.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 14+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland e bine daca nu stai mult la servici. Sa ai grija de tine si de bebei.e
Mcrissa pe mine ma tine in pat. Luni ma duc sa imi faca fisa de internare. Eu mai am niste scurgeri maronii. Nu tot timpul le am dar atunci cand merg apar. In rest utrogestanul nu curge curat e si ala putin maroniu. Mai am si niste firicele se sange inchegat care tot ies din mine.
Probabil ca are doctorul motivele lui de ma tine la pat. Cand l-am intrebat la a doua ecografie de hematoame a zis sa nu ma mai gandesc la ele ca atata timp cat stau in pat nu imi vor crea probleme.
Eu am mare incredere in el si stiu ca sunt pe maini bune.

elena +9

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

elenada si eu am patit la fel ca tine o vreme cu utrogestanul, nu curgea chiar alb, era bejuliu.atunci si mie mi-a recomandat repaus la pat si daca 2 saptamani nu am mai avut nimic mi-a zis ca nu o sa avem restrictii doar de dragul de a le avea, dar in caz ca apare ceva sa-l sun imediat.si eu am mare incredere in el si merg numai pe mana lui.nici nu vreau sa aud parerea altui dr.poate ne intalnim intr-o zi pe la Elias.sa-mi spui cand mergi data viitoare si incerc sa vin si eu in aceeasi zi.va trebui sa-mi trec pe o listuta intrebarile ca am atatea de intrebat si cand ajung acolo uit tot.
eu pana acum ma plangeam ca am greata si acum ma plang ca mi-a trecut.parca imi e putin teama , dar vad ca sanii sunt tot umflati si durerosi si burtica creste, deci bebe trebuie sa fie bine.d'abia astept urmatoarea eco

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 14+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Buna seara!

Rallu si Pooh,multumesc ca mi-ai raspuns despre fibrom,ma ajuta mult ca mai stiu ca chiar la odiseea asta sunt fete in situatia asta.
Rallu ,poate tu chiar nu ai nimic daca zici ca e prima oara cind auzi.E cam ca la mine,aud prima oara,sper ca si ultima .Pe 19 ian merg din nou la ginecoloaga mea si o intreb daca vede ceva sau nu si pina atunci incerc sa-mi fac programare si pe la un prof de la univ,stau intr-un oras cu o universitate de elita si macar sa profit si eu .
Sper sa ne ajuta Doamne sa trece cu bine.

Micalasa ,si eu am energie f multa si tare ma bucur pt ca tre'sa-mi termin studiul meu in lunile care au mai ramas pina nasc.Si nici cu raul nu pot sa zic ca-s prietena ,ceva greturi dimineata dar imi trec rapid dupa cafea.Ma mai deranjeaza si aerul statut din aglomeratii sau caldura din metrori si magazine.

Jojo ,nu ca esti tu Gica contra DAR daca beneficiile ecografiei Doppler sunt mai mari ca riscurile,clar ca se recomanda.Si oricum cu tensiunea nu-i de glumit.Iti doresc sarcina usoara si la termen.

Cu kg,asa cum zice Moniland ,la cele slabe se vede rpd burtica si se pun mai usor kg.Eu am 51,cu 2-3 in plus fata de greutatea mea obisnuita,maninc putin dar recunosc ca nu prea am facut miscare. E frig rau afara si in casa,in afara ca urc si cobor des 3 etaje,nu indraznesc sa ma "dau cu stepperul"sau sa fac alte minuni.
Si pe mine ma string fustele si pantalonii peste burta,abia astept sa-mi cumpar ceva dar va fi greu,am dat o raita azi prin magazine si nu mi-a placut nimic.Niste modele de pantaloni absolut urite,mai caut.

Ayda ,eu am avut infectie urinara la sarcina trecuta,pe la 20 de saptamini.Asta era in 2001 si cautind disperata pe net,am aterizat pe forumul asta.Imi amintesc ca imi venea sa stau efectiv pe buda,ma si ustura,a fost nasol.Nu stiu cum m-am pricopsit cu ea,oricum in sarcina imunitatea e mult mai scazuta si bolile se lipesc mai usor...din pacate.Bea multe lichide si vezi cum mai e treaba pina luni.

Patricia ,absorbtia prin mucoasa in circulatia generala e 20%si daca zici ca ai folosit doar de citeva ori,picaturile nici nu au ajuns la copil.Fa inhalatii cu ceai de musetel sau in care pui si ulei eteric de eucalipt.E bun si ceaiul de salvie in raceala cica e antibiotic natural.Am baut si eu acum citeva sapt cind aveam impresia ca ma incearca ceva.

Seara faina tuturor!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

As vrea sa ma adaugati si pe mine pe lista de zmeurici de august 2009

DN 21.05.1983 UM 03.10.2008 DPN 17.08.2009

sunt un pic cam speriata ca inca nu am fost la nici un control si nu stiu la ce doctor sa ma duc...dar sper ca e totul bine ca ma simt f bine inafara de faptul ca sunt obosita mai mereu

"nu..nu ne mai jucam pentru ca imbatranim ci imbatranim pentru ca nu ne mai jucam"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Alina vad ca stai in Germania, ai incercat la C&A sa cauti haine de gravi?eu cand am fost in Germania am vazut niste haine tare frumoase la ei, dar nu am indraznit sa cumpar dinainte.acum nu mai am cum sa ajung acolo ca tare mi-as mai lua cate ceva.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 14+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multumesc frumos fetelor,tot binele vi-l doresc si voua,sa ne vedem la vara cu bebelusii in brate.
Eu m-am uitat la filmul de la HBO si nu stiu daca voi dormi,sotul imi pusese aparatul de tensiune langa mine si mi-a zis ca daca imi creste doar putin ma trimite la somn .
Cine m-a pus sa ma uit ,de groaza nu a fost .

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si 9+
http://community.webshots.com/user/jojo_miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Nu mai stiu ce sa fac. De 4 zile ma confrunt cu o urticarie pe piele.Apare si dispare. am fost la 2 dematologi .unul mi-a zis ca e de la alimente si sa tin regim iar celalalt ca e prurigo de sarcina. ambii mi-au dat niste preparate in farmacii cu care sa ma tamponez.am tinut un regim draconin de am dat 1-2 kg jos, m-am tamponat cu mixtura am facut eco si bebe e ok, dar cu toate astea in continuare sunt plina de blande.
A mai patit cineva asa ceva?

Mergi la inceput