Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Mai fetelor si MVB(monica) nu a mai intrat de mult timp. ultimul ei mesaj e tot in cap 103. stie cineva ceva de ea??? un nr de telefon?
eu am trimis email sa vedem daca raspunde!

36S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 4 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Nu este nr in lista de pe contul comun nici pt MVB...sper sa fie bine fetele..Doamne ajuta!
Andree_ea Dark nu a nascut prin cezariana?Parca asa era sms postat de bebelusi sau nu mai retin eu bine?

bb mic

POZE
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dobreclaudia spune:

Multumesc Miereamara si Porumbita pentru sfaturi...m-am mai linistit si am luat si no-spa..
Sa fim sanatoase si bebelusii la fel!
36 frumoasa mea bebelina

clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanial spune:

La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!! Sa va aduca 2009 sanatate, noroc, fericire, impliniri, satisfactii si tot ce va doriti voi.
Felicitari proaspetelor mamici si ... bine ati venit in gasca de schimbat scutece! Bebicilor, sanatate si mult noroc!
Burticutze, voua va urez sarcina usoara in continuare, nastere usoara ... si, va astept cu drag in gasca mai sus mentionata.
Scuze ca nu am avut timp sa mai intru sa va povestesc cum e sa fii mamica din punctul meu de vedere (si acum sunt intr-o mare criza de timp)dar vreau sa ma achit de ceva datorii si sa va trimit cateva poze cu Mowglitza al meu... Este un bebelus foarte cuminte, nu are colici, mananca si doarme cat poate, a inceput sa aiba perioade de veghe in care ne uitam dupa avioane dar sunt ocazionale, deocamdata. Am crescut mult ... intr-o luna am ajuns greutatea de 3450 g de la 2250 g la nastere sau 2100 g la iesirea din spital!!! Avem si noi momente de "galagie" la baita si la schimbat pampers-ul... nu ne place cu funduletul gol.

http://picasaweb.google.ro/stefanialeonescu/MowglitzaAnul200802?authkey=70bCPQwGUEg#

Va pup si ...voi reveni.

Stefania, mami de Mowglitza.


http://bd.lilypie.com/sD9Wp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Stefanial - e tareee tareee scumpel si dulce;

Sper sa fie doar sarbatorile de vina pt. fetele care nu au iesit inca la raport, Tin pumnii sa fie bine pt toata lumea.

Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 5 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

la multi ani! sa fiti sanatosi , impliniti si fericiti alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Am revenit...

Am avut o zi cam nasoala azi...Sabina a stat treaza (cu mici pauze) si a mancat din ora in ora de pe la 11.00 pana la 19.30.
Se pare ca laptele meu inca nu e suficient pt ca oricat ar sta la san si oricat ar suge dupa 30 min vrea iar si tipa de mama focului. Pana nu i-am bagat un bibe de NAN nu s-a linistit...OFFF
Iau pastile pt cresterea lactatiei, beau ceaiuri, beau apa, lapte...doar, doar o veni mai repede lapticul ala bun si gras.

Apropo de bagaj de spital la Euroclinic, BEE si CRISSPY, sa va spun ca eu nu am folosit deloc urmatoarele:
- camasa de noapte (nu e nevoie ca iti dau ei si oricum le schimba de 4-5 ori pe zi ca se murdaresc de sange)
- chiloti (iti dau ei de unica folosinta)
- tampoane iti dau ei
- gel de dus, pasta de dinti au ei (sunt misto ca la hotel de 4-5*)
Deci nu va incarcati bagajul excesiv ca nu aveti de ce.



S-a nascut minunea SABINA-MARIA

Mami de printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Alina mersi de mesaj.

Imi pare rau sa aud de problemutza ta cu laptele, dar sunt sigura ca iti revii repede si micutza Sabina o sa te "manance" cu fulgi cu tot.

Cat despre bagajul de la Euroclinic suna bine de tot ce zici tu acolo . Faza e ca trebuie sa-mi fac un mic bagajel in cazul in care se trezeste asta micu sa iasa pana in 37 de sapt si ajungem in alta parte. Eu sper sa nu, da' nu poti sa stii niciodata.

Pana acum nu mi-a dat nici un semn asa ca sper sa fie la fel de cuminte si in continuare.

Multi pupici

Crisspy 33+ sapt Razvan Andrei

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Stefania e superb bebe, iti vine sa il mananci.

Naty imi pare rau de problemuta cu lapticul, dar cred ca va trece repede.

Irina cezariana cu epidurala a avut Dark



34 Vlad Mihai

AMR 6 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Stefanial e un dulcel si ce nasuc in vant are.Bine ca nu are colici si sta cumintel.Bebelina mea a fost cam constipata primele zile facea bilute si tare se chinuia.Acuma e ceva mai bine dar ma astept sa aibe colici, ma pregatesc sufleteste.
Naty ma bucur ca sunteti bine amandoua, s-a terminat cu stresul greutatii ca numai noi doua stim cat ne-am agitat ca nu cresc in burtica.Dar totul e bine cand se termina cu bine si ne putem bucura de puiuti.
Scurgeri eu am avut destule, in spital aveam foarte mult ca de cate ori ma duceam la baie lasam dara de sange dupa mine.Si acuma mai am dar mult mai putin, am inteles ca poate dura si trei saptamani pana se curata totul acolo.

Angelique o fi nascut oare!!?? Mai sunt alte fete care nu au mai intrat de ceva timp.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput