Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ralualexandrei - multumec pt sfaturi. Deocamdata nu am gasit nimic de incaltat, am fost azi in Shopping Centre Militari si degeaba. Si mai este doar o luna pana la nunta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Daca tot ai ajuns prin Militari,incearca in Complexul Sir ,poate gasesti ceva Anca,acolo sunt multe magazine cu incaltaminte.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

In sfarsit am reusit sa pun pozele in album (aveau o dimensiune foarte mare si au trebuit modificate)Fiind mult reduse ca si dimensiune nu au o calitate foarte buna...

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ralualexandrei - multumesc pt sfat, eu stau relativ aproape de Sir, incerc saptaman viitoare. Si in Mag. Victoria vreau sa ajung.

Sicuta - pozele sunt micute acum , nu prea-mi dau seama exact, pantofii sunt frumosi foc.

Paste Fericit nasicilor, voua si familiiilor voastre, viitorilor fini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

AncaMari mersi
Ou inrosit, miel rumenit, cozonac marit, Paste fericit.
Fie ca aceasta sarbatoare sa va aduca multa nadejde si pace in viata.
Noi mergem cu viitori fini la tara, speram sa avem timp frumos.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna ziua!
O sa fiu si eu nasica pe 10 octombrie.
Habar nu am ce sa-mi cumpar de imbracat si nici unde as putea gasi ceva pe masura mea.
Eu una nu as vrea sa respectam tot felul de traditii.Mireasa e de pe undeva de langa Slobozia.Si acolo am inteles ca se fac niste chestii de care chiar ma tem...cica descalta nasii si-i urca pe niste gramezi de hlujeni de porumb..ca te urca in roaba..eu una nu-s de acord cu asa ceva.Nu stiu cum sa-i fac pe miri sa inteleaga ca eu asa ceva nu vreau sa fac.
In rest nici nu stiu cati bani ar tb sa le puem pe masa.Voi ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Referitor la obiceiurile ce se practica la nunti, stie cineva cam cum se procedeaza cind se fura mireasa? Am auzit ca daca asta se intimpla inainte de 12 noaptea plateste nasul, dar cu ce plateste, bani, bautura, etc. si cit?
Eu si sotul vom fi nasi la nunta surorii mele weekendul viitor asa ca apreciez orice raspuns.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Referitor la obiceiurile ce se practica la nunti, stie cineva cam cum se procedeaza cind se fura mireasa? Am auzit ca daca asta se intimpla inainte de 12 noaptea plateste nasul, dar cu ce plateste, bani, bautura, etc. si cit?
Eu si sotul vom fi nasi la nunta surorii mele weekendul viitor asa ca apreciez orice raspuns.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Asa e: daca se fura inainte de 12 noaptea, plateste nasul. Plata se negociaza cu cei care fura mireasa. Acum depinde de bafta fiecaruia in ce o plateste si cit de ieftin scapa
Vad ca si tu esti in aceeasi situatie ca noi in privinta cununarii unui frate/sora. Nici tu nu ai auzit nimic, ceva superstitii nasoale in legatura cu asta? Noi il vom cununa pe fratele sotului.

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Misha, parca am mai citit pe undeva pe un forum (din pacate nu-l mai gasesc) despre cununarea fratelui/surorii si parerile erau impartite. Eu nu cred in superstitii si nici mirii, ca vorba ceea, se casatoresc in luna mai.

Totusi, insist, pentru ca n-am mai fost la nici o nunta in Bucuresti si nu stiu ce inseamna "depinde de bafta fiecaruia", adica mai concret, la ce ma pot astepta de la "rapitorii" miresei?
Cine a mai fost pe la nunti, cum se procedeaza in situatia asta si care e "tariful" de rascumparare a miresei?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Pai depinde de pretentiile nuntii, adica se pot cere o multime de lucruri (de la vila cu piscina -in gluma, desigur- la o lada cu bere sau citeva sticle de whisky), de asta nu stiu ce raspuns concret sa dau.
Nu stiu cit de pretentioasa este nunta.
Insa in urma "negocierilor", la marea majoritate a nuntilor cam la asta se ajunge in final: bani (nu multi, doar ceva simbolic) sau bautura de toate natiile.
Nu fi stresata din cauza asta. Este doar un obicei haios, care nu ar trebui sa fie costisitor. In plus ai putea chiar sa afli dinainte cam cine "i-a pus gind rau" miresei si sa vorbesti cu ei, sa nu te ia prin surprindere.

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput