Sezatoarea canadiana (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Ana, bine ai revenit! I-a venit copilului inima la loc? La multi ani, sa aveti un an bun, cu sanatate si tot ce va doriti sa se implineasca!

Dana, eu plec la vara in Rom, numai ca n-am vazut nicaieri bilete la 1200$ (chiar si in august). E drept ca eu plec pe 17 iulie, dar cel mai ieftin era acum o luna 1580$ cu Swiss Air si dormeai o noapte la Zurrich la intoarcere. Si hotelul nu e platit, trebuie sa-l platesti tu, asa ca ajungi tot la 1700$. La ora actuala cel mai ieftin bilet e usor sub 1700?. Daca auzi si tu de ceva, da de stire, te rog! eu am zis ca voi suna si pe la agentii, sa vad ce preturi vehiculeaza!Si apoi te tin la curent!

Denisa, sanatate iti doresc, ai grija de tine, masina se repara!

Olga, imi pare tare rau ca treci prin asa momente dificile, mai ales acum! Sper sa rezolvati in asa fel sa nu aiba nimeni de suferit! Cum ti-a mai zis cineva, eu cred ca baietelul tau se comporta asa ca sa atraga putin atentia asupra lui, vazind ca sunteti coplesiti de probleme... Aveti grija de voi!

Nu-mi vine sa cred ca s-a dus vacanta! Bradul cred ca-l mai tin o saptamina ca-i prea trist sa-l stric acum.

Va pup!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui simi

Ana, bine ai revenit! I-a venit copilului inima la loc? La multi ani, sa aveti un an bun, cu sanatate si tot ce va doriti sa se implineasca!

Dana, eu plec la vara in Rom, numai ca n-am vazut nicaieri bilete la 1200$ (chiar si in august). E drept ca eu plec pe 17 iulie, dar cel mai ieftin era acum o luna 1580$ cu Swiss Air si dormeai o noapte la Zurrich la intoarcere. Si hotelul nu e platit, trebuie sa-l platesti tu, asa ca ajungi tot la 1700$. La ora actuala cel mai ieftin bilet e usor sub 1700?. Daca auzi si tu de ceva, da de stire, te rog! eu am zis ca voi suna si pe la agentii, sa vad ce preturi vehiculeaza!Si apoi te tin la curent!

Denisa, sanatate iti doresc, ai grija de tine, masina se repara!

Olga, imi pare tare rau ca treci prin asa momente dificile, mai ales acum! Sper sa rezolvati in asa fel sa nu aiba nimeni de suferit! Cum ti-a mai zis cineva, eu cred ca baietelul tau se comporta asa ca sa atraga putin atentia asupra lui, vazind ca sunteti coplesiti de probleme... Aveti grija de voi!

Nu-mi vine sa cred ca s-a dus vacanta! Bradul cred ca-l mai tin o saptamina ca-i prea trist sa-l stric acum.

Va pup!

Smile,tomorrow could be worse!



Mihaela eu la 1,700/persoana mi-e imposibil. Noi trebuie sa luam 4 bilete de adulti. Cu banii de avion ma duc din nou in sud 2 saptamini si n-am grija de nimic.
Eu caut mereu pe site-urile date de fete. Cel mai avantajos mi se pare www.flightnetwork.com unde preturile sunt in CDN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

tot eu...cu o intrebare. la un adult ce i-ati da ptr diaree?? In afara de Imodium si Peptobismol, orez fiert, piine prajita???

Al meu sot e asa de 2 zile.A dat jos chiar mai mult decit a pus la munte dar problema e ca nu ii trece. Acum a iesit un pic cu copii la ski sper sa nu fi facut pe el acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Simi, si noi tot atunci vrem sa mergem, in ultimele 2 sapt din iulie, daca vezi undeva bilete mai ieftine te rog sa-mi spui si mie, 1700 CAD/pers ptr noi este imposibil

Dana, am sa intru pe site, aceiasi rugaminte am la tine ca si la Simi, daca vedeti ceva ieftin dati-mi si mie de veste va rog

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Dana, incerca cu ceai de menta in loc de apa, banane, paine prajita ... altceva nu mai stiu, la copii merge si Pedialyte, solutie electrolita impotriva deshidratarii, poate exista echivalent si ptr adulti

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Dana, Ica, am gasit acum pe flightnetwork cu British la 1500$. Ei spun ca pretul nu-i garantat, asta nu mai stiu ce vrea sa zica!
Miine sun la agentie de voiaj si va spun ce brinza am facut! Ne tinem la curent! Eu cu 1500 le iau pe loc, ca mai ieftine nu cred ca gasim!

Dana, sotului tau, in afara de Imodium, nu prea stiu ce-ai putea sa-i dai. Poate sa-i fierbi orez, morcovi fierti, banane. Am auzit odata ca o lingurita de cafea (praf) te incheaga la burta. nu stiu daca-i vorba-n vint. Noi din pacate ne confruntam cu problema ailalta, nu stim cum sa facem sa mergem la buda
Sanatate!



Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Fetelor, mersi pentru primire ;

Tudor e in culmea fericirii (pe avion si-a amintit ca trebuie sa mearga la scoala marti si a mai tras o cearta cu mine pentru ca si-a pierdut toata vacanta in Romania :-))

Dana, pe linga ce-a scris Simi mai merg morcovi fierti in apa, orez cu mar, Smecta; mai ales sa mearga la medic daca in citeva zile nu se opreste(eu am ramas cu panica dupa ce anul trecut am ajuns in perfuzii pe tema asta) sanatate!

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Ana, bine ai revenit! cand ai timp sa ne povestesti cum a fost.

Dana, si eu zic ceai de menta concentrat si multa branza.

Si pe mine ma intereseaza bilete de avion pentru ai mei sa vina incoace dar la ce preturi ati zis nici nu stiu ce sa mai zic

Magda, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Simi, pretul nu e garantat inseamna ca maine pot fi 1600 ... cu alte cuvinte daca nu le cumperi acum, ei nu iti garanteaza ca peste 2 saptamani vor fi la acelasi pret. Stiu ca am patit-o noi asta vara, ca s-a tot codit barbatul sa ia cu lufthansa si dupa 3 zile pretul era cu vreo 500 mai mult pt toti 3 ... ca pe bb nu il iau in calcul, a platit f putin oricum. Deci daca le vezi tot la banii astia si asta e pretul corect pt tine, ia-le! Direct de pe site de la british, noi am luat pt mama mea asa si nu a fost nici o pb. Si the cherry on the cake e ca British e singura companie care in peak season are limita mai mare la bagaje, 32kg/valiza in loc de 23 ca la restul companiilor aeriene .. deci in caz ca aveti de carat, nu o sa fiti stresati cu limita la bagaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Dana eu ti-as recomanda Bio-K este foarte bun pentru restabilirea florei intestinale, este mai scump dar merita.....la mine mers de minune, l-am luat pentru enterocolita.


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput