Nou stil de viatza (241)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Cristina, doresc sa ma apuc si eu de sport de luna asta.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

~Fetelor, va pup si va urez o seara buna. Eu in 30 de minute trebuie sa plec din birou asa ca mai povestim maine dimineata.

MADELAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:


Dupa o zi nasola la servici(pana la urma mi-am scurtat programul), stau in fata calculatorului si nici nu stiu de ce sa ma apuc.
Parca n-am stare,vreau sa fac multe , dar n-am chef de nimic....cred ca ma apuc de citit(duminica am examen)


OOfff! Ce rpd au trecut sarbatorile...........


Spor la treaba!

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

meniul de azi:

08.00 - 2 oua fierte, 30g ficat de cod
10.30 - 50g branza telemea de capra, 120g castravete
14.00 - 75g copan de pui, 15g maioneza, 100g broccoli
15.30 - 20g nuci pecan
19.30 - 80g sardine in ulei, 100g broccoli, 100g conopida, 25g unt, 50g smantana ( piure de legume)

Total 1543 calorii.

Am avut o zi ...

Imi place ca a nins, insa e frigut. Cica maine e si mai frig.

Revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza, mai tarzior si de la mine dragelor.
Stiti voi vorba aiai: Ma duc mama sa muncesc, Da Doamne sa nu gasesc....? Ei cam asa am simtit eu azi cand m-am trezit de dimineatza. Intre timp Mi-a mai venit cheful.

CristinaT acesta este banda mea de alergat. E foarte buna si DA, pentru cele care au intrebat o folosesc. Nu zilnic dar aproape. Sper ca de saptamana aceasta sa incep s-o folosesc zilnic. Deja "simt" ca am mai multa putere si energie pe ea. Nu mai gafai imediat chiar daca am marit viteza/inclinarea. O consider cea mai buna investitie a mea de pana acum.

Gusta referitor la aparatul de care ai intrebat iti pot spune ca daca executi exercitiile corect pe el se simte/vede. Iti spun asta pentru ca atunci cand mi-am luat banda am lucrat vreo 15 min. pe un aparat expus in magazin. Vroiam mai mult sa vad despre ce e vorba, dar a doua zi aveam febra musculara. Si mi se pare foarte bun pentru apartament sau un spatiu mai mic. Asta daca ai nevoie sa-ti lucrezi picioarele (cum e cazul meu) binenteles.

Gabi multumesc de articol si sper sa te mobilizeze. Ai fost o frumoasa de revelion. Succes la sala si sa pierzi cat mai repede cele 4 kg.

Tzuni multumesc dar sincer mi-ar trebui un pic din entuziasmul tau in ale muncii. Inca nu sunt "venita din concediu' complet. Bafta multa in tot ce ti-ai propus.

Anda multumesc de intrebare sincera sa fiu de-acasa nu prea mai am timp sa scriu de aceea n-am prea fost activa. Am tras tare la munci cu sfarsitul de an, ca efectiv parca nici n-am stiut ca am sarbatori, mai ales ca mi-am luat si acasa de munca. Dar o sa-mi revin eu sunt sigura de asta. In rest mi-am propus sa scriu zilnic tot ce bag in gura. Daca-i rost de urecheala te rog feel free to do so. E valabil si pentru Ruxi, Delidana, Louise, Daniela si pentru toate fetele care fac alegeri mult mai sanatoase decat ale mele.

Doina spor la invatat. Sper ca anul 2009 sa fie unul mai bun pentru tine si sa reusesti sa te relaxezi mai mult.

Mephala multumim pentru noul capitol. Se vede ca esti prinsa de sarbatorile astea. Cum ai petrecut?

Caro pe unde ai disparut??? Hai vino pe la noi, please, please.

Roxana concediu placut. Ai luat-o si pe olo cu tine?

Nu stiu daca are importanta dar vreau sa va spun ca de anul acesta vreau sa-mi mai imbunatatesc si eu infatisarea. Asa ca mi-am propus sa-mi fac timp pentru mine oricat de greu mi-ar fi si sa imi fac manechiura/pedichiura la timp, sa am machiez mai des, macar un rimel, un fard discret si rujul cel de toate zilele si binenteles sa slabesc.
Da, Tzuni mare dreptate ai cand spui ca oameni slabi arata mai tineri. Hai sa intinerim si noi anul acesta. Cand eram la mama acasa ma macheam aproape zilnic si-acum am si uitat cum sa ma machiez. Asa nu se mai poate.
Deci rezolutia mea pe 2009 suna cam asa: Cel putin 10kg date jos + sa incerc s-arat mai bine in orice moment.

Rezolutiile voastre care sunt?



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

nastad, ce an esti? in 2007 am terminat si eu a 2 facultate. daca am reusit sa fac asta mi se pare floare la ureche sa slabesc cateva kg.

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

lele, ce m-am intins mai devreme.

Lou bafta la examene si in tot anul.

Delidana bafta si tie la examene si sa stii ca daca mai faci abdomene m-as baga si eu in club.

Cami la multi ani pe 2009. Mult a fost putin mai este. Sa-ti dea Domnul o nastere super usoara si-un bebe Raducu, zambitor si linistit si mancacios si bun asa cum a fost Isabella mea cand era bebelusa.

Am sa scriu meniul de-asa dupa ce termin cu tot ce pap in ziua respectiva.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

As dori si eu pe lista, 1,77m, 75kg start, 65kg tinta. Multumesc!

Dordia, superbi nazdravanii tai, sa-ti traiasca!

Gabi, misto tinuta de Revelion si interesante pozele cu transformarile - eu am inceput sa urmaresc "The Biggest Loser", un reality show cu persoane supraponderale (in general cupluri - fie sot-sotie, fie mama/tata-fiica/fiu sau prieteni) care sunt duse intr-o casa in dealurile Los Angeles-ului cu sala, piscina etc., sunt doi antrenori si nutritionisti, medici etc. li se da o dieta si sport la greu si se straduiesc sa slabeasca cat mai mult (daca nu sunt eliminati, dureaza cateva luni un 'sezon'); si majoritatea incep tot asa cu peste 200lbs si slabesc spectaculos.

Vikinga, cu placere

Puskin, sa ai o seara relaxanta, iar ziua de maine sa fie muuult mai buna! Si sa porti sanatoasa pantalonii si, cum spuse Lou, sa-ti ramana largi in curand

Doina, spor la invatat!

Madelaine, spor la sala si sa ti se indeplineasca toate dorintele pentru 2009!

Tzuni si Anda, multumesc pentru site-urile cu calorii!! Ma pun pe studiat.

N-am mai ajuns ieri la "Body Worlds", dar vreau neaparat sa merg cat mai sunt in oras, pana la jumatatea lui februarie. Am inteles ca nu e asa de scarbos pe cat ne-am imagina, dar si de-o fi, nu strica ceva diminuare a poftei de mancare

Lou, pentru saptamana asta am cumparat tot fructe pentru 'intre mese', dar weekendul viitor cand merg la cumparaturi bag si morcovi - ce altceva ar mai merge? Salate cu frunze de salata nu prea mananc, nu ca nu mi-ar placea, dar merg la cumparaturi o data pe saptamana, si mereu cand cumpar frunze de salata se strica in frigider. Plus ca al meu nu mananca, cumparaturile le facem impreuna si vrea sa ne coordonam ce mancam, ca cica asa-i frumos (no, suntem casatoriti de juma' de an abia, sper sa-i mai treaca in timp ideile astea ). Dar as putea sa fac de exemplu salata de rosii si castraveti sau ceva de genul.

Delidana, 90 de minute in fiecare zi e cam mult pentru mine acum. As putea cam 60 de minute in fiecare zi sau 90 de minute dar cu zile pauza - oare cum e mai bine? Daca raman la 60 de minute pe zi o fi mai bine sa fac combinat cardio cu greutati si abdomene in fiecare zi, sau o combinatie de genul o zi cardio, o zi greutati si tot asa?

Azi am facut 35 minute cardio (15 la inceput si 20 la sfarsit), greutati (cinci exercitii, trei pentru brate/piept si doua pentru picioare, trei serii de cate 12) si abdomene.

Eu sport de obicei fac dimineata, si tot incerc sa gasesc solutia ideala pentru micul dejun. Sport cu burta goala nu merge, dar nici cu ea prea plina. Si mi-e foame dupa sport. Asa ca incerc un mic dejun impartit in doua, o jumatate inainte de sala si o jumatate dupa. Azi de ex. am mancat o banana inainte si o felie de paine neagra cu salata de vinete si sardina dupa. Banana a fost ok, dar parca totusi ar merge ceva un pic mai consistent inainte, ca la un moment dat parca nu prea mai aveam energie.

Si in general tot caut idei de mic dejun sanatos si mai ales satios, care sa ma tina pana la pranz. La un moment dat o dadusem pe crema de fulgi de ovaz cu un pic de lapte si o lingurita de miere. Era ok, dar parca mi-ar trebui ceva si mai satios

Azi pentru masa principala am facut pui Tagine, o reteta marocana adaptata ca reteta cu indice glicemic scazut (mi-am cumparat o carte de bucate cu retete cu indice glicemic scazut), cu piept de pui, yams, morcovi, ceapa perlutze, prune, ghimbir, scortisoara, un pic de miere si menta. Acum ma duc s-o atac

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Zuzilici, ce super ca ai unde sa tii banda asta. Totusi crezi ca atunci cand nu e nevoie sa o tin in mijloculul unei sufragerii de bloc, as putea sa ii pliez manerele? Se poate plia? exista model la care se strang manerele sa o pot pune pe un dulap? Cate kg crezi ca are? sub pat nu am cum. Ce sfat imi poti da la achizitionarea unui astfel de aparat?
Despre ce fel de aparat vorbesti cu Gusta ?

14 febr - 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna seara!

Din serialul "Tzuni si pestii" in seara asta...jale mare!
La sugestia Gabrieleima am luat pastravi, frumosi, patru la numar, eviscerati bla bla bla.... I-am dezghetat si...minune! Pestii mei aveau OCHI



Ce pana mea sa ma fac cu pesti cu ochi? Sa-i decapitez? Cum sa fac asta, cand ei au ochi? Si simt ca ma privesc????? Asa ca....exact ca la executii, le-am pus un servetel peste ochi si...i-am decapitat! Nu va zic ce senzatie nasoala am avut! Bine macar ca acum sunt in tigaie...

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput