Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Cred ca si noi vom renunta la "circul" din casa miresei cuprinzand gateala, oglinda, turta, lautari, etc. Nici eu nu am avut din astea acum 6 ani, cred ca ne-am obosi inutil. Plus ca mirii vor sta in acelasi apartament, asa ca scoatem si drumul mirelui pana la nasi acasa. Asa ca taiem si pregatirile de la noi de acasa, si asa nu ar avea cine sa le faca. Mirele e american, nu cred ca trebuie sa-l plimbam prin tot Bucurestiul pentru niste traditii care cred ca pot sa fie omise si nimeni sa nu se supere. Voi ce ziceti? Probabil ca o sa fie o reuniune in apartamentul miresei cu parintii si nasii si apoi plecam la biserica. Credeti ca ar trebui sa decoram masina? O sa luam mirii cu masina de serviciu a sotului, o skoda alba noua, eleganta. Noi avem o skoda albastra, e ok si aceasta, probabil ca vom asigura si transportul parintilor americani ai mirelui. Nu ma pricep deloc ce ar trebui facut pt decorarea masinilor. Adica daca mireasa nu o sa vrea, nici eu nu o sa insist. Dar accept sfaturi/pareri, vreau sa fie ok si pentru ei si pt noi, nici sa fim excesivi, mai ales ca in SUA e mai altfel. Ei deja au facut petrecerea aferenta cununiei civile, acolo lumea sta 3 ore si pleaca acasa, indiferent cat s-au pregatit ei. Mireasa era cam dezamagita. Aici nunta e duminica, parca la ora 14 la biserica.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct ; poze nov-dec ; poze ian-febr ; poze martie ; poze iun-iul ; poze mai-iun ; poze intalnire 11 mai ; poze vacanta corfu ; poze oct ; poze nov ; poze Craciun ; poze ian09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Aici un site pentru voi http://www.venusbridal.ro/catalog/bella_2009.html
Mi-am cumparat si eu rochia de seara. O sa pun poze cum am un pic de timp.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Si aici sunt rochii de seara noi f. frumoase la 50 % din preturile din magazine http://good-times.webshots.com/album/559602108KEGpHF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Sicuta si nu ne-o arati?
Tot de la Venus mi-am luat si eu rochia de nasa de cununie,a fost extraodinar de admirata ,croiala fara cusur ce sa mai...hai ca bag o poza sa o vedeti aici


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Frumoase rochite! Asa imi doresc si eu sa fiu slaba (ca inalta nu se mai poate la 160cm ai mei) si sa pot sa-mi cumpar ce imi place!

Am si eu o problema: ce culoare (combinatie) a trandafirilor sa aleg pt buchetul meu in conditiile in care voi purta un compleu de tafta bleumarin cu trandafiri aplicati din acelasi material, o poseta plic argintie simpla si sandale/pantofi decupati pe care inca nu i-am gasit. De pantofi ce ziceti: sa fie la culoare cu posetuta sau merg si bleumarin, albastru, bleu, ce o sa gasesc... Si aici am o problema ca nu prea sunt pantofi pe gama asta de culori.
Culoarea si lungimea sun ca http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_10001_10001_66757_809641_-1

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct ; poze nov-dec ; poze ian-febr ; poze martie ; poze iun-iul ; poze mai-iun ; poze intalnire 11 mai ; poze vacanta corfu ; poze oct ; poze nov ; poze Craciun ; poze ian09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Anca eu as alege sandale ceva in genul celor pe care le poarta modelul din poza,nu e obligatoriu sa fie argintii pot fi si in nuanta rochiei,in ce priveste buchetul eu as alege trandafiri din aceia alb cu marginea putin rozalie in combinatie cu irisi cred ca s-ar asorta super.
Ziceai ceva de balamulcul cu datina pey avand in vedere ca ginerica habar n-are de obiceiuri eu zic ca mai bine ca le sariti din schema.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Am fost si eu cu finuta de si-a cumparat rochia si cu ocazia asta
i-am cumparat voalul, tiara, colierul si cerceii, baticul si acele de coc.

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nona eu nu stiam ca nasa trebuie sa cumperesi colierul si cercei ,dar daca tie ti-a facut placere..sa le stapaneasca sanatoasa.

Sicutza vreau poze cu rochia,hai pune-le sa-mi clatesc si eu ochii.



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Ralualexandrei, nici eu nu stiam, dar se pare ca pe la ei asa-s datinile. Oricum nu sunt pretentiosi. Ei au ales, eu am platit, dar au fost ok la pret.

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Adevarul e Nona "cate bordeie atatea obiceie".

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput